Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Kartepe Gezilecek Yerler

Toplam 5 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

"Restorandan başka bir şey yok"

"Daha güzel yerler var"

5.7

Misafir yorumu

3 yorum
Sessiz Ev Çiftlik Otel
Sessiz Ev Çiftlik Otel

Etstur

En uygun oda fiyatı

150 TL

En Uygun Fiyata Git

Kartepe Gezilecek Yerler

Kartepe-Eski Yunanlılar ve Romalılar'ın Bitinya dedikleri Kocaeli bölgesinde yer alan Kartepe yöresi Hititler, Frigler, Yunanlar, Traklar, Persler, İskender İmparatorluğu, Roma, Bizans, Emeviler, Anadolu Selçuklu Devleti, Latinler, Bizanslılar ve Osmanlı Devleti'ne yurtluk etmiştir. 6 Mart 2008 tarihinde ise ilçe statüsüne kavuşmuştur Kartepe.

Kartepe'de kayak yapmanın yanı sıra aklınıza gelecek tüm kış sporlarını snowboard, big foot, kar motosikleti gibi ve doğa yürüyüşü, dağcılık, voleybol, paintball, basketbol, futbol, hiking, bisiklet, ATV gibi aktivitelere de katılabilirsiniz. Kartepe'nin yanı başındaki Maşukiye'de bol oksijenli ormanlık alanlarında doğa yürüyüşleri yapabilir, her keseye uygun restoranların bulunduğu Alabalık Vadisi'nde alabalığın en lezzetlisini yiyebilir, birbirinden güzel mesire yerlerinde piknik yapabilir ve derelerinden balık tutabilirsiniz. Yarım saat mesafedeki Sapanca Gölü'nde yüzebilir, su kayağı yapabilir, kiraladığınız teknelerle gölde gezinti yapabilirsiniz.

Eşsiz manzaranın tadını çıkarıp, bu güzellikleri fotoğraf makinenizle ölümsüzleştirebilir, şömine başında sıcak şarabınızı veya çayınızı yudumlayabilirsiniz Kartepe'de.

Bir kar klasiği olan sucuk ekmek yemenin dışında Kartepe'ye sadece 15 km uzaklıkta olan Maşukiye'de tereyağlı, yumuşacık, kokusuyla sizi büyüleyen kiremitte alabalık yemenizi tavsiye ederim. Burada hemen hemen her şey kiremitte ve odun fırınlarında pişirilip sunulur; peynir, mantar, köfte. Bunların yanında ızgara tavuk ve et çeşitleriyle, zeytinyağlı ve bol çeşitli salata, tatlı ve sevmeyenleri dahi tiryaki edecek güzellikteki içilesi çayı da var tabi.

Kartepe gezilecek yer tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Maşukiye Aygır Deresi
Maşukiye Aygır Deresi

-

Restorandan başka bir şey yok

İstanbul'dan geldim. Ama boşuna geldim. Restorandan başka bir şey yok. Üstelik restoranlardan bazıları nehir kenarlarını parsellemişler, utanmadan gezi için girilemez falan yazmışlar. Pişman olursunuz, gereksiz bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Maşukiye Aygır Deresi
Maşukiye Aygır Deresi

-

Daha güzel yerler var

Ufak, güzel bir yer ama anlattıkları kadar değil bence. İstanbul'dan Maşukiye'ye kendi arabanızla gidilecek kadar güzel bir yer değil. Bence daha güzel yerler var. Her taraf restoran, bana göre eh işte bir yer. Çok büyük bir yer değil.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Maşukiye Aygır Deresi
Maşukiye Aygır Deresi

-

fuat avni tarafından...

Harika bir yer. Tam bir cennet.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)