Haritayı Görüntüle

Kategori

Aktivite-Eğlence
Turistik Yerler
Yerleşkeler
Ulaşım

Kartepe Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Kartepe civarında görülmesi gereken 0 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Kartepe Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Kartepe-Eski Yunanlılar ve Romalılar'ın Bitinya dedikleri Kocaeli bölgesinde yer alan Kartepe yöresi Hititler, Frigler, Yunanlar, Traklar, Persler, İskender İmparatorluğu, Roma, Bizans, Emeviler, Anadolu Selçuklu Devleti, Latinler, Bizanslılar ve Osmanlı Devleti'ne yurtluk etmiştir. 6 Mart 2008 tarihinde ise ilçe statüsüne kavuşmuştur Kartepe.

Kartepe'de kayak yapmanın yanı sıra aklınıza gelecek tüm kış sporlarını snowboard, big foot, kar motosikleti gibi ve doğa yürüyüşü, dağcılık, voleybol, paintball, basketbol, futbol, hiking, bisiklet, ATV gibi aktivitelere de katılabilirsiniz. Kartepe'nin yanı başındaki Maşukiye'de bol oksijenli ormanlık alanlarında doğa yürüyüşleri yapabilir, her keseye uygun restoranların bulunduğu Alabalık Vadisi'nde alabalığın en lezzetlisini yiyebilir, birbirinden güzel mesire yerlerinde piknik yapabilir ve derelerinden balık tutabilirsiniz. Yarım saat mesafedeki Sapanca Gölü'nde yüzebilir, su kayağı yapabilir, kiraladığınız teknelerle gölde gezinti yapabilirsiniz.

Eşsiz manzaranın tadını çıkarıp, bu güzellikleri fotoğraf makinenizle ölümsüzleştirebilir, şömine başında sıcak şarabınızı veya çayınızı yudumlayabilirsiniz Kartepe'de.

Bir kar klasiği olan sucuk ekmek yemenin dışında Kartepe'ye sadece 15 km uzaklıkta olan Maşukiye'de tereyağlı, yumuşacık, kokusuyla sizi büyüleyen kiremitte alabalık yemenizi tavsiye ederim. Burada hemen hemen her şey kiremitte ve odun fırınlarında pişirilip sunulur; peynir, mantar, köfte. Bunların yanında ızgara tavuk ve et çeşitleriyle, zeytinyağlı ve bol çeşitli salata, tatlı ve sevmeyenleri dahi tiryaki edecek güzellikteki içilesi çayı da var tabi.

Kartepe Alt Bölgeleri

Maşukiye Otelleri
Daha fazla gör