Karataş Apartları

En iyi 7 apart otel, en uygun fiyatlar

Karataş Apart Otel Fiyatları

Adana'nın göz bebeği Karataş'ta ev rahatlığını aratmayacak bir konaklama alternatifi; apart oteller…

Mesela bir değişiklik yapıp yaz tatilinizi Adana'da geçirmeye karar verdiniz diyelim. Bizce zamanınızın büyük bir kısmını Karataş'ta geçirmelisiniz. Zaten Karataş'a ayak bastığınızda bunu kendiniz isteyeceksiniz. Çünkü o bakir kalmış doğa sizi etkisi altına alacak birden. Rüzgarın bile geçmişten bir şeyler fısıldadığını hissettiğinizde, tek bir soru belirecek kafanızda; Karataş'ta nerede kalınır?

Adana'nın denize açılan iki noktasından biri olan Karataş, Doğu Akdeniz bölgesinde, Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin yarattığı doğal sınırlar içinde kurulmuştur.

Siz hiç yorulmayın, biz size hemen güzel bir öneride bulunalım. Bu güzide bölgeye geldiğinizde, Karataş apart otellerinde konaklama yapabilirsiniz. Özellikle kalabalık bir aile ya da arkadaş grubunuzla gelmeyi planlıyorsanız, sizin için Karataş apart otellerinden daha iyi bir konaklama seçeneği olamaz. Karataş apartları, mutfaklı konaklama birimleri ile kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacak bir ortama sahipler. Üstelik ekonomikler de… Karataş'ın tarihi ve turistik bölgelerini gezmek istediğiniz ise, Karataş apart otellerinde konaklayarak ne kadar doğru bir karar verdiğinizi bir kez daha anlayacaksınız.

O halde ne duruyorsunuz? Akdeniz'de böylesine güzel ve temiz bir plaj bulmak gün geçtikte zorlaşırken, Karataş apart otelleri arasından size en uygun olanında vakit kaybetmeden rezervasyonunuzu yaptırın. Hatta erken rezervasyon fırsatları bu aralar ilgi odağınız olsun. Bakarsınız belki Karataş apart otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanma şansı elde edersiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

60 km. kumsalı ile yalnız Türkiye'nin değil, dünyanın sayılı uzun kumsallarından birisidir.

Karataş otelleri bu uzun kumsalın biraz daha iç kısımlarında yer almaktadır. Yörenin gelişmesi ile birlikte sayısı da yavaş yavaş artan Karataş otelleri, müşterilerine iyi bir hizmet sunmak için sırada beklemekte. Daha çok aile işletmesi diyebileceğimiz bu Karataş otellerinde aradığınız sıcak aile ortamını bulabilirsiniz.

Karataş otel fiyatları 60 – 70 TL civarında değişmekle birlikte, yaz mevsiminde biraz daha fazla artış göstermektedir. Akdeniz'de tatil yapmak, Akdeniz'in denizine girmek için, Antalya, Alanya'da daha fazla para ödemektense, daha uygun Karataş otel fiyatları ile burada konaklayabilirsiniz. Ancak Karataş'ta bulunan otellerin sayısı henüz fazla olmadığından, rezervasyonunuzu erkenden yaptırmanızı öneririz.

Karataş'a devam edecek olursak eğer...

Hurma boğazı 34.000 dekar, Akyatan 90.000 dekar ve Tuzla Dalyanı 21.000 dekar olmak üzere 3 adet dalyan mevcuttur. Burada üretilen balıklar, (kefal, çupra, levrek) Türkiye'nin dört bir tarafına gönderilmektedir. Türkiye'nin en lezzetli havyarı, jumbo karidesi buralarda üremektedir. Hatta mavi yengecine Amerika'dan bile istek vardır.

Karataş halkı geçimini tahıl, pamuk tarımı, turizm ve balıkçılıkla sağlamaktadır.

Karataş'ta görülmesi gereken birçok yer vardır. Rumlar tarafından siyah taşlarla inşa edilen Yanık Kilise, diğer bir adıyla Kara Kilise bunların başında gelmektedir. Osmanlılar tarafından 1608'de yaptırılan çarşı içindeki Karataş Hanı, deniz kenarında uzanan surları, tiyatrosu, stadyumu, kilisesi ve hamam kalıntıları ile Magarsus Ören Yeri, yine Osmanlılar tarafından yaptırılan Menzil Hanı, Romalılardan kalma amfi tiyatro görülmesi gereken diğer eserlerdir.

Akyatan Kuş Cenneti ve Akyatan Gölü, Karataş balıkçı barınağı, ince kumlu Karataş plajları ve dalyanlar ise tarihi eserlerden vakit bulabilirseniz gidebileceğiniz doğal güzellikler...

Karataş'ın yöresel lezzetleri ise hamur çorbası, yüzük çorbası, düğün çorbası, süllüm, mercimekli ıspanak başı, kabak çintmesi, ekşili topalak, sarımsaklı köfte, içli köfte, sakatat dolması, karakuş tatlısı, taş kadayıfı ve halka tatlısıdır.

Adana'ya yolunuz düşerse eğer, tailinizin bir kısmını Karataş'ta geçirebilirsiniz. Buranın bozulmamış doğasına ve tarihine hayran kalacaksınız. Ancak Karataş otellerine gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Yaz mevsiminde gitmenizi ayrıca öneririz, çünkü Akdeniz'de böyle güzel ve temiz bir plaj bulmak gün geçtikçe zorlaşıyor...