Karaca Mağarası

+ 5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Karaca Mağarası Hakkında

Gümüşhane’nin turizmini canlandıran Karaca Mağarası, Torul ilçe sınırları içerisinde bulunuyor. Aynı ismi taşıdığı Karaca Mahallesi’ne vardığınızda mağara çok yakınınızda olacak. Karaca Mağarası’nın toplam uzunluğu 256 metre olup, tamamı ile yatay bir mağaradır. Aynı zamanda 5 salondan oluşuyor. Her salon birbirine bağlı… Salonları birbirine bağlayan duvarlar damlataş sütunundan oluşmakta. Mağarayı gezerken birbirinden ilgi çekici damlataşlar, sarkıtlar, dikitler ve kalsit kritalleri, sütunlar ve bayraklar karşınıza çıkacak. Mağara güllerini ve damlataş havuzunu da unutmamak gerek… Karaca Mahallesi’nden yapacağınız 20 dakikalık bir yürüyüşle kolay bir şekilde ulaşacaksınız mağaraya. Şehrin gezi noktalarından biri olan Karaca Mağarası’na kısa bir zaman ayırıp gezebilirsiniz. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Karaca Mağarası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
12.09.2016
Yunus Emrecan Uçar
İnsanın içine huzur geliyor
Mükemmel bir yer. Mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden. Mağarayı gezerken insanın içine huzur geliyor. Mağarayı gezdikten sonra dışarıda oturup dağlara karşı çay içmeyi şiddetle tavsiye ediyorum.
5/5 Mükemmel
06.03.2015
Misafir
karaca magarasi
Canım köyüm `Gümüşhane`’nin harika yeri.
5/5 Mükemmel
09.07.2014
Misafir
karaca-magarasi
Kayaların oluşumu itibariyle dünyanın en eski mağarası (137 milyon) yıldır yanılmıyorsam. Kesinlikle görülmeye değer bir mağara, ben Fransa’da ikamet ettiğim halde her yıl görmeye gidiyorum.
5/5 Mükemmel
07.05.2014
Misafir
Karaca Mağarası
Gezip görmeye değecek bir yer.

Konum

Haritada gör