Kadılar Yokuşu

+ 5 Fotoğraf
4.8/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Kadılar Yokuşu Hakkında

Ordu’nun Ünye ilçesinde tarihi bir sokak olan Kadılar Yokuşu Osmanlı Devleti’nde birçok kadının yetiştiği yer olarak bilinmektedir. Bu özelliği sebebiyle Kadılar Yokuşu ismini almıştır. Yokuş il merkezindedir ve bu bölgenin mutlaka görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerden biridir. Yokuşu tarihi Ünye evleri süsler. Kadılar tatillerinde Ünye’ye gelip kendilerine konak tipi ev yaptırırlarmış. Ordu’ya bir gün yolunuz düşerse kesinlikle Kadılar Yokuşu’nu gezmelisiniz. Tabii Ordu’nun güzellikleri bu sokakla da bitmez. Turnasuyu Vadisi, Yason Burnu, Bolaman Kalesi, Melet Nehri ve Ordu Müzesi şehrin gezilecek yerleri arasındadır.

Yorum / Değerlendirme

4.8/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Kadılar Yokuşu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
24.05.2020
Misafir
Yeşil-mavi-kumsal
Sadece Kadılar Yokuşu değil, Çamlık denilen park da çok güzel. Güneşin hem denizden doğduğu hem de denizden battığı Türkiye'nin nadir yerlerinden bir tanesidir. Deniz kıyısında çam ağaçlarının içerisinde hem kumsal hem yürüyüş yolları hem deniz feneri de içerisinde. Bir zamanlar Ayanikola adındaki kilisenin bulunduğu bir ada var. Yeşil-mavi-kumsal.
4/5 Mükemmel
18.07.2019
Alper Türk
Ünye’ye renk katıyor.
Tarihini, yürüyüş yoluyla, eşsiz tarihi evleriyle Ünye’ye renk katan Kadılar Yokuşu deniz manzarasıyla buluşunca ortaya harika bir kare çıkıyor.