İzmir Ekonomi Üniversitesi
İzmir Ekonomi Üniversitesi - Görsel 1
İzmir Ekonomi Üniversitesi - Görsel 2
İzmir Ekonomi Üniversitesi - Görsel 3
İzmir Ekonomi Üniversitesi - Görsel 4
8 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

İzmir Ekonomi Üniversitesi Hakkında

İzmir Ekonomi Üniversitesi; hem İzmir hem de Ege Bölgesi’ nin ilk vakıf üniversitesi olarak İzmir ili Balçova ilçesinde kurulmuş, oldukça modern bir vakıf üniversitesidir. İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından 14 Nisan 2001 tarihinde Balçova’ da kurulmuştur.

İlk yıl sadece 288 öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede, şu an 470 öğretim görevlisi ortalama 10 bin öğrenciye eğitim vermektedir. Oldukça modern bir eğitim sağlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi’ nde; 8 fakülte, 2 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu, 4 enstitü, 10 uygulama ve araştırma merkezi bulunmaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’ nde eğitim dili birçok bölümde tamamen İngilizce iken aynı zamanda ikinci yabancı dil olarak Almanca, İspanyolca, Çince, İtalyanca, Fransızca, Rusça ve Japonca dersleri verilmektedir.

26 Avrupa ülkesinde 160 üniversite ile Erasmus Programı anlaşması bulunan İzmir Ekonomi Üniversitesi, aynı zamanda 41 üniversite ile arasında iş birliği protokolü de bulundurmaktadır.

İzmir şehir merkezine oldukça yakın olan ve Adnan Menderes Havalimanı’ na 19 km mesafede bulunan İzmir Ekonomi Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.

Yorum / Değerlendirme

İzmir Ekonomi Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?