İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi, Sultanahmet mekan profili ve İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi

10puan

İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi Tanıtımı

İstanbul'un en çok gezilen ve en güzel mekana sahip olan müzelerden biridir İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi. 2008'de açılmıştır ve Fatih-Gülhane Parkı'nda sergilenmektedir.

Müze binasının girişinde bilim tarihinin önemli bir parçası olan yerküre karşılar konuklarını. Sergide bulunan ve Halife el-Memun'un isteği üzerine çizilen dünya haritası, en dikkat çeken parçalar arasındadır. Üstelik harita, şimdiki dünya coğrafyasını doğrular niteliktedir. Arap-İslam yazma eserleri üzerine yapılan çalışmalar; günümüzde İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi'nde sergilenerek birçok yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği yerler arasındadır. 500'ün üzerinde eser, Astronomi, gemicilik, coğrafya, tıp, optik, fizik, mimari ve zaman ölçümü ile ilgili eserler eğitici, öğretici ve aynı zamanda estetik bir düzenle sıralanmıştır. İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi, doğu-batı kültürünün bir sentezi olup; Salı günleri hariç her gün 09:00-18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi

-

İstanbul otel fiyatları çeşitliliğinden dolayı oldukça uygun İstanbul otelleri'nden birinde konaklama niyetiniz varsa eğer gezi listenize bu bölgeyi eklemeyi unutmayın.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler