Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Mutfak Türü

Fast food
İtalyan
Türk Mutfağı
Uzakdoğu
Pizza
Kahvaltı
Tümünü gör

Kategori

Restaurant
Cafe

Mekan Özellikleri

Alkol Servisi
Canlı Müzik
Paket Servis
Çocuk Alanı

Beslenme Seçenekleri

Vejataryen Dostu

Sultanahmet Restoranları

Sultanahmet civarında gidilebilecek 8 mekan.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Seven Hills Restaurant
Restaurant
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
İstanbul
Seoul Restaurant
Restaurant
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Meşale Cafe
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Khorasani Restaurant
Restaurant
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Karadeniz Aile Pide & Kebap Salonu
Neredekal Değerlendirme3.7/5 Çok İyi
(4 yorum)
İstanbul
Çiğdem Pastanesi
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
İstanbul
Pasha Restaurant
Restaurant
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
İstanbul
Şark Kahvesi
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul

8 mekandan 8 tanesi gösteriliyor

Sultanahmet Restoranları, Yemek Yerleri ve Mekanları

Sultanahmet; sahip olduğu değerli tarihi mekanları , kültür ve sanat etkinlikleri, eğlence ve alışveriş mekanları ile İstanbul’un turistleri en çok kendisine çeken mekanlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Sultanahmet’in gözde mekanları arasında bulunan Topkapı Sarayı, Ayasofya Cami, Sultanahmet Cami gibi yerler turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

Bu derece değerli gezi yerlerine sahip olan Sultanahmet, kozmopolit misafirlerinin damak tatlarına hitap edecek pek çok tesise da ev sahipliği yapıyor.

Sultanahmet restoranları sene içerisinde hemen her kültürden turisti ağırlıyor. Bu bağlamda Sultanahmet’te yemek yenecek yerler ülkemizin mutfak kültürünü farklı kültürlerden gelen turistlere tanıtma görevi görüyor. Eğer bir gününüzü Sultanahmet gezisine ayırırsanız Sultanahmet lokanta ve restoranları arasında köfte, döner, kebap gibi lezzetlerin öne çıktığı mekanların olduğunu görebilirsiniz.

Sultanahmet Köftecisi Selim Usta 1920, yaklaşık 100 senelik bir geçmişe sahip. Sultanahmet yemek yerleri arasında bu derece köklü bir yere sahip olan bu mekan, ilk olarak Turan Kebapçısı ismi ile açılıyor. Yaklaşık olarak 4 kuşaktır Sultanahmet ziyaretçilerine leziz köfteler sunan bu mekana uğramadan Sultanahmet gezinizi sonlandırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Sultanahmet ünlü restoranlar arasında köfte ve kebap gibi ürünleri içeren menüleri ile dikkatleri çeken çeşitli mekanlar bulunuyor. Namlı Rumeli Köftecisi, Güvenç Konyalı, Dönerci Şahin Usta gibi tesisler yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanları haline geliyor.

Yaklaşık 35 senelik bir geçmişe sahio olan Deraliye Osmanlı Saray Mutfağı da yöresel ve köklü yemeklerimizi turistlere tanıtmak için oldukça kıymetli bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Osmanlı saray mutfağına ait orijinal yemek reçetelerinin kullanıldığı bu mekanın menüsünde tam anlamı ile padişah ve valide sultanların ağızlarına layık lezzetler bulunuyor.

Vişneli yaprak sarmadan külbastıya, baklavadan muhammaraya oldukça geniş bir seçenek listesine sahip olan Deraliye Osmanlı Saray Mutfağı, Sultanahmet yemek yenilecek yerler listesi içerisinde kendisine özel bir yer elde ediniyor. Sultanahmet manzaralı restaurant arayışında iseniz de akla ilk gelen mekanlardan bir tanesi Hamdi Restaurant oluyor.

Müthiş bir Eminönü manzarasına eşlik eden kebap, ızgara et, katmer gibi lezzetlere sahip olan Hamdi Restaurant’ı tercih ederek keyifli bir öğün yapabilirsiniz.

Damaklara adeta bir kuru fasulye şöleni yaşatacak olan Süleymaniye Kuru Fasulyeci Erzincanlı Ali Baba 1924, açık büfe kahvaltısı ile beğenileri toplayan Sultan Köşesi, menüsünde yer alan isimler ile de gelenekselliğini koruyan Matbah Restaurant da Sultanahmet’te yemek yenecek yerler içerisinde öne çıkıyor.

Sultanahmet alkolsüz restoranlar açısından da farklı kültür ve inanışlara sahip ya da alkol hassasiyeti bulunan ziyaretçilerine hitap eden mekanlara sahip. Bu bağlamda Ziya Şark Sofrası, Bitlisli, Şerbethane Cafe& Restaurant gibi mekanları tercih edebilirsiniz.

Sultanahmet Balık Restaurantları: Eğer sevdikleriniz ve arkadaşlarınızla Sultanahmet’te İstanbul manzarasına karşı keyifli bir gece geçirmek istiyorsanız Sultanahmet balık restaurantları ve lokantalarını tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Taptaze balıkları ile Saray Restaurant, balık ziyafeti yaşamak isteyen müşterilerinin yüzünü güldürecek lezzetlere sahip olarak karşımıza çıkıyor.

1938 senesinden günümüze dek ziyaretçilerini başarı ile ağırlamaya devam eden Kör Agop Meyhanesi 1938 de Sultanahmet restoranları listesinin değerli ve köklü bir üyesi olarak biliniyor. Mevsim balıklarına eşlik eden lezzetli mezeler ile meyhane kültürünü sürdüren bu mekanı Sultanahmet lezzet rotanız içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Sultanahmet’te bulunan lezzet duraklarını keşfettikten sonra İstanbul gezi rotaları hakkında detaylı bilgiler elde etmek için de size özel olarak hazırladığımız İstanbul rehberine göz atmak isteyebilirsiniz. Sizlere şimdiden keyif dolu bir Sultanahmet turu diliyoruz.

Sultanahmet Restoranları, Yemek Yerleri ve Mekanları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sultanahmet için en popüler restoranlar nelerdir?
Sultanahmet için en popüler restoranlar : Seven Hills Restaurant, Pasha Restaurant, Çiğdem Pastanesi, Sultanahmet konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.