İbrice Limanı Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

İbrice Limanı Hakkında

İbrice Limanı, Saros'un Mecidiye beldesinde yer alıyor. Özellikle İstanbul'a yakın olması sebebiyle tercih edilen İbrice Limanı, yeraltı güzellikleri ile cezbeden en popüler dalış noktalarından biri.

İbrice Limanı'nın tarihi oldukça eskilere dayanıyor. Doğanın Saros Körfezi'ne hediye ettiği güzelliklerinden biri olan bu tarihi limana, İzmir'den Gökçeada'ya gelen gemiler yüklerini boşaltıyorlarmış. Daha sonra limana indirilen bu ticari mallar develerle Uzunköprü'ye taşınıyor, oradan da trenle İstanbul'a gönderiliyormuş. O zamanlar limanda gümrük binası, hamam, ticaret mağazası gibi birimler bulunuyormuş. Şimdilerde ise kalıntı olarak görülen bu binalar, İbrice Limanı'nın ikinci derece sit alanı ilan edilmesiyle yıkılmış.

İbrice Limanı, balık sirkülasyonunun oldukça yoğun olduğu bir bölge. Liman şuan sayısız balıkçı teknesini ve kendisine balık ziyafeti çekmek isteyenleri ağırlıyor.

Tüm bunların yanı sıra İbrice Limanı'nın en dikkat çekici özelliklerinden biri ise bu bölgenin dalış için oldukça elverişli olması. Hem yeni başlayanlar hem de profesyonel dalışçılar için İbrice Limanı'nın oldukça ideal olduğunu söyleyebiliriz. Sığ, sıcak ve dalgasız olması sebebiyle İbrice Limanı, dalış kulüplerinin fazlasıyla yoğun olduğu bir yer.

İbrice Limanı iki bölümden oluşuyor; Cennet Bölümü ve Cehennem Bölümü. Cennet Bölümü, limanın sağ tarafında yer alıyor. Sığ olması sebebiyle kıyı dalışı için oldukça elverişli. Bu nedenle özellikle dalışa yeni merak salanlar bu bölgeyi tercih ediyorlar. Cehennem Bölümü ise sol tarafta, limandan 1-2 km uzaklıkta yer alıyor. Buraya Cehennem Bölümü denmesinin sebebi, kıyıdan bele kadar suya girip, 2-3 metre derinlikte düz bir alanda ilerledikten yaklaşık 10 metre sonra, bir anda 30 metreye varan bir yeraltı duvarının beliriyor olması. Ancak bu duvar çok farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Burada büyüleyici yeraltı güzellikleriyle karşılaşabilmek mümkün. Hatta küçük mağaralara bile rastlayabilirsiniz.

İbrice Limanı, dalış dışında kamp yapmak için de tercih ediliyor. Özellikle hafta sonu karavanlarıyla bu bölgeyi ziyarete gelenlerin sayısının oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz.

İbrice Limanı'na toplu taşıma hizmeti bulunmuyor. Bu nedenle ancak özel araçla ulaşım sağlanabiliyor. Keşan – İstanbul yolu üzerinden gelerek, yolun sonuna kadar hiçbir yere sapmadan devam ederek İbrice Limanı'na ulaşabilirsiniz.

İbrice Limanı Gezilecek Yerler

İbrice Limanı Otel Fiyatları

Kuzey Ege'de saklı kalmış bir yeryüzü cenneti olan İbrice Limanı, doğaseverlerin son zamanlardaki gözdelerinden…

Balık sirkülasyonu da İbrice Limanı'nda oldukça yoğun yaşanıyor. Limanda sayamayacağınız kadar balıkçı teknesi yer alıyor ve kendine lezzetli bir balık ziyafeti çekmek isteyenler sezonda akın ediyorlar İbrice Limanı'na. Ancak limanın en dikkat çekici özelliği dalış sporuna bir hayli elverişli olması. Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için oldukça uygun bir yer İbrice Limanı. Bu nedenle çok sayıda dalış kulübüne de ev sahipliği yapıyor liman.

İbrice Limanı yeni yeni ismini duyurmaya başladığı için konaklama alternatiflerinin sayısı şimdilik bir elin parmağını geçmez. Ancak hali hazırda hizmet veren İbrice Limanı otelleri, aileler tarafından işletiliyor ve bu nedenle de oldukça sıcak ve samimi bir ortam hakim. Yemyeşil bahçeler içerisinde yer alan İbrice Limanı otelleri, enfes deniz manzaralarıyla da huzur dolu bir konaklama imkanı sunuyorlar.

İbrice Limanı otel fiyatları ise yaz aylarında biraz artış gösterebiliyor ancak yine de ekonomik bir konaklama yapmak isteyenlere fazlasıyla hitap edebiliyor. İbrice Limanı otel fiyatlarını en çok etkileyen unsurlar ise otelin hizmet kalitesi ve sahip olduğu olanaklar. Sitemiz üzerinden daha detaylı olarak 2020 İbrice Limanı otel fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek İbrice Limanı otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İbrice Limanı Otel Yorumları

9

Hotel Dubara

Salim Cem Cilara - 22 Eylül 2019, Pazar 22:08

Personel ilgili ve alakalı

Otel personeli çok ilgili ve alakalı. Otel denize çok yakın. Arabayla 5 dakika uzaklıkta ve deniz güzel. Bizim odalar iyiydi. Küçük çocuğumuz olmasına rağmen oda yeterliydi. Otel yemekleri çok iyi eski bir turizm çalışını olarak çok beğendik. Havanın biraz rüzgarlı olması sebebi ile kısa kestik tatili ama inşallah gelecek sene bir daha gitmek istiyoruz.

8

Yaman Pansiyon

Erdi Org - 3 Eylül 2019, Salı 21:30

Misafirperver bir işletme

Beklentilerinizi çok yüksek tutmadığınız müddetçe pansiyon gayet iyi arkadaşlar. Denize olan mesafesi, çarşının ortasında olması, sorumlu kişi Fedai abi ve oğlu Yaman'ın varsa sıkıntınız dile getirdiğinizde derhal çözüm arayışına girmeleri, kahvaltısı vs... Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Benim adıma tek problem odaların küçüklüğüydü ama onu da çok dert etmedim. Gönül rahatlığıyla tekrar tercih edebileceğim güzel bir tesis. Fedai abi ve ailesine içtenliği ve misafirperverlikleri için teşekkür ederiz.

10

Çırpan Apart Otel

Duygu gediz - 9 Ağustos 2019, Cuma 00:58

Tek kelime ile harika

Bir ay önce severek kaldığım tertemiz bir otel. Çalışanları çok güler yüzlü, saygılı ve ilgili. Hele üst kattaki restoranına bayıldım. Menüsünün çeşitliliği harika. Deniz mahsullerinden meşhur Keşan satır etine kadar her şey incelikle yapılmıştı. Mezeleri taze ve güzeldi. Semadirek Dedeağaç manzaralı olması ayrı güzel. Tek kelime ile harika bir tatil geçirdik. İlk fırsatta tekrarlayacağız.

2

İnci Apart & Hotel

Sevilay yıldırım - 6 Ağustos 2019, Salı 02:08

Deniz yürümek için uzak

Apart bölümünde konakladık. Çok kötüydü. Baştan temizlik yapmak zorunda kaldık. Eşyalar eski ve kirli. Temiz olur diye tercih ettik; fakat pisti. Mutfak eşyaları kirli. Her yer örümcek ağıyla dolu. Deniz yürüyerek gitmek için uzak. Otel bölümünü bilemem ama apartı tavsiye etmiyorum.

8

Yüksekdağ Apart Otel

Ersin - 12 Haziran 2019, Çarsamba 21:03

Denize yürüyüş mesafesinde

Alışveriş için Bim'in karşıda olması, denize yürüyüş mesafesinde olması, odaların temiz ve düzenli ve bakımlı olması ve görevlilerin güler yüzlü ve saygılı olması bizi her yıl bu otelde konaklamayı zorunlu kılıyor. Zeynep Hanım'a özellikle ailelere gösterdiği ilgi için ayrıca teşekkürler.

8

Esentepe Kamp Alanı

Özler Özeliş - 26 Ocak 2019, Cumartesi 11:45

Huzur dolu bir ortamı var

Birkaç aile müdavimleriyiz. Bu yaz keşfettik ve sık sık gittiğimiz bir kamp alanıdır. Uzun kalacağımız zaman kendi çadırımızla, 1-2 gün kalacağımız zaman onların çadırına gideriz. Yorumları merak edip okuyunca, biz de düşüncelerimizi yazma gereği hissettik. Saros Körfezi'nde aileniz ile gidebileceğiniz, gelen insanların ve ortamın gayet seviyeli olduğu bir kamp alanıdır. Bayram tatilindeki yaşanan olumsuzluklar ise çok kalabalık olduğu için her kamp alanında fazlasıyla yaşanıyor. Esentepe Kamp Alanı'ndaki arkadaşların ilgisini biz başka hiçbir yerde göremedik. Köy yolu bozuk olduğu için plajı kalabalık olmuyor. Sahil kamp alanından 200 m mesafede. Sessiz, sakin, huzur dolu bir ortamı var. İşletmecileri bu sene başlamışlar. Eksikleri düzeltmeleri için notumuz 8! Ama eminiz seneye 10 yaparlar.

10

Aqua Beach Otel

Eser özbaltacı - 1 Ağustos 2018, Çarsamba 23:10

Her şey yepyeni

Bütün kötü yorumları bir kenara atın. Bu sene her şey sıfır, inanılmaz temiz, her şey mükemmel.

9

Badem Han Pansiyon

azize - 12 Ağustos 2016, Cuma 11:03

Temiz havada doğa yürüyüşleri

Bahçesinde uzaklara dalmalık harika manzarasıyla sevdiğimiz huzurlu bir mekan. Temiz havada doğa yürüyüşleri, sağlıklı beslenmesi, sessiz sakin çevresiyle zihnen ve bedenen dinlenmek için birebir.

2

Erikli Hotel

Burcu - 31 Temmuz 2016, Pazar 11:50

Herkese başka fiyat veriyor olmaları

Birkaç kere kaldım burada. Genel olarak otel hakkında normal denebilir. Tek şikayetim herkese başka fiyat veriyor olmaları. Telefonda rezervasyonda çok kabalar ve fiyat hakkında sürekli o anki duruma göre başka şey söylüyorlar. Bu sene 1 kişi için 250 TL olur dediler. Sanki Sheraton Çesme'de kalıyoruz. Herkes haddini bilsin biraz.

4

İşçimen Aqua Resort Hotel

Ayse atil - 29 Temmuz 2016, Cuma 23:29

Duş almaya yer yok

Tavsiye etmem. Lavabolar minnacık. Duş almaya yer yok. Banyo havalandırması koridora veriliyor.