Hocapaşa Kültür Merkezi

  • İstanbul / Fatih / Sirkeci

Hocapaşa Kültür Merkezi

İstanbul'un turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir Hocapaşa Kültür Merkezi. Sirkeci'de bulunan kültür merkezi yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de yoğun ilgisini görmektedir.

Kültür merkezi, tarihi Hocapaşa Hamamı'nın içinde yer almaktadır. Sergileriyle, gösterileriyle Türk kültürünü en iyi yansıtan mekanlardan biri olan Hocapaşa Kültür Merkezi, TUREB Ödülleri'nde “'En İyi Otantik Yerel Etkinlikleri”' ödülünü kazanmıştır.

Hocapaşa Hamamı, 1470 yılında Fatih Sultan Mehmet'in veziri Hoca Sinan Paşa tarafından yapılmıştır. Yapımında tuğla hatıllı olarak kesme taş kullanılmıştır. Büyük bir yapı olan Hocapaşa Hamamı, 2009 yılından bu yana kültür merkezi olarak işlevine devam etmektedir.

İstanbul tatilinizde Hocapaşa Kültür Merkezi yakınındaki otellerin birinde konaklayarak birçok müzik etkinliğine katılabilirsiniz. Muhteşem aydınlatmasıyla ve dekorasyonuyla mistik bir atmosferin içine hapsolacağınız kültür merkezinde semazen gösterileri büyük bir ilgiyle izlenmektedir. Hocapaşa Kültür Merkezi yakınındaki otellerin birinde konaklayarak hem semazen gösterilerine katılın hem de bölgenin tarihi ve doğal zenginliklerine kolaylıkla ulaşın.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın