Hezarfen Havaalanı
Hezarfen Havaalanı - Görsel 1
Hezarfen Havaalanı - Görsel 2
Hezarfen Havaalanı - Görsel 3
Hezarfen Havaalanı - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Hezarfen Havaalanı Hakkında

Hezarfen Havaalanı, Türkiye’ nin ilk özel havaalanı olan Hezarfen 1992 yılında açıldı. İsmini Türk havacılığının öncüsü olarak kabul edilen ve Galata Kulesinden Üsküdar’ a uçan, 17. yy bilim adamı Hezarfen Ahmet Çelebi’ den almıştır.

Havacılık ve eğitim uçuşları ağırlıklı olarak hizmet eden Hezarfen Havaalanı, İstanbul’ un Avrupa yakasında Arnavutköy ilçesi sınırlarında, Büyükçekmece Gölü’ nün kuzeyinde 500 dönümlük bir araziye konumlanmaktadır. Asfalt pisti 680x28 metre boyunda ve 05-23 konumunda olup, piste paralel 4 girişli taksi yolu mevcuttur.

Bünyesinde pilot eğitimi, uçak kiralama, hava taksi hizmeti veren Topair ve Ayjet havacılık okulları eğitim vermektedir. İçerisinde lokanta, dinlenme salonu, geniş bir teras ve açık hava konserlerine uygun alanları vardır.

Aynı zamanda bir hobby alanı olan havaalanı, ‘’ Hezarfen Hobbyland’ ’ de spor yapmayı sevenlere özel paten sahası, çocuk oyun alanlar, Türkiye’ de bir eşi daha olmayan model uçak pisti, model araba pisti, 500 kişi kapasiteli piknik ve barbekü alanları, motokros parkusu, jogging ve bisiklet sürüşü sevenler için meydan çevresinde 2500 metrelik bir alan tesis edilmiştir.

Hezarfen Havaalanı’ na ulaşım ise özel araç, taksi, servis yada otobüslerle yapılmaktadır.

Yorum / Değerlendirme

Hezarfen Havaalanı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?