Gümüşhane Yapılacak Şeyler

Yeşilin her tonunu tüm köşelerinde gösteren Gümüşhane, köklü geçmişinin yanı sıra zengin mutfağıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.Gümüşhane Yapılacak Şeyler

Yeşilin her tonunu tüm köşelerinde gösteren Gümüşhane, köklü geçmişinin yanı sıra zengin mutfağıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Gümüşhane'de ilk olarak şehrin yöresel yemeklerini denemenizi öneririz. Siron, evelek dolması, pirinçli börek ve kalem dolması damağınızla buluşturmanızı önerdiğimiz lezzetler arasında.

Gümüşhane, 450'ye yakın yaylasıyla da göz doldurmaktadır. Bulunduğunuz noktalara yakın yaylaları keşfederek doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Her köşesinde farklı güzellikler göreceğiniz Gümüşhane tarihi kalıntılarıyla da görülecek yerler yapılacak şeyler listenizi zenginleştirecek. Kov Kalesi, Canca Kalesi, Akçakale, Keçi Kalesi'nin yanı sıra tabiat parçalarından biri olan Tomara Şelalesi de görsel bir şov sunacak sizlere.

Gümüşhane'nin özgün mimarisi her evinde kendini göstermektedir. Şehrin her sokağında göreceğiniz evler genellikle taş, kerpiç ve ahşaptan yapılmıştır. Evlerin genelinde bir avlu bulunur ve evlerin alt katları genellikle günlük ihtiyaçlar için kullanılır. Alt katta; kiler, mutfak, banyo ve WC bölümleri vardır. Gümüşhane evleri, şehrin sokaklarını keşfederken muhakkak karşınıza çıkacak.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın