Ergene Köprüsü

+ 5 Fotoğraf
4.5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Ergene Köprüsü Hakkında

Dünyanın en uzun köprülerinden biri olan Ergene Köprüsü, 1392 metrelik uzunluğuyla ve sağlamlığıyla aktif olarak hala kullanılmakta. Edirne’nin Uzunköprü ilçesinin ismini oluşturan Ergene Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet’in babası Sultan II. Murat tarafından inşa ettirilmiştir. Mimari ise Muslihiddin Efendi’dir. Ergene Köprüsü’nün yapımına 1427 yılında başlanmış olup, 1443 yılında inşası tamamlanmıştır. Ergene Nehri’nin üzerinde uzanan köprü günümüzde yerli turistler kadar yabancı turistlerin de ilgi odağı olmuş durumda.

Yorum / Değerlendirme

4.5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Ergene Köprüsü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
10.07.2019
Misafir
Fiyatına göre oldukça iyi
Uzunköprü’ye çok yakın, garajın yanında. Fiyatına göre oldukça iyi. Garaj yanı oteller gibi ya da bir yerde bir olumsuz yorum olduğu için kuşku ile gittik ama ön yargılı olmamak gerekir. Çalışanları ile tanıştık ailecek, çok güvenilir, samimi bir ortam. Ailecek rahatlıkla gidip kalabileceğiniz bir yer. Her konuda size yardımcı oluyorlar. Teşekkürler.
5/5 Mükemmel
15.02.2015
Misafir
ergene koprusu
Annemin memleketidir Uzunköprü. Bence görülmesi gereken çok şirin bir kasaba. Allah bana daha çok kereler görmeyi nasip eder inşallah.

Konum

Haritada gör