Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Erciyes Üniversitesi
Erciyes Üniversitesi - Görsel 1
Erciyes Üniversitesi - Görsel 2
Erciyes Üniversitesi - Görsel 3
Erciyes Üniversitesi - Görsel 4
7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Erciyes Üniversitesi Hakkında

Erciyes Üniversitesi; Kayseri ili, Melikgazi ilçesinde yer alan ve ilk olarak 1978 yılında Kayseri Üniversitesi adıyla kurulan bir devlet üniversitesidir. Erciyes Üniversitesi, URAP Araştırma Laboratuvarı’ nın akademik performans sıralamasına göre 2016 yılı itibari ile Türkiye’ de akademik performans olarak 9. sırada yer almaktadır.

Erciyes Üniversitesi eğitim-öğretim hayatına 19 fakülte, 1 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu, 7 enstitü, 6 bölüm, 39 araştırma merkezi ile devam etmektedir. 2209 akademik personeli bulunan Erciyes Üniversitesi’ nde, şuan da ortalama 52 bin öğrenci eğitim görmektedir. 9. 000’ e yakın öğrencinin yüksek lisans gördüğü Erciyes Üniversitesi’ nde, 1.

500’ e yakın öğrenci doktora eğitimi almaktadır.

1350 yataklı gelişmiş bir uygulama hastanesi bulunan Erciyes Üniversitesi, Gevher Nesibe Hastanesi’ ne ek olarak Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi, Organ Nakli ve Diyaliz Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Çocuk Hastanesi, Kemik İliği Nakli ve Kök Hücre Tedavi Merkezi ile bölgenin en önemli sağlık kuruluşlarından biri olarak hizmet vermektedir.

Şehir merkezinde bulunan ve Kayseri Havaalanı’ na 10 km mesafede olan Erciyes Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolaylık ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Erciyes Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?