Ekşidere Otelleri

En iyi 1 otel, en uygun fiyatlar

Ekşidere Hakkında

Balıkesir'in şifa dağıtan köyü; Ekşidere…

Ekşidere Köyü, Balıkesir'in Gönen ilçesinde bulunuyor. Köye Gönen'den, Tırnova Mahallesi üzerinden ulaşım sağlanabiliyor. Köyün içerisinde bulunan çeşmenin yanında, küçücük bir köy pazarı yer alıyor. Balın, reçelin, salçanın ve turşunun en doğal halini bulabilirsiniz burada.

Köy halkının, 83 harbi sonrası, Artvin – Batum civarından göç ettiği rivayet ediliyor. Ancak yapılan araştırmalar doğrultusunda Ekşidere Köyü'nün tarihinin M.Ö 1837 yılına dek uzandığı ortaya çıkmış. Yani bir hayli eski bir köy Ekşidere Köyü.

1930'lu yıllarda köy halkının termal suyun bulunduğu yeri imece yöntemiyle temizlemesi, ortaya bugün Ekşidere Dağ Ilıcası ismiyle işletilen bir tesisin ortaya çıkmasına neden olmuş. 1967'den beri işletilen Ekşidere Dağ Ilıcası, köyün popülaritesinin artmasında oldukça önemli bir rol oynuyor. Sadece yerli değil, yabancı turistler de, Ekşidere'nin sularında şifa bulmak için bu bölgeye akın ediyorlar.

Ekşidere Gezilecek Yerler

Ekşidere Otel Fiyatları

Balıkesir'in “'şifalı şehir”' olarak adlandırılan, kaplıcaları ve sularıyla ünlü ilçesi Gönen'e bağlı bir köy olan Ekşidere, konuklarına Ekşidere otellerinde hem şifalı hem de konforlu bir hizmet sunuyor.

Bir çoğunluğunun aile işletmesi olduğu Ekşidere otelleri Kaz Dağları'nın eteğinde hem bedeninize hem de zihninize iyi gelecek konaklama alternatifleri sunuyor. Genelinde hakim olan ücretsiz Wi-Fi erişimi, oda – kahvaltı ya da kişi başı ücretlendirme seçenekleri ile bu tesisler, yörede oldukça ilgi görüyor.

Ekşidere otellerinin genelinde bulunan, termal havuzları, hamamları, açık büfe ya da alakart sabah kahvaltıları ve konukların ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş odalarıyla dinlenmek amacıyla gelen herkesin gönül rahatlığıyla tesislerde konaklamasını sağlıyor. Tesisler özellikle oda servis hizmetleri ve misafirperver karşılamalarıyla dikkat çekiyor.

Her bütçeye hitap eden seçenekleriyle Ekşidere otel fiyatları ise, geniş bir yelpazeye sahip. Üstelik kısa bir araştırmadan sonra size en uygun bütçeli oteli bulabileceğiniz sitemiz üzerinden, rezervasyon yaptırmanız da mümkün.

Ekşidere Otel Yorumları

10

Ekşidere Dağ Ilıcası

Hasan çağdaş - 3 Ocak 2020, Cuma 22:59

Güzel manzara ve şifalı kaplıca

Çok güzel doğal dağ havası, güzel manzara ve şifalı kaplıcası çok güzel. Sekiz senedir geliyorum. Çok güzel bir şifa kaynağı. Herkese tavsiye ederim...

9

Gönen Güneş Hotel

melahat güleç - 26 Ekim 2019, Cumartesi 15:13

Tavsiye ediyorum

Güneş Hotel personeline teşekkür ederim. Çok yardımcı oldular. Yatakları rahat, odaları temiz ve yemekleri gayet lezzetli. Tavsiye ederim.

10

Gönen Palmiye Butik Pansiyon

Mehmet - 20 Eylül 2019, Cuma 12:15

Çok memnun kaldık

4 Gecelik konaklamamızda çok memnun kaldık. Kahvaltısı çeşitli, personel güler yüzlü, odalar gayet temiz. Herkese tavsiye ederim.

1

Gönen Yıldız Otel

Gözde güvenen - 3 Nisan 2019, Çarsamba 21:22

İlgi, alaka yok

Müşteriye saygı denilen hiçbir şey yok. Resepsiyon görevlilerinde ilgi, alaka yok. Dedikleri hiçbir şeyi yerine getirmiyorlar. Havuz saat 22.00'da kapanıyor denilse de saat 21.00'da gittik, otelin kapısında kaldık. Yetkililere duyurulur nasıl bir otel olduğunu siz anlayın.

7

Gönen Park Otel

Gönen Park Otel - 4 Temmuz 2018, Çarsamba 19:25

Gelişmesi gerek

Çok tercih edilen bir bölge değil ve bana kalırsa bu yüzden daha gelişmiş bir termal tesis yapılmalı. Otel güzel ama kesinlikle yenilenmesi gerekiyor. Daha çok orta yaş ve üstüne hitap ediyor. En çok da otelin biraz daha temiz olması gerektiğini düşünüyorum. Memnun kalmadım değil ama biraz gelişmesi gerek.

8

Kadıoğlu Hotel Gönen

Şerif Kuş - 30 Ocak 2018, Salı 20:16

Çok güzel bir otel

Çok güzel bir otel. Çalışanlar da çok ilgili ve sevecen. Tavsiye edebilirim, sorunsuz kalınabilir.