search icondelete term icon
Giriş
03 Kasım Çar.
Çıkış
04 Kasım Per.

Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Navigate backward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Kişi
2 Yetişkin, 0Çocuk
Harita
map marker iconHaritayı görüntüle
Filtreler
Temizle
Konaklama Tipi
Sağlık ve Güvenlik
Konsept/Tema
Tesis Türü
Popüler Filtreler
Fiyat Aralığı
Kendi bütçenizi belirleyin
Olanaklar
Spa & Sağlık
Çocuk İhtiyaçları

Dragos Otelleri

Dragos için 10 otel listelendi.

Dragos Resort Hotel & Spa & Restaurant

Kent Oteli
Havaalanı Servisi
Neredekal.com
4.7/5
Dragos merkezine 7.0 km uzaklıkta
237 TL249 TL
%5 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:237 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
237 TL
Etstur
Odamax
249 TL
237 TL'den başlayan fiyatlarla

Elite Hotel Dragos

Kent Oteli
İki gezgin için harika
Neredekal.com
3.8/5
(63 değerlendirme)
Dragos merkezine 7.1 km uzaklıkta
399 TL399 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:399 TL
İNCELE
 • Sadece Konaklama
En Uygun Fiyat
349 TL
Jolly Tur
TatilBudur.com
399 TL
349 TL'den başlayan fiyatlarla

Island Hotel

Otel
Neredekal.com
2/5
Dragos merkezine 7.5 km uzaklıkta
332 TL332 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:332 TL
İNCELE
 • Sadece Konaklama
En Uygun Fiyat
332 TL
Etstur
Odamax
332 TL
332 TL'den başlayan fiyatlarla

ByOtell İstanbul

Kent Oteli
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4/5
Dragos merkezine 0.7 km uzaklıkta
800 TL800 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:800 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
800 TL
Setur
Tatil.com
1000 TL
800 TL'den başlayan fiyatlarla

Hotel Suadiye

Kent Oteli
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.1/5
(176 değerlendirme)
Dragos merkezine 2.0 km uzaklıkta
499 TL499 TL
Tesis Fiyatı
1 gece fiyatı:fiyatı:499 TL
Tesisi Ara
 • Sadece Konaklama
En Uygun Fiyat
499 TL
Tesis Fiyatı
Setur
617 TL
499 TL'den başlayan fiyatlarla

Pasha Palace Hotel

Otel
Hayvan Dostu
Neredekal.com
5/5
Dragos merkezine 6.1 km uzaklıkta
280 TL280 TL
Tesis Fiyatı
1 gece fiyatı:fiyatı:280 TL
Tesisi Ara
 • Sadece Konaklama
En Uygun Fiyat
266 TL
Otelz.com
Tesis Fiyatı
280 TL
266 TL'den başlayan fiyatlarla

Plus Hotel Ataşehir

Kent Oteli
Havaalanı Servisi
Neredekal.com
4/5
Dragos merkezine 0.7 km uzaklıkta
811 TL811 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:811 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
390 TL
Odamax
Otelz.com
811 TL
390 TL'den başlayan fiyatlarla

Park Dedeman Bostancı

Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.4/5
Dragos merkezine 1.3 km uzaklıkta
468 TL468 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:468 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
468 TL
Otelz.com
Etstur
469 TL
468 TL'den başlayan fiyatlarla

Rhiss Hotel Bostancı

Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.1/5
Dragos merkezine 1.4 km uzaklıkta
489 TL489 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:489 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
489 TL
Tatilsepeti.com
Otelz.com
489 TL
489 TL'den başlayan fiyatlarla

The Bostancı Hotel

Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4.9/5
Dragos merkezine 1.1 km uzaklıkta
379 TL379 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:379 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
379 TL
Tatil.com
Tatilsepeti.com
449 TL
379 TL'den başlayan fiyatlarla

Dragos Otelleri

Dragos Otelleri

İstanbul'un kalabalık ilçelerinden biri olan Maltepe, Anadolu Yakası'nda yer alıyor. Maltepe yüzölçümü olarak oldukça geniş olup İstanbul'un Marmara şehirleriyle de bağlantısını sağlayan bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Anadolu şehirlerinden İstanbul'a girişte de bir geçiş noktası olarak bulunan Maltepe, oldukça hareketli bir yerleşim yeri. Turistik olarak öne çıkmasa da Maltepe İstanbul'un diğer pek çok ilçesine yakınlığı ve merkezi konumu nedeniyle konaklamak için oldukça tercih edilebilir bir ilçe. Dragos ise Maltepe'de bulunan bir bölge olarak biliniyor. Konaklama imkanlarının da oldukça çeşitli olduğu Dragos butik otelleri ve pansiyonları gibi konaklama imkanları ile geniş bir yelpazede hizmet sunuyor. Eğer Dragos'ta konaklıyorsanız veya Dragos'a yakın bir yerlerde bulunuyorsanız Dragos ve çevresinde yapabileceğiniz etkinlikler ve gidebileceğiniz mekanlar oldukça çeşitli. Biz de bu yazımızda gezip görülebilecek mekanları, gidilebilecek yerleri, cazip etkinlikleri ve Dragos'ta yapılabilecek diğer pek çok şeyi sizler için derledik. Eğer Dragos'ta veya yakınlarında konaklamayı düşünüyorsanız birbirinden farklı seçeneklerle istediğiniz gibi bir tatil yaşayabilirsiniz.

Dragos Butik Otelleri

Dragos Butik Otelleri

Dragos bulunduğu konum, semtteki günlük hayat ve endüstriyel yapısı gereği bir iş ve ticaret merkezi olarak nitelenebilir. Bu nedenle bölgede kısa süreli konaklama ihtiyacını karşılayan çok sayıda ve farklı çeşitlerde Dragos otelleri mevcut. Butik oteller ise bu konaklama yerleri arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biri. Bölge turistik olarak öne çıkmasa da bir yaşam, ticaret ve sanayi merkezi olarak çok sayıda insanın yaşadığı ve bulunduğu bir yer. Bu nedenle butik oteller turistik amaçlı otellere nazaran ağırlıkta bulunuyor ve sağladıkları imkanlarla öne çıkıyor denebilir. Butik otellerin ağırlıkta olması ilçede her şey dahil imkanlara sahip ve lüks olarak nitelenebilecek otellerin olmadığı anlamına gelmiyor. Çok sayıda her şey dahil hizmet sunan beş yıldızlı, dört yıldızlı görece lüks oteller mevcut. Anadolu Yakası'nın ormanlık alanlara sahip olduğu düşünüldüğünde kalacağınız otelin orman ve yeşilin hakim olduğu bir yerde bulunması da mümkün. Maltepe'nin kıyı kesimi göz önüne alındığında ise deniz manzaralı bir otelde konaklamak da olası. Bu açıdan Dragos size uygun fırsat ve imkanları misafirlerine sunuyor diyebiliriz. Önceliklerinizi göz önünde bulundurarak ve konaklamak istediğiniz otelin konumunu, konaklama hizmetlerini ve diğer özellikleri göz önüne alarak sizin için en iyi otellerive pansiyonları bulmanız mümkün.

Dragos Otel Fiyatları

Dragos Otel Fiyatları

Dragos-Maltepe, sahip olduğu nüfus ve merkezi konumu gereği çok sayıda butik oteli bulunduran bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle konaklama ihtiyacı için tercih edilen butik oteller arasında yemek hizmeti sunan ve sunmayanlar bir arada bulunuyor.

 • Bu otellerin fiyatları göz önüne alınırsa yemek hizmeti veren otellerin daha yüksek ücretlerde olacağı söylenebilir. Bunun yanı sıra kaç öğün yemek hizmeti olduğu, odaların büyüklüğü ve sunulan diğer hizmetler de fiyatlarda belirleyici rol oynuyor.
 • İstanbul için ulaşım önemi göz önüne alındığında otelin merkezi bir konumda olması ve metro, otobüs, metrobüs gibi toplu taşıma hizmetlerine uzaklığı ücretleri belirleyen bir diğer önemli etken.
 • Otelinizin niteliği de fiyatı belirleyen etkenlerden biri. Örneğin Dragos suit otel standart bir otele göre daha yüksek fiyatla konumlanıyor.
 • Denize göre konum da otel ücretlerine etki eden bir diğer önemli özellik. Otel deniz kıyısında ise veya deniz manzarasına sahip ise ücretlerin yükselmesi mümkün. Eğer konaklama için Dragos villa otel seçtiyseniz deniz kıyısında bir konaklama yeri olası bir seçenek.
 • Dragos otel fiyatları ayrıca otelde bulunan ve kişisel ihtiyaçları karşılayan hizmetler tarafından da belirlenebiliyor.
 • Bölge kıyıda olmasına rağmen siz havuzlu bir tatil tercih ederseniz Dragos havuzlu oteller dilediğiniz imkanı görece yüksek fiyatla size sağlıyor.

Ancak ilçeye ve semte genel olarak baktığınızda dilediğiniz ölçekte bir otel bulmanız oldukça mümkün görünüyor. Dilerseniz lüks, dilerseniz de daha mütevazı ve uygun fiyatlı konaklama seçenekleri bulabilirsiniz. Dragos'taki otel çeşitleri bu açıdan size dilediğiniz gibi bir imkan sunabilir.

Dragos'ta Gezilecek Yerler

Dragos'ta Gezilecek Yerler

Maltepe yüzyılları aşkın tarihi ve kültürel yapısıyla bir çok gezilecek yere ve birçok etkinliğe sahip bir ilçe iken çevresinde bulunan ilçeler de Dragos'ta konaklarken gidilebilecek mekanlar bulunduruyor. Hem turistik gezi yapmak hem de alışveriş ve şehir merkezinde gezmek için çok sayıda imkan barındıran Dragos ve çevresinde gezilecek yerlerden ve yapılacak aktivitelerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • İlk olarak meşhur Derviş Baba'nın tekkesini ziyaret edebilirsiniz.
 • Feyzullah Çeşmesi ve Feyzullah Camii'ni görmeye gidebilir, cami çevresinde küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz.
 • Maltepe sahilin tertemiz havasında yürüyüş yapabilir, sahildeki butik mekanlarda çay veya kahvenizi yudumlayabilirsiniz.
 • Yunan mitolojisine göre evlenmeyi dileyen kızların gittiği Bakireler Anıtı'nı görebilir, daha önceleri denizin içinde bulunan bu yapıyı inceleyebilirsiniz.
 • Bir balık restoranına gidip denize karşı taze balıklardan yiyebilirsiniz.
 • Maltepe'nin tarihi simit fırınlarında çay eşliğinde unutulmaz bir kahvaltı yapabilirsiniz.
 • Sahilde bulunan Maltepe Orhan Gazi Şehir Parkı'nda sevdiklerinizle yeşilin ve mavinin tadını çıkarabilirsiniz.
 • İdealtepe 50. Yıl Korusu'na giderek şehrin gürültüsünden uzaklaşıp doğayla baş başa kalabilir, burada ferah bir yürüyüş yapabilirsiniz.
 • Henüz restore edilmemiş fakat nostalji severlerin görmek isteyeceği Süreyya Paşa Köşkü'nü görmeye gidebilirsiniz.
 • Çamlık Ormanı'nda sevdiklerinizle piknik yapabilir, temiz çamların kokusunu içinize çekebilirsiniz.

Yapılacak tüm bu etkinlikler ve gezilecek yerler sayesinde İstanbul'da farklı bir tatil yapabilir, sevdiklerinizle birlikte unutulmaz anılar yaşayabilirsiniz.

Dragos Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SPA hizmeti olan Dragos otelleri hangileridir?
Dört mevsim fark etmeden her daim konaklama seçenekleri içerisinde en fazla tercih edilenlerden biri olma özelliğine sahip Dragos'taki 5 yıldız ve üzeri lüks tatil otelleri bulundukları konum ya da hizmet verdikleri sezona göre özellikleri değişebilen bu tesisler, aynı zamanda lüks birimlerden meydana geliyor. Yüksek yatak kapasiteli büyük işletmelerden oluşan 5 yıldızlı tatil otelleri sayesinde ise tatilciler, keyifli bir deneyim yaşıyor. Dragos'ta SPA hizmeti olan oteller kategorisinde yer alan tesisler ise özellikleri sayesinde lüks seviyesinde değerlendiriliyor. Sağlık turizmini içine alan en lüks dragos otelleri olarak adlandırılıyor. Dragos SPA hizmeti olan oteller ülkenin dört bir yanından aralıksız olarak ziyaretçilerine kaliteli bir hizmet verdiği gibi İstanbulluların sıklıkla tercih ettiği tesisler arasında yer almaya devam ediyor.
Manzaralı Dragos otelleri hangileridir?
İstanbul Anadolu Yakası'nın en beğenilen semtlerinden biri de Dragos. Kadıköy'den başlayıp Pendik'e kadar sahil boyunca uzanan tesislerin en çok tercih edilenleri de Dragos'ta yer alıyor. Dragos semti içerisinde özellikle sahil bandında; 5 yıldızlı otellere, 4 yıldızlı otellere, butik otellere, apartlara ve pansiyonlar yer alıyor.Özellikle manzaralı Dragos otelleri bahsettiğimiz konumlar içerisinde en fazla ilgi gören konaklama alternatiflerinin başında geliyor. Bazı Dragos otelleri deniz manzaralı olunca şehre gelen misafirlerin beğenisini topluyor. Sahile paralel Dragos otelleri dışında semtin iç kesimlerinde de konsept oteller yer alıyor. Bu otellerin kimisinde doğa manzarasına kimisinde ise muhteşem bir şehir manzarasına rastlanıyor. Manzaralı konsept Dragos otelleri Neredekal.com'un Dragos otelleri sayfasından listeleyerek size en uygun tesisi ve bu tesislerin fiyatlarını detaylı olarak görebilirsiniz.
Aileye uygun Dragos otelleri hangileridir?
İstanbul'un en çok tercih edilen semtleri arasında yer alan Dragos otelleri, yılın dört mevsimi hizmet vermeye devam ediyor. Gerek manzarası, gerekse kolay ulaşımı sayesinde özellikle Anadolu Yakası'nda konaklama yapacak olanlar için tercih sebei olan semt, iş seyehatlerinin yanı sıra şehir gezileri için de tercih ediliyor.Bunun yanı sıra ailesi ile tatile çıkacak olan konukların da sıklıkla tercih ettiği bir bölge olan Dragos'taDragos aile otelleri araştırma konusu oluyor. Aileye uygun Dragos otelleri hangileridir? Ailece konaklanabilecek Dragos otelleri nerelerdir? sorularının yanıtları otelleri konsepti ve konumu bakımından farklılık gösterebildiği için net bir yanıt verilemiyor. Dragosta çocuklu ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilebilecek, nezih ortamları ve sundukları hizmetler ile üst düzey konfor sunna bir çok otel bulunuyor. Otel, butik otel, pansiyon ya da apart otel hizmeti sunan tesisler, genellikle restoran-kafe, aile odası, çocuk oyun alanı ya da çocuk dostu menü gibi olanaklara sahip olabiliyor.
Havuzlu Dragos otelleri hangileridir?
İstanbul'un Maltepe ilçesine bağlı Dragos'ta tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihi elbette içinde havuz bulunan Dragos otelleri oluyor. İşte bu sebeple havuzlu Dragos otelleri listelerimizi sunduğumuz wwww.neredekal.com/dragos-otelleri sayfamız da sıklıkla ziyaretçi alıyor. Listelerimizde Dragostaki havuzlu oteller için çok çeşitli alternatifler bulunuyor. Tesislerin kimi 5 yıldızlı herşey dahil konsept olurken, kimi ise butik konsept tasarlanmış yerler olabiliyor. içinde havuz olan dragos otelleri açık ve ya kapalı havuz seçenekleri, spa salonu, hamam, sauna gibi özellikler de sunabiliyor. İşte bu sebeple rezervasyon yaptırmadan önce konukların tercihlerine göre araştırma yapması gerekiyor. Dragos'ta denize manzaralı havuzlu otellerolabileceği gibi, iehir manzaralı açık ve kapalı havuzlu tesiler de bulunabiliyor.