Çal Mağarası

+ 7 Fotoğraf
3.4/5
Çok İyi
5 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli

Çal Mağarası Hakkında

Trabzon’un Düzköy ilçesi sınırlarında bulunan Çal Mağarası, şehrin turizm açısından önemli noktalarından biridir. Aynı ismi taşıdığı Çalköy beldesinde bulunur ve mağaranın içinde küçük bir dere akar. Trabzon gezisi yapacak olanların gezi listesinde mutlaka yerini alan Çal Mağarası, aynı zamanda dünyanın en uzun ikinci mağarası olarak kabul edilmiştir. Mağaranın içinde rahat bir hava hareketi vardır ve 2000 yılında turizme kazandırılmıştır. Bu arada Trabzon’un turizm noktaları arasında Sera Gölü, Kızlar Manastırı, Uzungöl ve Sümela Manastırı’da vardır. Mağaranın içerisinde attığınız her adım size farklı oluşumları gösterecek loş ışıkların altında. Kendinizi sadece mağaranın atmosferine bırakıp, dış dünyayı bir an olsun unutacaksınız. Çal Mağarası, gezinizin en etkileyici noktalarından biri olmaya çoktan hazır. Sadece sizin keşiflerinizi bekliyor.

Yorum / Değerlendirme

3.4/5
Çok İyi
5 değerlendirme
Çal Mağarası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
16.08.2018
ŞÜKRİYE AKGÜN
Muhteşem bir doğa harikası
Sahilden 1 saat yukarıda mükemmel yeşillik ve manzara eşliğinde mağaraya ulaşabiliyorsunuz. Gidilip görülmesi gereken muhteşem bir doğa harikası. Yalnız esnafı hiç misafirperver değil. Mağara kapısındaki mısırcı abi seni hayatim boyunca hiç unutmayacağım sol tarafın çınlarsa bil ki seni anıyorumdur. Sevgiler.
5/5 Mükemmel
22.11.2017
Misafir
Mükemmel bir yer
Giriş ücretine değmez diyenler olmuş. Fikir görüşüne saygı duyarım, fakat kesinlikle mükemmel bir yer. Ben bayıldım. En az bir saatini alıyor insanın gezmek, incelemek, fotoğraf çekilebilmek için. Şiddetle tavsiye ediyorum. Muhakkak görülmesi gereken bir yer.
5/5 Mükemmel
03.10.2016
Gizem
Verilen ücrete değmez çalışanı, insan bile değil o kadar söylüyorum kendi ülkende bu şekilde davranılması gerçekten ayıp terbiyesizlik.
4/5 Mükemmel
05.09.2016
Misafir
Giriş ücreti 7,5 TL
Çal Mağarası giriş ücreti 7,5 TL’dir. Zaten fazla bir ücret talep edilemez, biletler Maliye Bakanlığı tarafından verilir ve turizm tarafından ücretler belirlenir.
1/5 Kötü
26.08.2016
Misafir
Giriş ücretine değmez
Mağara değişik bir deneyimdi ancak giriş ücretine değmez, kişi başı 15 TL ödedik. Oraya kadar gitmişken girelim dedik. Mağarayı ziyarete o kadar çok Arap geliyor ki, etrafında bulunan restoranda çay içmek istedik, yüzümüze bile bakmadılar. Kendi ülkemizde kendi değerimizin olmadığı bir yer. Tavsiye etmiyorum.

Konum

Haritada gör