Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri

Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri

Paylaş
Merve Aygün Engin  
Eklenme: 15 Aralık 2021
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri
Aralık ayı geldiğine göre yeni yıl ve Noel ruhuna hazır olalım! Işıl ışıl olan mağaza ve caddeler, renkli renkli süslenen Noel ağaçları ve gönlümüzü çalan yeni yıl temalı hediyeler, Aralık ayı geldiğinde içimizi ısıtıyor.

Sıcak çikolata ve zencefilli kurabiye eşliğinde izlenen filmler ise, kış mevsiminin bu ilk günlerinde bizi daha da mutlu kılmaya yetiyor. Evde Tek Başına, Elf, Şahane Hayat, Aşk Her Yerde gibi klasikleşmiş filmler her dönemde olduğu gibi bu dönemde de çok iyi gelecektir. Ama bizim listemizde çok daha farklı filmler de var. Hadi gelin, sizin için seçtiğimiz yeni yıl ve Noel temalı filmlere bir göz atalım.

The Holiday (2006)

Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri

Kate Winslet ve Cameron Diaz’ın başrollerde olduğu film, izlerken sizi içine çekiyor. İngiltere’de yaşayan bir gazeteci olan Iris, karşılık beklemeden sevdiği iş arkadaşının, iş yerinden başka biriyle nişanlanacağını duyunca çok üzülür. ABD’de yaşayan ve film fragmanları yapan Amanda da sevgilisi tarafından aldatılınca, hayatında değişiklik yapmak ister. Bir internet sitesi vasıtasıyla evlerini takas eden bu iki genç kadının yılbaşı döneminde yolları kesişir, hayatları değişir ve sevgi dolu anlar yaşanır.

The Nightmare Before Christmas (1993)

Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri

Halloweentown adında bir kasabada geçen film, Balkabağı Kralı Jack Skellington’un ve kasabadakilerin başından geçen maceraları konu alıyor. Cinler, periler, ruhlar ve gulyabaniler gibi pek çok ürpertici sakini olan kasaba, oldukça karanlık ve kasvetlidir. Ancak, bir gün Jack’in Christmastown adında bir yere gitmesiyle, kasabanın enerjisi tamamen değişir. Eğlenceli ve keyifli bir film olan The Nightmare Before Christmas, izlerken sizi mutlu edecek.

How The Grinch Stole Christmas (2000)

Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri

Noel döneminde Whoville kasabasında bir heyecan ve telaş vardır. Ancak Crumpit Dağı’nda bir mağarada yaşayan ve kasabalıları sevmeyen Grinch, Noel döneminde onların planlarını nasıl bozabileceğini düşünür. Fakat, bir gün kapısını küçük bir kız çaldığında, her şey bambaşka bir hal alır. Hem eğlenceli olan hem de içinizi ısıtan bu film, Noel ruhuna sarılmanız için ideal.

The Christmas Chronicles Part I-II (2018-2020)

Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri

Birbirleriyle pek iyi anlaşamayan iki kardeş Kate ve Teddy, Noel gecesi macera dolu bir yolculuğa çıkarlar. Babaları hayatta olmayan ve anneleriyle yaşayan bu iki çocuktan Teddy, Kate’in Noel Baba’ya olan inancıyla dalga geçer. Kate de ona Noel Baba’yı yakalamak için gece nöbet tutmayı teklif eder ve yolları Noel Baba’yla kesişir. Filmin ikincisinde ise iki yıl sonrası ele alınır. Cancun’da yeni yılı kutlamaya giden iki kardeş, hallerinden pek memnun değildir ve Noel Baba ile tekrar buluşmaya çalışır. Hayal kurduran ve macera dolu anlar yaşatan bu film, Noel döneminde içinizi sevgiyle dolduracak.

Klaus (2019)

Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri

Postacı olarak çalışan Jesper, bir gün oyuncak imalatçısı olan ve birbirinden güzel oyuncaklar yapan Klaus ile tanışır. Artık oyuncak üretmeyen Klaus’u bir şekilde ikna ederek, onun elindeki oyuncakları bedava olarak çocuklara bağışlamasını sağlar. Birlikte oyuncak dağıtmaya ve kasabayı mutlu bir yer kılmaya başlayan bu ikili, çok iyi arkadaş olur. Eğlenceli ve keyif dolu bir film deneyimi sunan Klaus, yüzünüzde her daim gülümseme bırakacak.

Arthur Christmas (2011)

Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri

Noel Baba’nın en küçük oğlu olan Arthur, Noel Baba’nın hediye dağıtma merkezinde çalışan onlarca kişiden biridir. Burada çalışırken bir çocuğun atlandığını ve ona hediyenin ulaşmayacağını anlayan Arthur, o çocuğa hediyesini ulaştırmak için harekete geçer. Bol maceralı ve bol kahkahalı olan bu film, izlerken keyfinizi yerine getirecek.

Christmas Vacation (1989)

Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri

Noel’i kutlamak için her sene olduğu gibi bu sene de bir sürü hazırlık yapan Griswold ailesi, başlarına gelen olaylar yüzünden bir türlü harekete geçemez. Clark, eşi Ellen ve iki çocuklarıyla kahkaha dolu maceralar yaşar ve şanslarının yaver gitmesini dilerler. İçinizi ısıtacak bir aile filmi olan Christmas Vacation, bu dönemde size çok iyi gelecek.

Miracle on 34th Street (1947)

Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri

Bir televizyon dizisi ve bir filmi daha çekilen Oscar ödüllü Miracle on 34th Street filmi, sizi eski günlere, o dönemdeki Noel heyecanlarına götüren bir film. Susan, bir mağazada çalışan Kris’in gerçek Noel Baba olduğunu düşünür ve bunu kanıtlamaya çalışır. Sevgi dolu, heyecanlı bir film olan Miracle on 34th Street, izlerken içinizi ısıtacak.

Jingle Jangle: A Christmas Journey (2020)

Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri

Bir oyuncakçı olan ve çok güzel oyuncaklar üreten Jeronicus Jangle, çevresindekiler tarafından tuhaf olarak anılır. Bir gün torunuyla yolları kesişen bu oyuncakçı, onunla heyecan dolu maceralar yaşamaya başlar. Büyülü bir oyuncak icat eden ikili, hayatlarının yönünü değiştirir. Sevgi dolu ve eğlenceli olan bu film, Noel döneminde keyfinize keyif katacak.

The Holiday Calendar (2018)

Yeni Yıla Girerken İçinizi Isıtacak Film Önerileri

Büyükbabasının büyükannesinden miras kaldığı antik bir Noel takvimini hediye etmesiyle hayatı değişen Abby, bu takvimin sihirli olduğunu anlar. Her gün takvimin kendine verdiği minyatür hediyelerle gerçek hayatında da karşılaşmaya başlayan genç kadın, bu takvim sayesinde tıpkı büyükannesi gibi, hayatının aşkıyla karşılaşır. Hayallerinin peşinden gitmeyi gösteren ve izlerken heyecanlandıran bu film, izledikten sonra da sizi mutlu etmeye devam edecek.

Yılın bu büyülü zamanlarında izlenen Noel ve yeni yıl temalı filmler, kış mevsimini daha da çekici kılıyor. Sıcak şarap ve patlamış mısırın eşlik ettiği film geceleri, sizi sarıp sarmalayacak. Öyleyse yaşasın sinema diyip iyi seyirler dileriz!