Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Yaz Tatili Rotalarının Vazgeçilmezi Kaş’ta Fiyatlar Nasıl?

Yaz Tatili Rotalarının Vazgeçilmezi Kaş’ta Fiyatlar Nasıl?

Paylaş
Arzu Aksaya  
Eklenme: 27 Ağustos 2021
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Yaz Tatili Rotalarının Vazgeçilmezi Kaş’ta Fiyatlar Nasıl?
Günümüz beyaz yakalılarının Bodrum’un küçük kardeşi bellediği Kaş yavaş yavaş boy atıyor. Onu yıllar önce küçük bir köy olarak tanıyıp seven müdavim tatilciler yanında bir de emeklilik hayallerini kapıp temelli gidenler var ki yerleşik hane sayısını da artırdıkça artırıyor. Belde özellikle de pandemi döneminde büyük bir göç almış ve bu da ister satılık ister kiralık olsun ev fiyatlarına tavan yaptırmış. Yeni bir yapıda 3+1 evim olsun derseniz İstanbul’daki popüler semtlerdeki ev fiyatlarını baz alabilirsiniz. Müstakil ev isterseniz kesenizi biraz daha açmanız ve döviz bazında bir servet ödemeniz gerekiyor.

Konu gidip yerleşmek değil de bir yaz tatili geçirmek olunca, haliyle bütçesi de kafa yoruyor. İşte size tatil planı yaparken fikir verecek Kaş fiyatları, şimdiden keyifli bir tatil dileriz.

Kaş’ta Konaklama Maliyeti Yaz Tatili Rotalarının Vazgeçilmezi Kaş’ta Fiyatlar Nasıl?

Diğer tatil beldelerinde oldukça yaygın olan her şey dahil zincir otel kültürü Kaş’ta yok. Gelenler en çok da pansiyon, apart ve küçük butik otellerde konaklamayı tercih ediyor. Eğer kalabalık bir grupsanız ya da çocuklu bir aileyseniz villa tarzı evlerde kalmak da seçenekler arasında. Lokasyon olarak ise Kaş’ın merkezi, merkeze araçla 5-10 dakika uzaklıktaki Çukurbağ Yarımadası ve Kalkan’ı değerlendirebilirsiniz. Çukurbağ merkeze göre daha sakin, daha lüks ve kendi plajı olan otellerle çevrili. Kalkan merkeze biraz daha uzak ve İngilizlerin çokça tercih ettiği bir bölge. Merkez ise her yere yakın olmasına rağmen kalabalık. Nasıl bir konaklama istediğinizi biliyorsanız gelelim fiyatlara; butik otellerde 2 kişilik oda fiyatları genelde 600 – 1.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Pansiyonlar ve apartlar ise geceliği 400 TL’den başlayan fiyatlarla butik otellere göre daha avantajlı kiralanabiliyor. Villa kiralamada ise durum biraz daha farklı. Kaş sonsuzluk havuzlu ve deniz manzaralı lüks villalarıyla da tercih sebebi. Bu villalarda konaklamak isterseniz, büyüklüğüne ve konforuna göre geceliği 3.500 TL’den başlayıp 10.000 TL’nin üzerine de çıkabiliyor. Fiyatlar ekstra özellik, lüks faktörlerinin yanında sezona ve bayramlara göre değişkenlik gösterebiliyor. Kaş’ta Yeme – İçme Maliyeti Yaz Tatili Rotalarının Vazgeçilmezi Kaş’ta Fiyatlar Nasıl?

Kaş’ta herkese hitap eden, her damak tadına uygun restoran bulmak hiç de zor değil. Ev yemeği yemek isterseniz menüsü her gün yenilenen küçük dükkanları tercih edebilirsiniz. Sulu yemek tabağı 15 – 25 TL aralığında. Sahil restoranlarından birinde Akdeniz usulü balıklı bir masaya oturmak isterseniz alkolsüz içecekle birlikte kişi başı 100 – 150 TL civarında hesap ödüyorsunuz.

Apartta kalıyorsanız ve kendi yemeğinizi kendiniz hazırlamayı düşünüyorsanız Kaş’ta A-101, BİM ve Migros gibi zincir marketlerin yanında yerel marketler de oldukça bol. Yalnız sebze ve meyve fiyatlarının yaz sezonunda diğer illere göre daha pahalı olduğunu söylemekte de fayda var.

Kaş’ta Alkollü İçecek Maliyeti Yaz Tatili Rotalarının Vazgeçilmezi Kaş’ta Fiyatlar Nasıl?

Kaş’ta herhangi bir barda oturup içebileceğiniz en ucuz alkollü içecek olan biranın ortalama fiyatı 28, en pahalı içkinin fiyatı ise ortalama 80 TL. Eğer deniz manzaralı özel bir mekan seçerseniz aynı içeceği daha yüksek maliyete de içebiliyorsunuz. Kaş Plajlarında Ücretler Yaz Tatili Rotalarının Vazgeçilmezi Kaş’ta Fiyatlar Nasıl?

Eskiden Kaş’ta halk plajı yoktu. Ne mutlu ki artık birkaç tane var ve şemsiye şezlong kiralamak tamamen tercihe bırakılmış. Belediye plajlarına gittiğinizde şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz her biri için 15 TL ödüyorsunuz. Eğer kendi şemsiyeniz varsa ya da bir ağaç bulduysanız da şanslısınız. Kendi getirdiklerinizi yiyebiliyor ya da plaj içindeki kafeden içecek yiyecek alabiliyorsunuz. Menüden örneklemek gerekirse çay 4, bira 28 TL. Tost fiyatı ise 15 TL’den başlıyor.

Ücretli plajlarda ise durum farklı. Kaş’ın en güzel koylarından olan Hidayet Koyu’nda şezlongun tanesi 50, şemsiye ise 20 TL. Tabii kafelerini de kullanınca hesap biraz kabarıyor.

Kaş’ta Tekne Turu ve Diğer Aktivitelerin Maliyeti Yaz Tatili Rotalarının Vazgeçilmezi Kaş’ta Fiyatlar Nasıl?

Kaş’ın merkezinde kıyı kesiminde göreceğiniz tur stantlarından ertesi gün kalkan tekne için rezervasyon yapabiliyorsunuz. Sabah 10:00 gibi kalkan tekneler civardaki koyları gezip saat 18:00 gibi sizi aldığı yere bırakıyor. Öğle yemeğinin dahil olduğu turlar tekne büyüklüğüne bağlı olarak 150 ila 200 TL arasında fiyatlandırılıyor. Dalış fiyatları ise tek dalış ise 250 TL’den başlıyor.