Urla'nın En İyi Yemek Mekanları

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Sinan Sofuoğlu

Urla'nın En İyi Yemek Mekanları
İzmir'e bağlı Urla ilçesi, Ege kıyılarının güzelliğini gözler önüne seren ve önemli antik değerlere sahip bir ilçemiz. Hem denizinin güzelliğiyle hem de yeşil alanlarıyla yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya devam ediyor. Özellikle İzmir'e yakın olmasıyla günübirlik ve hafta sonu tatilcilerinin de gözdesi. Bu yazımızda Urla Gastronomi rotasında yer alan lezzetli ve özel yemekler yiyebileceğiniz Urla'nın en iyi restoranlardan bahsedeceğiz.

Adresim Urla

Urla'nın En İyi Yemek MekanlarıListemizin ilk sırasında ziyaretçilerini eşsiz deniz manzarasıyla karşılayan bir restoran var. Adresim Urla, denize paralel konumuyla ve sade dizaynıyla yemek yemesi zevkli bir restoran. Menüsünde çeşitli tavuk yemekleri, et yemekleri ve kuzu tandır gibi seçenekler yer alıyor ve hepsinin birbirinden lezzetli olduğunu söyleyebiliriz. Tüm tarifler odun ateşinde şefler tarafından hazırlanıyor. Patates kızartması da oldukça başarılı ve restoranın öne çıkan lezzetleri arasında. Genel olarak temiz, ilgili personellere ve güzel müziklere sahip bir mekan. Ayrıca konumundan gün batımının çok hoş gözüktüğüne de değinmeden geçmeyelim. Ailecek vakit geçirmeye uygun bir yapıda ve fiyatların Urla ortalamasında olduğunu söyleyebiliriz.

Beğendik Abi

Urla'nın En İyi Yemek MekanlarıBeğendik Abi, hem Ege hem Anadolu mutfağında usta, farklı lezzetler denemenize imkan sunan bir restoran. Ahşap ve sıcak bir dizayna sahip restoran, aynı zamanda lezzet ödülüne de sahip. Değişen ve farklı yörelere uzanan yemek seçenekleriyle yeni tatlar keşfedebilirsiniz. Personelleri yardımsever, servis ve temizlik bakımından da oldukça başarılı. Üst düzey yemek kalitesiyle yeni tatlar keşfetmek isterseniz, Beğendik Abi'yi ziyaret etmenizi öneririz.

Aman Ha Pansiyon Urla

  Pansiyon
 • İskele /
 • Urla /
 • İzmir
0232 532 00 63

Tesis Fiyatı

26 Mart 2023 giriş oda fiyatı

400 TL

En Uygun Fiyata Git

Fırın Vourla

Urla'nın En İyi Yemek MekanlarıFırın Vourla, taş bina dizaynına sahip, eski lokantaları andıran mütevazi bir mekan. Menüsü sınırlı gibi görünse de her biri el yapımı ve kaliteli lezzetlere sahip. Pizza, levrek lokum gibi sıcak yemeklere ek olarak çeşitli tatlılar da menüde yer alıyor. Et yemeklerinin pişimi oldukça başarılı, tatlıların malzemeleri taze ve kıvamları yerinde. Ayrıca el yapımı soğuk içecek seçenekleri de bulunuyor. Özel istekleri dikkate alan bir personel ekibine sahip, oldukça ilgili ve yardımseverler. Ek olarak vegan seçeneklerinin de servis edildiğini söyleyelim.

Yengeç Restoran

Urla'nın En İyi Yemek MekanlarıUrla'da rakı-balık yapmak isterseniz Yengeç Restoran, kolaylıkla tercihlerinizin arasında yer alabilir. Mekan denize paralel, ışıklandırması ve dekorları tam olarak Ege restoranına yakışır şekilde. Ahtapot ızgara, avokadolu kabak, ballı kalamar gibi çeşitli yemekleri ve mezeleri menüsünde bulunduruyor. Aynı zamanda dondurmalı incir tatlısı gibi farklı tatlılara da sahip. Deniz ürünleri gayet temiz ve lezzetli, pişme oranları başarılı ve sunumları kaliteli. Zaten temiz bir yapıya sahip fakat pandemi süresince ekstradan titizlik gösteriliyor. Deniz manzarası eşliğinde rakı-balık deneyiminizi bir üst kademeye taşımak isterseniz Yengeç Restoran, mutsuz ayrılma ihtimalinizin çok az olduğu yerler arasında.

Barba Otel

  Otel
 • Çeşmealtı /
 • Urla /
 • İzmir
0232 532 00 63

Tesis Fiyatı

26 Mart 2023 giriş oda fiyatı

850 TL

En Uygun Fiyata Git

Paletto

Urla'nın En İyi Yemek Mekanlarıİtalyan mutfağını aratmayan doyurucu bir pizzaya ne dersiniz? Cevabı evet olanlar için Paletto, favoriler arasında yer almaya layık bir restoran. Ahşap iç dizayna ve orijinal dekorlara sahip atmosferiyle film sahnelerini aratmıyor. El yapımı hamurlarla hazırlanan pizzaları, son derece kaliteli ve benzersiz bir lezzete sahip. Buna ek olarak hamburger çeşitleri de bulunuyor. Restoran her ne kadar pizzalarıyla ön plana çıksa da, hamburgerlerin aşağı kalır bir yanını olduğunu söyleyemeyiz. Hamburger ekmekleri de her gün ustalar tarafından elle yapılıyor. Ayrıca tercih edebileceğiniz kaliteli şaraplar ve biralar da menüde yer almakta. Soslar ve patates baharatları da son derece başarılı. Pizza ve hamburger severler için Paletto, beklentileri karşılayabilen, şık dizayna sahip bir restoran.

Vino Locale

Urla'nın En İyi Yemek MekanlarıDoğanın içinde huzur dolu bir yemek için Vino Locale, Urla'daki en iyi seçeneklerden. İç ve dış mekan tasarımı sade ve fazlasıyla şık. Kendine has, geniş bir bahçeye sahip. Yeri Urla merkezine nispeten uzak olsa da yemeklerin lezzeti ve restoranın atmosferi, yolun hakkını veriyor diyebiliriz. Servis edilen yemekler mevsime göre değişiklik gösteriyor ve hepsi taze malzemelerden hazırlanıyor. Menüsünde yer alan çeşitli yemeklere ek olarak geniş yerli ve yabancı şarap seçkisi de bulunuyor. Aynı zamanda vejetaryenler için çeşitli mevsim salataları ve farklı yemek seçenekleri sunulmakta. Farklı ülkelerin mutfaklarını deneyimlemenizi sağlayan Vino Locale, lezzetli yemekleriyle, çeşitli şaraplarıyla ve başarılı işletmesiyle ziyaret etmeye değer restoranlar arasında.

Aktur Otel Urla

  Otel
 • İskele /
 • Urla /
 • İzmir
0232 201 05 01

Tesis Fiyatı

26 Mart 2023 giriş oda fiyatı

500 TL

En Uygun Fiyata Git
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)