Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

3 Yorum

Faydalı Bilgiler Sevgi Özdil

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır
Hepimiz yıl içerisinde en az 1 kez olsa bile mutlaka bir yerlere gidiyoruz. Bu gidişimizin hızlı ve konforlu bir şekilde olması için de yaptığımız ilk şey uçak bileti bakmak. Günümüzde tatiller öyle bir hal aldı ki artık tatil planlarını ve tarihlerini bulabildiğimiz ucuz uçak bileti tarihlerine göre ayarlamaya başladık.
Neredekal.com ailesi olarak sizlerin dünyayı keşfederken ulaşım masraflarınızı da en aza indirmenize yardımcı olacağına inandığımız bir içerik hazırladık. İşte ucuz uçak bileti almak için 9 önemli tüyo.

1 - İlk Bileti Kapmak İçin Tüm İletişim Kanallarını Kullanın

Ucuz uçak bileti nasıl alınırBu ilk adım önemlidir. Tüm indirimlerden, fırsatlardan ilk haberdar olan kişi olmak istiyorsanız havayolları firmalarının gönderdiği kısa mesaj ve e-bülten gönderimlerine abone olun. Çünkü birçok havayolu firması tüm duyurularını öncelikle bu iki kanal aracılığıyla yapıyor.

2 - Tüm Sosyal Medya Hesaplarından Takipte Olun

Ucuz uçak bileti nasıl alınırHavayolu firmaları kimi zaman sosyal medya hesaplarında kampanyalar yapıyor. Bu kampanyalarda da ya indirim kodu ya da bedava uçak bileti veriyor. O yüzden bu kampanyaları ve bedava uçak biletlerinden birini kaçırmak istemiyorsanız haftada en az bir kez havayollarının sosyal medya hesaplarını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Unutmadan Neredekal Facebook ve Neredekal İnstagram hesaplarından da bizi takip ederek Türkiye'yi birlikte keşfetmeye devam edebiliriz.

3 - Uçak Bileti Karşılaştırma Sitelerine Mutlaka Bakın

Ucuz uçak bileti nasıl alınırSektörde en iyi diyebileceğimiz birkaç tane uçak bileti karşılaştırma sitesi mevcut. Uçak biletlerini karşılaştıran internet siteleri aracılığıyla fiyatları kıyaslayarak daha ekonomik bir bilet bulma olasılığınız oldukça yüksek.

4 - Erken Rezervasyon Her Zaman Önemli

Ucuz uçak bileti nasıl alınırSu götürmez bir gerçek olan bu maddenin önemini hemen hemen hepimiz biliyoruzdur. Gidiş - dönüş tarihleri belli olan bir yolculuk için uçak biletinizi ne kadar erken alırsanız, biletiniz o kadar ucuza gelir. Çünkü uçuş tarihleri yaklaştıkça fiyatlarda artış yaşanır. Bir rivayete göre de (bizlere hiç denk gelmedi ama siz bilirsiniz) son dakika biletlerinde de anlık indirimler olabiliyormuş.

5 - Bağlantılı Uçuşlar Direkt Uçuşlardan Daha Ucuz Olabiliyor

Ucuz uçak bileti nasıl alınırDoğrudan uçuşlarda ucuz uçak bileti bulamadığınız zamanlarda bir alternatif olarak bu yolu deneyebilirsiniz. Türkiye içinde pek geçerli olmasa da yurt dışı uçak bilet fiyatlarında bağlantılı uçuşlar sizi kâra geçirebilir, şansınızı bir deneyin deriz. Özellikle farklı firmalarla bağlantılı uçtuğunuzda inanılmaz indirimler yakaladığınızı fark edeceksiniz.

6 - Uçuş Saatleri İnanılmaz Etkili

Ucuz uçak bileti nasıl alınırGünün ilk uçuşu ile son uçuşu genellikle en ucuz fiyata sahip olan uçuşlardır. Zamanınızın biraz fazla olduğu yolcuklarda bu uçuşları tercih etmeniz size oldukça ekonomik fiyatlar sunacaktır.

7 - Gidiş ve Dönüşte Farklı Firma Alternatifleri Kullanın

Ucuz uçak bileti nasıl alınırGitmeyi planladığınız bir destinasyon için gidiş ve dönüş biletinizi aynı firmadan değil de farklı farklı firmaları kullanarak satın alabilirsiniz. Bilet rakamları arasında belki uçurum bir fark olmayacak ama akşam yemeğinizin parasını çıkartabilirsiniz. Bir de böyle düşünün.

8 - Biletinizi Salı Günü Alın Çarşamba Günü Uçun

Ucuz uçak bileti nasıl alınırYapılan bir araştırmaya göre salı günü uçak bileti almak için en ideal gün olduğu tespit edilmiş. Bu tespite uygun olarak da çarşamba günü uçuşları da haftanın en ucuz fiyatlarına sahip. Bunun sebebi de çarşamba gününün hafta ortası olması ve iş dışında çoğu kişinin bu günü tercih etmemesi. E tabi uçak firmaları da bu uçuşları boş koltuklarla yapmak istemiyor.

9 - Firmaların Mil Programlarına Katın

Ucuz uçak bileti nasıl alınırBirçok havayolu firması kendi mil programlarını oluşturmaktadır. Bu mil programlarını kullanarak uçuşlarını gerçekleştirdiğinizde de belli oranlarda hediye mil toplayabiliyorsunuz. İki ya da üç uçuşta çok dişe dokunur bir birikim olmasa da on tane uçuşun oldukça faydasını görebilir hatta tek yöne biletini çok ucuza alabilirsiniz.
3 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
3
/

-

Ufak bir ekleme yapayım. Salı günü en ucuz uçak bileti alınıyor. Bizzat kendim yaşadım. Bir araştırmaya göre de gideceğiniz tarihten 4 hafta önce salı günü en ucuzu oluyormuş. Kontrol emekte fayda var ben edemedim henüz. Güzel araştırma ve derleme olmuş. Elinize sağlık.

  • Faydalı buldum (3)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Verilen bilgiler için teşekkürler, sadece internet ortamında, az da olsa bayilerden de (acentalardan) bahsedilirse, ortam verilirse çok iyi olur.

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Yılda birkaç kez yurt dışı seyahat eden biri olarak benim de önerim ve işin en önemli kısmı ucuz uçak bileti almak. Bu da oldukça erken bilet almakla mümkün, gerisi bir şekilde ayarlanıyor. Araba, otel gibi benim de gittiğim yerleri adeta promosyon uçak biletleri belirliyor. Ancak bir süre sonra gidecek yer bulamıyorsunuz maalesef ve promosyonlar da genellikle belli yerlere ve belli dönemlerde yapılıyor. Bir de uçak firmalarının ilk seferlerine başlayacakları yerlere biletler genelde uygun oluyor, bunları takip etmek gerekiyor. Ayrıca uçak firmalarının çoğalması da rekabet ortamını yaratıyor ve gittikçe uygun bilet bulma şansı artıyor. Tek handikabı çok önceden aldığınız çoğu iptal ve değişilemeyen biletler için seyahat zamanı öncesinde çıkan mazeretler bazen bilet yakmaya kadar gidebiliyor. Çok iyi planlamak gerekir. Verdiğiniz bilgilere teşekkürler. Ayhan Turhal.

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)