Tatile Giderken Yanınıza Almanız Gereken Olmazsa Olmaz 10 Şey, Türkiye

Tatile Giderken Yanınıza Almanız Gereken Olmazsa Olmaz 10 Şey

5 Yorum

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Tatile Giderken Yanınıza Almanız Gereken Olmazsa Olmaz 10 Şey
Tatile çıkmak harika bir şey. Tüm iş yükünden, kalabalık şehirlerin gürültüsünden ve yorucu trafikten uzaklaşıp kafa dinlemeye hepimizin ihtiyacı var neticede. Tatil olmazsa olmazımız da, işin bir de valiz hazırlama, hatta o valize nasıl sığacağımız sorunsalı var. Tatile giderken yanınıza almanız gereken şeyler gideceğiniz yere göre değişkenlik gösterse bile, belli başlı şeyler var ki, onlardan asla kopamayız. Listede görmüş olduğunuz her şey, kesinlikle olmazsa olmaz! Özellikle kendinizi daha iyi hissedeceğinize inanıyorsanız, bunların fazlasını da yanınızda götürebilirsiniz.

1 – 3'lü Valiz Seti

tatile giderken götürülmesi gerekenlerNereye gideceğiniz, ne kadar süre kalacağınız her yıl farklılık gösterebilir. Belki de bu yıl kısa da olsa ikinci bir tatile çıkacaksınızdır. Uçakla gidiyorsanız daha dayanıklı valizlere ve bir adet el bagajına da ihtiyaç duyacaksınız hiç şüphesiz. Bu nedenle de 3'lü ya da 4'lü ve hatta 5'li valiz setlerine her daim ihtiyacınız olacak. Belki arabayla seyahate çıkacaksınız. Olsun, bu da size fazladan ve ücretsiz bagaj hakkı tanır. Dilediğiniz her şeyi valiz setlerine doldurabilirsiniz. Hem tatil dönüşü almış olacağınız hediyelere ve bilumum şeyleri koyabileceğiniz ekstra bir valize de ihtiyacınız olacak.

2 – En Az İki Çift Bikini/Mayo

bikini modelleriAslında üç çok daha iyi olurdu ama ikiyle de idare edebilirsiniz. Özellikle her gün aynı plajdan denize girecekseniz iki bikini ya da şort gerçekten de şart oluyor. Bir de işin sağlık tarafı var. Uzmanlar kesinlikle ıslak bikini veya mayo/şort ile durulmaması konusunda açıklamalarda bulunuyorlar sürekli. Dolayısıyla denize ya da havuza girdikten sonra diğeriyle değiştirebilirsiniz.

3 – Her Güne Farklı Bir Kombin

tatil kombinleriBu oldukça önemli bir ayrıntı. Yoksa tüm tatili aynı kıyafetlerle geçirmeyi düşünmüyordunuz değil mi? Hele ki gece hayatının son derece renkli olduğu bir beldeye gidiyorsanız, orada kalacağınız gün sayısı kadar kombinlerinizi önceden hazırlamanızı tavsiye ediyoruz. Aynı parçayı iki kere kullanmamak için de ekstra özen göstermelisiniz. Sonuçta tatile geldiniz, ten renginiz değişti ve kendinizi en şık halinizle sokaklara atmak da en büyük hakkınız. Önemli olan kendinizi iyi hissetmeniz. Sadece kadınlar için değil, erkekler için de geçerli bu.

4 – Ve O Kombinlerle Uyumlu Ayakkabılar

tatil ayakkabı modelleriHele ayakkabı en önemli mevzu bahis. O kadar kombin ürettikten sonra ayakkabı seçiminiz sizi tamamlayacak olan yegane şey. Valinizde ayakkabılarınıza yer açmaya mutlaka özen gösterin. Sonuçta bir akşam topuklu, diğer akşam düztaban ayakkabı giymek isteyebilirsiniz. Belki sportif bir aktiviteye katılacaksınızdır, spor ayakkabısı da olmazsa olmaz o zaman. Bunun sandaleti var, yazlık yer sonuçta, o hiç olmazsa olmaz. Erkeklerin alternatifleri daha az gibi görünebilir ancak bu durum onlar için de pek farklı değil aslında. Siz en iyisi ayakkabılarınız için 3'lü valiz setiniz içerisindekilerden birini feda edin.

5 – Aksesuarları da Unutmayalım

tatil aksesuar modelleriAksesuarlar, hem kıyafetinizi tamamlamak hem de sizi yansıtmak açısından oldukça önemli unsurlar. Dolayısıyla tatilde de onlar için yer ayırmanız gerekiyor. Yapmış olduğunuz kombinlerinize en uygun aksesuarları özenle seçerek harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Unutmayın, her aksesuar, giydiğiniz kıyafeti bir hayli farklı yansıtacaktır. Dolayısıyla bir-iki aksesuar değil, aynı aksesuar hiç değil, her kıyafete uyumlu aksesuarlarınız mutlaka yanınızda olmalı.

6 – Plaj Kombinleri En Önemlisi

plaj kombinleriVaktinizin çoğunu plajda geçirdiğinizi düşünürsek, plaj kombinleriniz de bu noktada oldukça önemli bir yer tutuyor. Bikininize uygun şıpıdık terlik, deniz ayakkabısı, plaj çantası, şapka, gözlük, pareo ve hatta plaj havlunuz ile siz bir bütünsünüz. Eğer yanınızda birden fazla bikini götüreceksiniz, o zaman her bikininize uygun farklı bir plaj kombini yapmanız gerekecek. Tüm bunları göz önünde bulundurarak valinizde fazladan yer açın deriz.

7 – Kozmetik/Bakım Ürünleri ve Bronzlaştırıcı

bakım ürünleriGüneş koruyucu mutlaka yanınıza almalısınız bir kere. Bunu bir kenara koyalım. Ama bronzlaştırıcı olmadan ideal bir ten rengine kavuşamazsınız. Bununla beraber her ne kadar çoğu otelde şampuan, duş jeli ve saç kremi gibi bakım ürünleri olsa da, onlar kalitesizdir şimdi, siz kendinizinkileri yanınızda götürün. Hatta her birinin seyahat boy olanları var, normal boylarından biraz daha pahalı ama olsun. En azından valizinizde fazla yer kaplamazlar. Yapmış olduğunuz her kombine uygun rujlarınız da tamamsa, tatile hazırsınız demektir.

8 – Saç Maşası/Düzleştirici

plaj saç modelleriAz daha unutuyorduk. Saç maşası ve düzleştirici olmadan tatile çıkmak mı, asla! Saçlar zaten yıpranacak, şekil almayacak, elle şekil vermekle de kim uğraşacak şimdi. Canınız bir gün dalgalı ister, ertesi gün fön ister belki. Saçınızı toplamak da hiç içinizden gelmiyordur. Konaklayacağınız otelde de bunlar olmayabilir. Dolayısıyla ne olur ne olmaz deyip yanınızda bulundurmanızda yarar var.

9 – Şnorkel ve Paletler

şnorkelle yüzmekSualtının renkli dünyasına daha net bakmak için en gerekli şeylerden biri de şnorkel ve paletleriniz. Eğer yoksa, hemen bir mağazadan edinmelisiniz zira şnorkel ve palet ile yüzmek tahmin edemeyeceğiniz kadar zevkli. Hatta bir bakmışsınız saatlerdir suyun içerisinde vakit geçirmekten elleriniz buruşmuş, o derece. Bu nedenle mutlaka bir tane edinin, varsa da yanınızda getirmeyi ihmal etmeyin.

10 – Aksiyon Kamerası

go pro fotoğraflarıArtık bir tatilin en olmazsa olmazı aslında aksiyon kamerası. Sadece kamera değil, selfie çubuğu da gerekiyor elbette. Sualtında, su üstünde, havada, karada, arabada, aklınıza gelebilecek her yerde harika fotoğraflar çekebilmeniz için aksiyon kamerası şart. Ne yazık ki akıllı telefonlarımız aynı işlevi görmüyor. Bu yüzden kampanyalardan yararlanıp, taksitle ya da başka bir şekilde halledip bir aksiyon kamerası edinmek gerekli. Yoksa tatillerin hiç mi hiç tadı çıkmıyor. :(

Bonus: Aslında Bunların Hiçbiri #OlmasadaOlur

darüşşafaka bağışAma eğitim olmazsa olmaz. İtiraf edelim, bu saydıklarımızın hiçbirisine tam manasıyla ihtiyaç duymuyoruz. Evet, yüzmek için mayoya ihtiyacımız var ama bir ikincisi #OlmasadaOlur. Peki ya her yaz birbirini tekrarlayan tatil alışverişlerine ne demeli? Bu noktada herkesin özeleştiri yapmasında fayda var; hepimiz böyleyiz ya da böyle olan birilerini illaki tanıyoruz. Farkında olmamız gereken nokta şu ki, bizim için cüzi miktarlara tekabül eden fuzuli ihtiyaçlarımız olmasa, kaç kişinin yüzünü güldüreceğiz kim bilir? Boş verin, tatile giderken yanınıza almanız gereken bu şeyler #OlmasadaOlur ama eğitim olmazsa olmaz.

5 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
5
/

-

Ben de bir emekli öğretmen olarak eğitim bir ülkenin geleceğidir. Eğitim yoksa gelecek yok demektir. Maalesef eğitime gerekli önem verildiği söylenemez. Size çok yardım etmek isterdim maddi imkanlarının verdiği ölçülerde. Sizin başarılarınızı kutlarım.

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Bir haftalık tatil için altı ay yetecek kıyafet ve kombinleri taşımak, konakladığımız yerde bu kıyafet yığınlarıyla boğuşmak, tatile giderken üç valize sığan eşyayı dönüşte aynı yerlerine sığdıramamak? Bunlarla uğraşmak yerine minimum kıyafet ve aksesuar ihtiyacı ile daha fazla özgürlük, daha rahat ve fresh bir tatil hayal etsek nasıl olur?

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Ya erkekler, şort tişört ve bir çift ayakkabı diyesim geliyor ama değil. Ben tatilde alışveriş yapmasını çok severim. Saygılarımla.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (1)
5
/

-

Eğitim önemli ama çağdaş dünyaya uyan bir eğitim söz konusu olmalı.

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Tatile tek bir sırt çantasıyla bile çıkılabilir. Ama eğitim tam teşekküllü olmalı.

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)