Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Temmuz 2022 İstanbul Etkinlik Takvimi

Temmuz 2022 İstanbul Etkinlik Takvimi

Paylaş
Seyhan Ahen  
Eklenme: 05 Temmuz 2022
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Temmuz 2022 İstanbul Etkinlik Takvimi
Yaz demek bol bol etkinlik, festival ve konser demek. Bu mevsimde de sanatla iç içe olan İstanbul, yaz etkinlikleri ile de oldukça popüler şehirlerden. Temmuz ayında da çeşitli sergi ve konserlere, birbirinden eğlenceli festivallere ev sahipliği yapan bu muhteşem şehir, her yaştan kişiye hitap eden etkinlikleriyle göz dolduruyor.

Hadi gelin, Temmuz 2022 İstanbul etkinliklerine bir göz atalım!

 • Leonardo Da Vinci: Yapay Zeka Işığın Bilgeliği / Cern’den Nasa’ya İnsanlık ve Metaverse, X Media Art Museum
 • Burgazada Retro Fest, 2-3 Temmuz, Burgazada
 • Isle of Escape Festival, 16-17 Temmuz, Kınalıada
 • Geçmiş Uzun Sürer, 23 Temmuz’a kadar, İş Sanat
 • MilyonFest İstanbul, 28-31 Temmuz, Kilyos
 • Yalın-Bir Yaz Akşamı ''Unutulmaz Şarkılar'', 29 Temmuz, Uniq Açık Hava
 • Bilinmeyene Doğru, 14 Ağustos’a kadar, Salt Beyoğlu ve Salt Galata
 • Axel Hütte: Chronostasis, 28 Ağustos’a kadar, Borusan Contemporary
 • Ahmet Doğu İpek: Başımızda Siyahtan Bir Hale, 20 Ocak 2023’e kadar, Arter

"Leonardo Da Vinci: Yapay Zeka Işığın Bilgeliği / Cern’den Nasa’ya İnsanlık ve Metaverse", X Media Art Museum

Temmuz 2022 İstanbul Etkinlik Takvimi

Türkiye’nin ilk dijital sanat müzesi olan X Media Art Museum, bilim ve sanatın bir arada olduğu "Leonardo Da Vinci: Yapay Zeka Işığın Bilgeliği / Cern’den Nasa’ya İnsanlık ve Metaverse" sergisiyle bizi bambaşka bir evrene götürüyor. Üç ana bölümden oluşan ve sanat tarihinin verileri kullanılarak oluşturulan sergide, Leonardo Da Vinci çizimleri, 3D modellemeleri, makine çizimleri ve eskizler yer alıyor. Bu sergide ayrıca CERN yapay zeka ekibiyle birlikte üretilen ve CERN'de sergilendikten sonra ilk kez bu sergide gösterilen "AI DARK MACHINES" eseri de yer alıyor. Farklı bir sergi deneyimi yaşamak ve yapay zekanın yapabileceklerini yakından görmek için bu sergi sizleri bekliyor.

Burgazada Retro Fest, Burgazada

 • 2-3 Temmuz 2022
 • Doğasıyla büyüleyen Burgazada’nın huzurlu atmosferinde eğlenceye doymaya hazır mısınız? Bu sene üçüncüsü gerçekleştirilen Burgazada Retro Fest, açık hava sahnesi olan Cennet Bahçesi’nde olacak. Özlediğimiz sokak oyunları, geçmişe dair ilginç objelerin satıldığı bir retro pazar ve birbirinden sürpriz eğlenceler bu festivalde bizleri bekliyor. Festivalin ilk günü ise Moğollar sahne alıyor.

  Otel
  Butik Otel
  Aile Dostu
  +2
  Çocuk Dostu
  En İyi Tatil Otelleri
  Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
  (1 yorum)
  Büyükada, Adalar, İstanbul
  Otelz.com
  Oda-Kahvaltı
  1.499 TL

  Isle of Escape Festival, Kınalıada

  Temmuz 2022 İstanbul Etkinlik Takvimi

 • 16-17 Temmuz 2022
 • Kınalıada’daki Noya Beach’in ev sahipliği yaptığı Isle of Escape Festival, bizi İstanbul’dan uzaklaşmadan doğanın kalbinde bir festivale davet ediyor. Elektronik müziğe, gastronomi ve sanata doyabileceğiniz bu festival, tüm katılımcılara unutulmaz bir macera sunuyor. Bu yaz Kınalıada’da yer yerinden oynayacak!

  "Geçmiş Uzun Sürer", -Yalçın Gökçebağ, İş Sanat

 • 26 Nisan - 23 Temmuz 2022
 • Ressam Yalçın Gökçebağ’ın enfes eserlerine ev sahipliği yapan Geçmiş Uzun Sürer sergisi, 23 Temmuz tarihine kadar Kibele Sanat Galerisi’nde izleyiciyle buluşuyor. Öğretmenlik yaptığı yıllarda Anadolu’da ve orada yaşayan insanlarla bir arada olan ve hem bulunduğu coğrafyanın doğasını, hem de insanını yakından gözlemleme fırsatı bulan sanatçı, bizi bu sergisinde büyülü bir yolculuğa çıkarıyor. Kırsal yaşamı özgün bir şekilde aktaran Yalçın Gökçebağ, resimleriyle bizi uzun bir yolculuğa çıkarıyor.

  MilyonFest İstanbul, Kilyos

  Temmuz 2022 İstanbul Etkinlik Takvimi

 • 28-31 Temmuz 2022
 • Kilyos’ta hem deniz keyfi yapmak hem de müzik ve dansa doymak ister misiniz? Öyleyse MilyonFest İstanbul 28-31 Temmuz tarihlerinde sizleri bekliyor. Milyon Beach’te gerçekleşecek olan festival, İstanbul’un eğlence anlayışına yeni bir soluk getirecek. Deniz, kum ve güneş üçlüsüne müziğin de dahil olduğu bu festivalde yer yerinden oynayacak, hazır olun!

  Otel
  Aile Dostu
  Çocuk Dostu
  +3
  Engelli Dostu
  İş Seyahati Oteli
  Hafta Sonu Kaçamağı
  Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
  (10 yorum)
  Kilyos, Sarıyer, İstanbul
  Otelz.com
  Oda-Kahvaltı
  3.519 TL

  Yalın-Bir Yaz Akşamı ''Unutulmaz Şarkılar'', Uniq Açık Hava

 • 29 Temmuz 2022
 • Sevilen şarkıları ve izleyicilerini eğlendiren sahne performansıyla dikkat çeken Yalın, 29 Temmuz tarihinde Uniq Açık Hava’da İstanbullularla buluşuyor. Yaz mevsimiyle özdeşleşen şarkıları, dillerden düşmeyen besteleri ve muhteşem yorumuyla hayranlarını büyüleyen sanatçı, bu yaz da İstanbul’u sallamaya devam ediyor.

  Bilinmeyene Doğru, Salt Beyoğlu ve Salt Galata

  Temmuz 2022 İstanbul Etkinlik Takvimi

 • 28 Mayıs - 14 Ağustos 2022
 • Salt Beyoğlu ve Salt Galata’da 14 Ağustos tarihine kadar sergilenecek olan Bilinmeyene Doğru segisi, Varşova Modern Sanat Müzesi Video ve Film Koleksiyonu’nun 2000’lerin başından günümüze uzanan bir seçkisini sunuyor. 1989 yılından sonra dünyada var olan sanata, kültüre ve tarihsel oluşumlara odaklanan sergi, Doğu Bloku’ndan günümüz Doğu Avrupa’sına uzanan bir toplumsal panoramayı da gözler önüne seriyor.

  Axel Hütte: Chronostasis, Borusan Contemporary

 • 30 Nisan - 28 Ağustos 2022
 • Ünlü Alman fotoğrafçı Axel Hütte’nin eserlerine ev sahipliği yapan Axel Hütte: Chronostasis sergisi, etkileyici ve görsel şölen yaşatan bir deneyim sunuyor. Sanatçının 2017 ve 2018 yıllarında Türkiye’ye yaptığı yolculuklarında çektiği Efes, Milet, Perge, Sagalassos, Hierapolis ve Afrodisias gibi antik yerleşimleri olağanüstü bir bakışla yeniden keşfetmeyi sağlıyor. Tarih, doğa, geçmiş ve şimdinin bir arada olduğu, insanlık tarihine ışık tutan bu fotoğraflar, ziyaretçilerini zamanda yolculuğa çıkarıyor. 28 Ağustos tarihine kadar Borusan Contemporary’de yer alacak olan serginin küratörlüğünü ise Hans Irrek yapıyor.

  Otel
  Çocuk Dostu
  Şehir Oteli
  +1
  Aile Dostu
  Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
  Gayrettepe, Beşiktaş, İstanbul
  Jolly Tur
  Sadece Konaklama
  1.040 TL

  Ahmet Doğu İpek: Başımızda Siyahtan Bir Hale, Arter

  Temmuz 2022 İstanbul Etkinlik Takvimi

 • 19 Mayıs 2022 – 29 0cak 2023
 • Doğa olaylarının resmedildiği ve video, yerleştirme ve çizimlerle ortaya konduğu Ahmet Doğu İpek: Başımızda Siyahtan Bir Hale sergisi, insanın gücünü aşan bu ilginç ve ürkütücü olayları soyut bir dille izleyiciye aktarıyor. Yaşam, hareket, zaman gibi kavramların ele alındığı ve gökyüzünün, güneşin, karanlığın ve tektonik hareketlerin açığa çıktığı bu sergi, aynı zamanda doğaya bambaşka bir açıdan yaklaşım getiriyor. Arter’de yer alan sergiyi 20 Ocak 2023 tarihine kadar gezebilirsiniz.

  Giriş
  Tarih ekleyin
  Çıkış
  Tarih ekleyin
  Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
  Kişiler
  2
  0

  İstanbul Temmuz ayı etkinlikleri her yaz olduğu gibi bu yaza da damga vuracak gibi duruyor. Eğlence, sanat ve müziğin birlikte olduğu bu etkinlikler kesinlikle kaçmaz! Sizin bu yaz İstanbul'da sabırsızlıkla beklediğiniz etkinlikler hangileri? Yorumlarda bizimle heyecanınızı mutlaka paylaşın!