Tarihin Gölgesindeki İhtişamlı Galata, Rota Önerileri

Tarihin Gölgesindeki İhtişamlı Galata

Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Tarihin Gölgesindeki İhtişamlı Galata

Arnavut kaldırımlı dar sokakları, buram buram tarih kokan atmosferi, Galata Kulesinin gölgesindeki restoranları, şirin kafeleri, denize açılan sokakları, mistik havası, yüzyıllık eski Rum evleri ile Karaköy ve Tünel'in arasında kalır büyüleyen güzellikteki Galata.

Arnavut kaldırımlı dar sokakları, buram buram tarih kokan atmosferi, Galata Kulesinin gölgesindeki restoranları, şirin kafeleri, denize açılan sokakları, mistik havası, yüzyıllık eski Rum evleri ile Karaköy ve Tünel’in arasında kalır büyüleyen güzellikteki Galata.

Sokaklarda yürürken tarihe yakından dokunduğunuzu hisseder ve geçmişe kısa bir yolculuk yaparsınız. Rum ve Ermeni kiliseleri, Galata Kulesi ve Galata Köprüsü çekip alır sizi olduğunuz zamandan ve unutursunuz aklınıza takılan her şeyi. Mahalle kültürünün yaşatıldığı nadir yerlerden biridir Galata. Bakkalı, manavı, kasabı ve asma yapraklarıyla bezenmiş şirinlikte sınır tanımayan bir çay bahçesi vardır meydanında. Kulenin ihtişamlı duruşu güven verir sanki ziyaret edenlere.

Galata hangi ruh halinizde olursanız olun sarıp sarmalar sizi. Yalnızlığınızı da paylaşır, sevincinizi de ama en çok huzur verir. Kulenin gölgesinden İstanbul’a bakmak ve arnavut kaldırımlı sokaklarda amaçsızca yürüyüp her şeyi geride bırakmak istiyorsanız en doğru adreslerden biridir Galata.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)