Şile Köylerinde Doğayla İç İçe Kamp Alanları, Türkiye

Şile Köylerinde Doğayla İç İçe Kamp Alanları

1 Yorum

Rota Önerileri Merve Aygün Engin

Şile Köylerinde Doğayla İç İçe Kamp Alanları
İstanbul'un doğa dostu ve huzur dolu bir ilçesi olan Şile, özellikle doğal yaşamını ve yeşilini koruyan köyleriyle ön plana çıkıyor. Hafta sonu yürüyüş yapmak, sahil kenarında ya da yemyeşil doğada bir kahve içmek Şile köylerinde yapılacak en güzel aktiviteler arasında yer alıyor.

İster denize girebileceğiniz isterseniz kamp yapabileceğiniz Şile köylerinde sizi pek çok seçenek bekliyor. Hadi gelin, İstanbul'dan uzaklaşmadan yeşillikler içinde kamp ve deniz tatili yapabileceğiniz Şile köylerini yakından inceleyelim.

Akçakese Köyü

Şile Köylerinde Doğayla İç İçe Kamp AlanlarıDaha çok denizi ve plajıyla bilinen, Şile'nin en güzel köylerinden olan Akçakese, doğada olmayı sevenler için vazgeçilmez bir yer. Yaklaşık 1 km'lik plajı ve yemyeşil doğasıyla kampseverler tarafından da tercih edilen köyde sakin bir gün geçirebilirsiniz. Sahilde bir tesis var, dilerseniz burada kamp yapabilirsiniz. Ayıca sahilde herhangi bir yerde ücretsiz olarak kamp yapmak da mümkün.

Kabakoz Köyü

Şile Köylerinde Doğayla İç İçe Kamp AlanlarıAkçakese Köyü'ne yakın bir konumda yer alan Kabakoz, bakir doğası, kumlu plajı ve dinginlik veren atmosferiyle yılın her mevsimi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Denizi çoğu zaman dalgalı olan köyde bir de balık tutabileceğiniz bir dere mevcut. Onun dışında sahilde bir de tesis bulunuyor. Bu tesiste kamp yapabilirsiniz. Ayrıca sahildeki boş alanlarda da kamp yapılabiliyor, tercih sizin.

Kilimli Koyu

Şile Köylerinde Doğayla İç İçe Kamp AlanlarıAğva'nın en popüler koylarından olan Kilimli, kamp yapmayı ve doğada vakit geçirmeyi sevenler için ideal noktalardan. Trekking, fotoğrafçılık, yüzme ve doğa sporları gibi pek çok aktivitenin yapıldığı koyda siz de harika bir gün geçirebilirsiniz. Ormanlık bir arazide, masmavi denize karşı kamp yapmak, güneşi doğada batırmak size çok iyi gelecek. Koyda bir adet işletme var ama sahilin arka taraflarında ücretsiz olarak da kamp yapabilirsiniz.

Hacıllı Şelalesi

Şile Köylerinde Doğayla İç İçe Kamp Alanlarıİstanbul'da çok güzel bir şelale olduğunu biliyor muydunuz? Yeşil cennet olarak bilinen Hacıllı Şelalesi ve civarı hem doğa yürüyüşü hem de piknik ve kamp yapmak için tercih edilen İstanbul rotalarından. Hacıllı Köyü'nde yer alan şelale ve çevresinde hiçbir işletme bulunmuyor. Burada yıldızların altında, tamamen doğayla ve serin tertemiz sularla iç içe bir kamp deneyimi yaşamanız mümkün.

Esenceli Köyü

Şile Köylerinde Doğayla İç İçe Kamp AlanlarıÖmerli Barajı kıyısında yer alan Esenceli Köyü, henüz çok az kişi tarafından bilinen, İstanbul'un en güzel köylerinden. Tertemiz havası ve el değmemiş doğasıyla doğa dostu bir kamp deneyimi sunan köyde ağaçlar altında keyif dolu bir gün geçirebilirsiniz. Mis gibi köy havasında çadır kurmak ve huzurun tadını çıkarmak gibisi yok.

Darlık Barajı

Şile Köylerinde Doğayla İç İçe Kamp AlanlarıŞile sınırları içinde yer alan Darlık Barajı, kamp yapmayı seven herkesi kucaklıyor. Toprak yollardan gidilerek ulaşılan ve doğayla baş başa bir kaçamak sunan baraj ve çevresinde yürüyüş ve piknik yapabilirsiniz. Hiçbir tesisin bulunmadığı barajda gökyüzüyle arkadaş olabilir, çadırınızla sakin bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz.

Birbirinden güzel köylere, eski günlerden günümüze dek ulaşan köy evlerine, dalgalı ama temiz denizine ve henüz kaybolmamış doğal dokusuna yakından bakmak, Şile'yi başka bir açıdan görmek isterseniz mutlaka bu listedeki köylere bir göz atın deriz. İstanbul'dan çok uzaklaşmadan, temiz havada bol yeşilli bir hafta sonu geçirmek Şile'de mümkün. Ayrıca kampçılıkta henüz çok yeniyseniz Yeni Başlayanlar İçin Kamp İpuçları içeriğimize de bir göz atmanızda fayda var, bizden söylemesi.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
/

-

Yalanlarinizi kendinize saklayın bütün fotolar kilimli koyuna ait tek yer çekilmiş ama sanki 3-5 yermiş gibi paylaşılmış inanmayın

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)