Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Konaklama Önerileri
Seydikemer’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Seydikemer’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Paylaş
Seyhan Ahen  
Eklenme: 30 Mayıs 2022
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Seydikemer’de Unutulmaz Bir Villa Tatili
Fethiye sınırları içindeki Kemer beldesinin bir ilçeye dönüşmesi sonrası ''Seydikemer'' adını alan ilçe, Muğla’nın 13 ilçesinden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Kaş Kalkan kiralık villa arayanların ilgisini çekebilecek bir tatil villasının yer aldığı Seydikemer’de geçireceğiniz tatiliniz için size bazı tavsiyelerimiz olacak! Seydikemer’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Seydikemer adı nereden geliyor diye merak ediyorsanız, ismini Fethiye’de daha önceden bağlı olan Seydiler ve Kemer isimli köylerin birleşmesinden almaktadır. Seydiler Köyü, ilk döneminde Seki Mahallesi ile aynı muhtarlığa bağlanmış fakat daha sonra ayrılarak müstakil köy statüsü almıştır. Kemer Beldesi ise ismini mahalle sınırları içinde bulunan Kemer Köprüsü’nden almaktadır. 2012 yılında Kemer ve Seydiler köylerinin meclis kararı ile birleştirilmesinden dolayı isim Seydikemer olarak nihayete ermiştir.

Seydikemer’de Villa Tatili Yapmak

Seydikemer’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Antalya ve Muğla’nın tam sınırında yer alan Seydikemer; konumu itibarıyla Ege ve Akdeniz’e rahatça uzanılabilecek bir noktadadır. Seydikemer’de villa tatili yapmak, bu bölgede geçecek olan günlerinizi oldukça keyifli ve unutulmaz hâle getirecektir. Çocuklu ailelere ve geniş arkadaş gruplarına uygun villa seçeneklerinin yer aldığı Seydikemer tatil villaları için Neredekal.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Seydikemer Tatilinde Gezilecek Yerler

Seydikemer’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Özellikle tarihi mekanlarda ve doğada gezmeyi sevenler için eşsiz bir adres olan Seydikemer’de kendinizi kaybedebileceğiniz nice rotalar bulunuyor!

Saklıkent Kanyonu: Sıklıkla Fethiye gezilecek yerler listelerinde adına rastlayabileceğiniz Saklıkent Kanyonu, aslen Seydikemer ilçesinin sınırlarındadır. Saklıkent Kanyonu; buz gibi soğuk suları, killi toprağı ve tarifi zor güzellikteki doğasıyla sizi mest edecektir.

Seydikemer’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Gizlikent Şelalesi: Muğla’nın birbirinden güzel doğal alanlarından birisi olan Gizlikent Şelalesi de Seydikemer sınırları içinde yer almaktadır. Şelalenin isminin neden Gizlikent olduğunu, suda yürüyüş yapıp 300 basamak birden inerek şelaleye ulaştığınız zaman daha iyi anlayacaksınız…

Seydikemer’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Pınara Antik Kenti: Likya şehirlerinden birisi olan Pınara Antik Kenti, özellikle heybetini hala koruyan kaya mezarları sayesinde gezmeye doyum olmayan antik şehirler arasında yer alıyor. Seydikemer’in Minare Köyü’ne iki kilometre mesafede bulunan antik şehre giriş ücretsiz.

Seydikemer’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Letoon Antik Kenti: Seydikemer sınırlarında, Kumluova Mahallesi’nde yer alan ve geçmişi Milattan Önce 7. Yüzyıla kadar uzanan Letoon Antik Şehri’nin en önemli özelliği; döneminin dini merkezi konumunda olması. Bu antik şehirden çıkarılmış ve Milattan Önce 4. Yüzyıl’a ait olduğu düşünülen üç dilde kaleme alınan kitabenin Fethiye Müzesi’nde sergilendiğini de belirtelim…

Seydikemer’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Seydikemer’e Nasıl Gidilir?

Seydikemer’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Ülkemizin batısında, Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla’nın ilçesi olan Seydikemer’in batısında bir diğer Muğla ilçesi Fethiye; kuzeyinde Denizli’den Çameli, Burdur’dan Çavdır ve Altınyayla yer almaktadır. Seydikemer, doğuda ise Antalya’nın Kaş, Elmalı ve Korkuteli ilçelerine komşudur. Muğla’dan 52 kilometre, Fethiye’den ise 27 kilometre uzakta yer alan Seydikemer’e ulaşmak için Fethiye – Antalya, Marmaris – Antalya ve Muğla – Antalya güzergahları tercih edilebilir. Bununla birlikte, Dalaman Havalimanı’na uçuş yaparak havalimanından ilçeye ulaşmak da mümkündür. Bölgede, özellikle Kaş, Antalya ve Kalkan villa açısından zengin destinasyonlar olmakla birlikte havuzlu villa kiralama arayışında olanlar için de Seydikemer’in tatil villasının cazibesi oldukça kuvvetlidir.

Seydikemer Villaları

Seydikemer’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Kaş, Muğla, Fethiye ve Kalkan, villa açısından çeşitliliğe sahip bölgeler arasında. Dolayısıyla Seydikemer bölgesinde tatil yapacaksanız sadece Seydikemer Villaları listesine değil, ilçeye yakın Fethiye Villaları, Muğla Villaları ve Kaş Villaları listelerine de bakmanızı tavsiye ederiz!

Villa Secret Heaven: Seydikemer’de yer alan Villa Secret Heaven, bölgede konaklamayı planlayan geniş arkadaş grupları ve çocuklu aileler için oldukça iyi bir alternatif olarak dikkat çekiyor. Göz alabildiğine yemyeşil uzanan bir tepenin eteklerine kurulmuş olan, kendisine özel havuzu ve yemyeşil bahçesiyle günün büyük bir bölümünü evde geçirmeyi tercih edeceğiniz şekilde tasarlanan Villa Secret Heaven denize beş, en yakın markete ise sadece iki kilometre uzakta konumlanıyor.