Seyahatsever Çiftlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 8 Film, Türkiye

Seyahatsever Çiftlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 8 Film

1 Yorum

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Seyahatsever Çiftlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 8 Film
Dikkat! Bu filmlerin hepsi de, sevdiğiniz kişiyi alıp bu diyarlardan kaçıp gitme isteği uyandırabilir! Kaçacağınız yer ise hiç şüphesiz söz konusu filmin geçtiği yerlerden biri olacak. Seçtiğimiz filmler aşk ve seyahat temalı, oldukça etkileyici ve gezmekten, keşfetmekten büyük keyif alan kişilerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden oluşuyor. Önümüzdeki hafta sonu için herhangi bir seyahat planınız bulunmuyorsa eğer, cumartesi ya da pazar gününüzü sevgilinizle/eşinizle film günü ilan edebilirsiniz. Sizin de bu listeye eklemek istediğiniz favori filminiz varsa, yazının sonuna yorum olarak bırakabilirsiniz.

1 – Ye, Dua Et, Sev / Eat, Pray, Love

sevgililer günü filmleriElizabeth Gilbert'ın aynı isimli romanından beyazperdeye uyarlanan Ye, Dua Et Sev, New York'tan Roma'ya, Roma'dan Hindistan'a, Hindistan'dan Bali'ye ve Bali'den tekrar New York'a uzanan sımsıcak bir aşk filmi. New York'ta yaşayan ve bir gecede boşanma kararı alan Elizabeth'in, yemek, dua etmek ve sevmek olarak üç bölüme ayrılan bir seyahate çıkmasını konu alan filmin başrolünde Julia Roberts var. Film bittiğinde içinizin kıpır kıpır olduğunu hisseder ve yerinizde duramadığınızı fark ederseniz paniğe kapılmayın.

2 – Kızgın Güneş / Under The Tuscan Sun

sevgililer günü filmleriEğer depresyondaysanız sizi depresyondan kurtaracak sıcacık bir Akdeniz filmi Kızgın Güneş. Başrölünde Diana Lane'in yer aldığı filmin konusu aslında klasik aşk hikayelerinden farksız. Kocası tarafından aldatılan, akabinde uzun bir seyahate çıkan ve gittiği yerde bir ev alıp aşkı aramaya başlayan bir yazarın hikayesini seyrediyoruz Kızgın Güneş'te. Ancak konu her ne kadar tanıdık gelse de, işlenişi oldukça güzel. Filmin İtalya'da geçiyor oluşu da bonusu elbette. Akdeniz'e özgü şeyler görmek oldukça iyi hissettiriyor.

3 – Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi / Wristcutters: A Love Story

sevgililer günü filmleriBu listenin içerisinde yer alan belki de en sıra dışı film Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi. Kız arkadaşından ayrılınca yaşadığı acıya dayanamayıp intihar eden ve gözünü sadece intihar edenlerin var olduğu bir dünyada açan bir gencin olağandışı hikayesini konu alan film, seyahat filminden çok bir yol filmi sayılabilir. Esas oğlan, bir rock şarkıcısı ve otostopçu bir kızdan oluşan üçlünün, ölüm sonrası dünyada çıktıkları tuhaf bir yolculuğu konu ediniyor Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi. Büyük ihtimalle film sona erdiği zaman, sizin de pek çok kişi gibi yüzünüzde garip bir tebessüm oluşacak.

4 – The Road Within

sevgililer günü filmleriBu filmi sadece manzaraları ve müzikleri için bile izleyebilirsiniz. Sımsıcak bir yol filmi olan The Road Within (ismi Türkçeleştirilmemiş sanırız), bir tourette, bir anoreksi ve bir obsesif kompulsifin yattıkları klinikten doktorun arabasını çalarak çıktıkları bir yolculuğu anlatıyor. Filmde bu tarz mental hastalıklar hakkında da bir hayli bilgi sahibi oluyorsunuz. Klişelerden uzak, ağır drama içermeyen ve yol filmlerinden hoşlananların izlemesi gereken filmlerden biri The Road Within.

5 – Paris'te Gece Yarısı / Midnight In Paris

sevgililer günü filmleriRuhunuzu Paris sokaklarında gezintiye çıkaran sıcacık bir romantik komedi filmi Paris'te Gece Yarısı. Mekan, müzikler ve kostümler ise gerçekten de şahane. Woody Allen'ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini yaptığı Paris'te Gece Yarısı, iş dolayısıyla Paris'e gelen bir aile ve sonbaharda evlenecek olan nişanlı bir çiftin şehirde başlarına gelen ve hayatlarını etkileyecek olayların yaşanmasını anlatıyor. Bir Pazar günü mısır patlatıp keyifle izlenebilecek bir film Paris'te Gece Yarısı.

6 – Barselona, Barselona / Vicky Christina Barcelona

sevgililer günü filmleriYine bir Woody Allen filmi, yine harika mekanlar ve müzikler. Bir yandan iki tutku dolu genç kadının karakter analizlerini yaparken, bir yandan da Barselona'nın güzelliğine hayran kalıyorsunuz. Scarlett Johansson, Penolepe Cruz ve Javier Bardem'in başrollerini paylaştığı Barselona, Barselona, kaderleri bir şekilde kesişen 3 insanın karmaşık ilişkisini konu ediniyor. Siz filmi seyrederken, gördüğünüz kostümler, yemekler ve şehrin mimarisi arka plandan sizi Barselona'ya davet ediyor.

7 – Aşka Yolculuk / Leap Year

sevgililer günü filmleriTüm dünyada nasıl ki 14 Şubat, Sevgililer Günü olarak kutlanıyorsa, İrlanda'da ise 29 Şubat buna benzer özel bir anlam taşıyor. İrlandalı kadınlar, sevdiği erkeğe evlenme teklif etmek, o çok özel soruyu sormak için bu günü bekliyor. Yani sevdiğiniz adamla evlenebilmek için 4 yılda bir denk gelen 29 Şubat'ı beklemeniz gerekiyor. Aşka Yolculuk filminde de bu eski İrlanda geleneğini keşfeden genç bir kadının, sevdiği adamın peşinden İrlanda'ya gitmesiyle yaşadığı talihsiz ama komik olaylar ele alınıyor. Evet, anlayacağınız üzere Leap Year, Artık Yıl demek, nedense Aşka Yolculuk olarak Türkçeleştirmişiz, hayırlısı. Keyifli bir romantik komedi olan Aşka Yolculuk'u izledikten sonra, tak sevgilini koluna doğru İrlanda'ya dürtüsü uyanıyor insanın içinde.

8 – Before Üçlemesi

sevgililer günü filmleri1994 yılından 2013'e dek süren gerçekçi bir aşk hikayesi Before üçlemesi. Before Sunrise (Gün Doğmadan), Before Sunset (Gün Batmadan) ve Before Midnight (Gece Yarısından Önce) olmak üzere 3 filmden oluşuyor. Her birinin arasında da 9'ar yıl var. Hikaye ve karakterler değişmiyor, bizlerle birlikte olgunlaşıyorlar sadece. İlk film Viyana'da, ikinci film Paris'te, son film ise Yunanistan'da geçiyor. Aslında bir aşkın 9 yılda ne hale gelebileceğini oldukça gerçekçi bir şekilde gösteriyor bize Before üçlemesi. İzlemeli, izlettirmeli.
1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
/

-

3. ve 4. sıradaki filmleri izledim. Özelikle The Road Within harika bir film. Tavsiyeler için teşekkürler.

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)
Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)