RunDatça

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Bengi Alkaya

RunDatça
Muğla'nın Datça ilçesinde her yıl baharda düzenlenen RunDatça, ülkemizin keyifli koşu maratonlarından biri. 2017 yılından beri Datça'da badem ağaçlarının çiçek açtığı, baharın büyük bir coşkuyla karşılandığı nisan ayında düzenlenen etkinlik, yalnızca profesyonel değil, amatör koşucuları da ağırlıyor. Doğası kadar iklim koşullarının da koşu maratonu için oldukça elverişli olduğu ilçe, son dönemlerde yalnızca maratona katılmak üzere gelen ziyaretçilere sıklıkla ev sahipliği yapıyor.

RunDatça'da koşular 3 farklı parkurdan oluşuyor. Bu parkurların uzunlukları ise 5K, 10 K ve 21 K olarak belirlenmiş. Etkinlik hem Datça merkezi hem de o muhteşem doğasında gerçekleştiriliyor. Yarışların ardından bir kazanan ve dereceye giren koşucuları ödüllendirmek üzere bir ödül töreni gerçekleştiriliyor.

RunDatça'nın 5 K, 10 K ve 21 K parkurları Sevgi yolu başlangıcından başlayıp, sahil boyunca devam eder. Koşuların yanı sıra etkinliğin gerçekleştiği alanda çeşitli aktiviteler de düzenleniyor. Siz de eğer maratona katılmak istiyorsanız RunDatça etkinlik sayfasından detaylı bilgiye ulaşabilir ve katılım ücretinizi ödeyerek kayıt yaptırabilirsiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)