Efes Ultra Maratonu

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Bengi Alkaya

Efes Ultra Maratonu
Ülkemizin önde gelen koşu maratonlarından biri olan Efes Ultra Maratonu, katılımcılara tarih ve doğayla iç içe bir koşu etkinliği sunuyor. İzmir'in Selçuk ilçesinde düzenlenen maratonun durakları arasında Efes Deve Güreşi Alanı, Şirince ve Meryem Ana Evi gibi turistik destinasyonlar yer alırken, maratonun başlangıç noktası ise Efes Antik Kenti oluyor.

Efes Ultra Maratonu 5 K, 12 K, 21 K, 42 K,61 K ve 120 K gibi farklı parkurlardan meydana geliyor. Yarışmalar 5 K St. John Koşusu, 12 K Artemis Koşusu, 21 K Şirince Koşusu, 42 K Meryem Ana Dağ Maratonu, 61 K Efes Selçuk Ultra ve 120 K Efes Ultra olmak üzere farklı destinasyonları içeriyor.

Efes Ultra Maratonu'nun katılımcıları ise hem profesyonel koşucular hem de amatörlerden meydana geliyor. Yarışmanın son gününde kazanan ve dereceye giren koşuculara ödüllerini takdim etmek üzere ödül töreni düzenleniyor. Maraton ilk olarak 2017 yılında düzenlenmiş olup, bu tarihten günümüze kadar da düzenli olarak gerçekleştirilmeye devam ediyor. Yarışma sayesinde koşucular Efes'in tarihi güzelliklerini yakından keşfetme şansına erişiyor.
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)