Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretli Mi?

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretli Mi?

Paylaş
Alper Kaya  
Eklenme: 25 Ağustos 2023
 • Son Güncellenme: 26 Eylül 2023
Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretli Mi?

İstanbul'un tam olarak kalbinde, doğanın şehirle kucaklaştığı bir noktada bulunan Nakkaştepe Millet Bahçesi, hem tarihle iç içe hem de modern yaşamın olanaklarını sunan özel bir alan. Benzersiz güzelliklerle çevrili olan bu millet bahçesi, yaş fark etmeksizin İstanbul'un yüksek temposundan sıyrılıp biraz olsun kafa dinlemek isteyenlerin tercihi oluyor. Nakkaştepe Millet Bahçesi'nin güzelliklerini; burada neler yapabileceğinizi ve diğer detayları aktarıyoruz. 

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede?

Nakkaştepe Mesire Alanı olarak da anılan Nakkaştepe Millet Bahçesi’nin özelliği, İstanbul’un ilk millet bahçesi olması. İstanbul’un Anadolu Yakası'nda olan Nakkaştepe Millet Bahçesi; Üsküdar’a bağlı Kuzguncuk’ta yer alıyor.

Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne gidecekseniz;

  • Metrobüs ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağında inerek, kısa bir yürüyüşün ardından ulaşabilirsiniz.
  • Otobüs ile gidecekseniz Anadolu Yakası’ndan 15F, 14M ve 11ÜS kodlu İETT otobüsü sizi istediğiniz konuma kadar ulaştıracaktır.
  • M4 metrosuna binerek Bağlarbaşı durağında inebilir ve 15 dakikalık bir yürüyüşün ardından Nakkaştepe’ye ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracınız ile de ulaşabileceğiniz Nakkaştepe Millet Bahçesi’nin harita üzerindeki güzergâhını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki haritadan yol tarifi de oluşturabilirsiniz. 

Giriş
Tarih ekleyin
Çıkış
Tarih ekleyin
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

Nakkaştepe Millet Bahçesi Gezi Rehberi

Bölgede keşfedebileceğiniz alanlara dair kısa kısa bilgiler ile gezi rehberimize devam edelim.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Uçan Yol

Yerden ortalama on metre yükseklikte, ağaçların arasından ilerleyerek Boğaz manzarasının seyir keyfini sürebileceğiniz bu ahşap yolun fotoğraf çekmek ve çekilmek için ideal olduğunu belirtelim.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Zippline

Eğlenceyi arşa çıkarmak istiyorsanız Nakkaştepe’deki adresiniz Zippline! Tel bir ipe bağlanarak, yukarıdan aşağı süzülebildiğiniz Zippline; küçük çaplı bir "Bungee Jumping" deneyimi vaat ediyor.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Şelale

Giriş
Tarih ekleyin
Çıkış
Tarih ekleyin
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

Yapay bir şelale olsa da bölgenin en sevilen noktalarından birisidir. Şelalenin en üstünden Boğaz manzarasını seyredebilir, ahşap kademelerinden akıp gölete karışan sularını izlerken huzur bulabilirsiniz. Şelalenin dibinde konuşlanmış kafede günün yorgunluğunu atmak için kahvenizi veya çayınızı yudumlarken açık havanın keyfini sürebilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Aktivite Alanları

Yürüyüş yollarından spor alanlarına, tenis kortundan bisiklet parkuruna kadar günün en aksiyonlu anlarını yaşamak için seçeneğiniz çok! Ancak rampaların fazla olduğu bölgenin, bebek arabalarına fazla uygun olmadığını belirtelim.

Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde Ne Var?

İstanbul’un ilk millet bahçesi olan Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde 90 bin metrekarelik Boğaz manzaralı mesire alanı, piknik alanları, spor bölümleri, tenis kortu, biyolojik gölet, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, doğa keşif atölyesi, macera parkuru, manzara seyir terası ve uçan yol gibi bölümler bulunuyor. Gezinti ve dinlenme alanlarının yanı sıra fitness alanları, kafe, bitki gösterim alanı ve zipline gibi bölümlerin de olduğu Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde yaygın olarak üç farklı türde bitki bulunuyor: Berberis thunbergii, Callistemon leavis ve Abelia grandiflora.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Giriş Ücreti Var mı?

Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde, yayalar için herhangi bir giriş ücreti alınmıyor. Ancak şahsi aracınız ile geliyorsanız belli bir ücret tahsil ediliyor.

Üsküdar’da Nerede Kalınır?

Nakkaştepe’ye ziyaretinizi biraz uzatıp, Üsküdar’ın keşfine doyum olmaz diğer destinasyonlarını da görmek istediğiniz zaman yapacağınız ilk şey belli: Üsküdar Otelleri listemizi inceleyerek sizin için en ideal tesisi keşfetmek!

Giriş
Tarih ekleyin
Çıkış
Tarih ekleyin
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0