2022 Maraton Takvimi: Mayıs Ayı Maratonları, Türkiye

2022 Maraton Takvimi: Mayıs Ayı Maratonları

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Seyhan Ahen

2022 Maraton Takvimi: Mayıs Ayı Maratonları
Spor ve seyahat hobilerini bir araya getiren, ister yurt içi, ister yurt dışı olsun hiçbir maratonu kaçırmayan, gitmişken de bölgeyi gezmek isteyen spor ve seyahat severler için her yıl koşu maraton takvimini takip etmek oldukça eğlenceli bir aktivite. Son yıllarda Türkiye koşu takvimi açısından bir hayli yoğun bir programa sahip. Hem global markaların sponsorluğunda, hem de il belediyelerinin düzenlemiş olduğu koşu etkinliklerinde yerli ve yabancı katılımcıların ilgi gösterdiği, Türkiye maraton takvimi içerisinden, Mayıs ayı için seçtiğimiz yarış noktalarını bu yazımızda sizler için derledik. Yarış kitlerinizi ve kondüsyonunuzu yarış takvimi için şimdiden hazırlayın deriz.

1- Wings for Life World Run, İzmir (8 Mayıs 2022)

2022 Maraton Takvimi: Mayıs Ayı Maratonları''Tüm Dünyada Aynı Anda'' sloganı ile hareket eden Wings for Life World Run, global bir yarış konseptinde gerçekleşen bir koşu maratonu. Profesyonel veya amatör olmanız farketmeden katılabileceğiniz ve bitiş çizgisi olmayan farklı konseptte bir yarışma sunuyor katılımcılara. Yakalama aracına karşı yapılan yarışmada aslında herkes hem eğlence hem de kendi rekoru için koşuyor. En önemlisi ise koşudan elde edilecek tüm gelirin Omurilik Felci tedavisi için kullanılacak olması. Wings For Life World Run koşusu 8 Mayıs günü İzmir'de gerçekleşecek. İzmir Otelleri için yerinizi şimdiden ayırtın.

2- Edirne Maratonu, Edirne (8 Mayıs 2022)

2022 Maraton Takvimi: Mayıs Ayı MaratonlarıBu yıl 7.si düzenlenecek olan Edirne Maratonu, 8 Mayıs tarihinde Edirne- Kestanelik arası parkurda Maraton, Yarı Maraton ve 10K şeklinde üç koşu kategorisinde düzenlenecek. 18 yaş üzeri herkese açık olan koşuda, Kadınlar ve Erkekler olmak üzere iki ana kategoride yarışacak olan koşucular için belirli miktarda para ödülü ve madalya da verilecek. Hazır koşu için Edirne'ye gelmişken mutlaka Edirne Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuyabilir, hem koşu hem de seyahat planlarınızı aynı anda gerçekleştirebilirsiniz.

3- Tahtalı Run To Sky, Antalya (14-15 Mayıs 2022)

2022 Maraton Takvimi: Mayıs Ayı Maratonları''Türkiye'nin ilk skyrunning yarışı'' mottosuyla hareket eden Tahtalı Run To Sky'ın farklı bir koşu konsepti var. ''Skyrunning nedir?'' diye soracak olursanız kısaca 2000 metre ve üzeri bir irtifada, %30 eğimli bir arazide koşmak, zaman zaman tırmanmak gerektiren bir koşu türü diyebiliriz. Tüm Dünyada yapılan skyrunning yarışları içerisinde Tahtalı Run To Sky koşusu bu yıl dördüncü kez düzenlenecek. Tahtalı-Çıralı bölgesinde yapılacak olan etkinlik 13-14-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Antalya Gezilecek Yerler içerisinde Kemer ve Çıralı oldukça popüler noktalarken, kondüsyonuna güvenen katılımcılar için bir önerimiz var! Çok geçmeden koşu için Antalya Otelleri içerisinde yerinizi ayırtın.

4- Şahinyurdu Ultra Trail, Gemlik (14-15 Mayıs 2022)

2022 Maraton Takvimi: Mayıs Ayı MaratonlarıGemlik'te 14-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Şahinyurdu Ultra Trail koşusu 4 farklı parkurdan oluşuyor. 19K, 35K, 80K, 9K gibi 4 farklı kategoride olacak olan koşu, Armutlu Yarımadası sınırları içerisinde gerçekleşecek. İster profesyonel koşucu isterseniz amatör olun, herkes için bir parkur mevcut. Koşu hazırlıkları yaparken şimdiden Gemlik Otelleri için rezervasyon yapmanızı önerir, parkur için iyi şanslar dileriz.

5- İznik Ultra Maratonu, İznik (20-22 Mayıs 2022)

2022 Maraton Takvimi: Mayıs Ayı Maratonları2011 yılından itibaren her sene gerçekleşen İznik Ultra Maratonu, koşu maratonları içerisinde en köklü organizasyonlardan biri. 20-21-22 Mayıs tarihlerinde İznik'te gerçekleşecek koşu maratonu İznik Gölü çevresindeki 7 farklı etapta gerçekleşecek. Profesyonel koşuculardan, amatör koşuculara kadar her seviyeden sporcu için düzenlenen parkur yarışlarında, 5K'dan başlayıp 160K'ya kadar çıkan koşu parkuları mevcut. Macera Akademisi'nin düzenlediği İznik Ultra Maratonu için şimdiden İznik Otelleri'nde yerinizi ayırtın ve İznik'in tarihine spor eşliğinde tanıklık edin.

6- Diyarbakır Sur Yarı Maratonu, Diyarbakır (22.05.2022)

2022 Maraton Takvimi: Mayıs Ayı MaratonlarıBu sene ilk defa düzenlenecek olan Diyarbakır Sur Yarı Maraton koşusu, 22 Mayıs'ta Diyarbakır'da düzenlenecek. ''Medeniyetleri Birleştiren Maraton'' mottosu ile yola çıkan organizasyon, 2,5 K, 10K, 21K olarak 3 farklı kategoride gerçekleşecek. Çocuk koşusu ve engelli koşu kategorileri de bulunan organizasyonda siz de yeriniz almak için acele edin. Diyarbakır Otelleri'ni Neredekal.com üzerinden inceleyebilirsiniz.

7- Gebze Ultra Trail, Kocaeli (28.05.2022)

2022 Maraton Takvimi: Mayıs Ayı MaratonlarıTempo Atletizm Organizasyon ekibi tarafından 28 Mayıs'ta düzenlenecek olan Gebze Ultra Trail koşusu, Gebze'nin doğal köy yaşamı içerisinde oluşturulan parkurlarda düzenlenecek. Organizasyon, 7K, 17K, 27K, 41K'dan oluşan 4 ayrı parkurda yarışacak olan yarışmacıların farklı parkurlarda deneyim kazanabileceği bir etkinlik vadediyor. Katılımcılar doğal yaşam alanlarında çadır ve kamp kurabilecek.

8- Avşa Yarı Maratonu, Avşa Adası (29.05.2022)

2022 Maraton Takvimi: Mayıs Ayı Maratonları29 Mayıs'ta Avşa Adası'nda ikincisi gerçekleşecek olan Avşa Yarı maratonu, spor severleri hem konumu hem de deniz tatili vadiyle cezbediyor. 10K ve 21K olarak iki kategori sunan organizasyonda Kadın ve Erkekler Kategorisinde yarışılabilecek. Koşu aktivitesinin yanı sıra birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak Avşa'da eğlence ve tatilin içerisinde siz de yer almak isterseniz Avşa Otelleri arasından seçiminizi bir an önce yapmalısınız.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)