Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
İzmir’in En İyi "Gluten Free" Mekanları

İzmir’in En İyi "Gluten Free" Mekanları

Paylaş
Seyhan Ahen  
Eklenme: 01 Haziran 2022
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
İzmir’in En İyi "Gluten Free" Mekanları
Günümüzde her geçen gün ‘glütensiz ürün’ kavramını gittikçe daha fazla duyuyoruz. Peki, bu kadar dikkat edilen glüten nedir? Glütensiz ürün ne demektir? diye soracak olursanız, önce kısaca bahsedelim;

Glüten, buğday ve arpa gibi ürünlerde bulunan bir proteindir. Eğer bir insanda glüten hassasiyeti varsa glüten tükettiği noktada vücudu bazı reaksiyonlar verecektir. İşte vücudun vereceği bu reaksiyonları önlemek amacıyla glüten hassasiyeti olan insanlar glütensiz ürünler tercih etmektedir. Son dönemlerde glüten hassasiyeti olan insanların haricinde de glütensiz diyetleri tercih eden insanların sayısı artıyor. Vegan ürünler gibi glütensiz ürünleri de dışarıda bulmak henüz çok kolay olmuyor. Dışarıda vakit geçirirken rahatça glütensiz mekanları tercih edebilmeniz amacıyla sizin için bu yazımızda İzmir glütensiz mekan önerileri vereceğiz. Ayrıca İzmir vegan mekanlar hakkında da bilgi almak için İzmir’in En İyi Vegan Cafeleri adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

YayaRaw, Konak

İzmir’in En İyi

Konak’ta bulunan Yayaraw, kendini özellikle raw food üzerine geliştirmiş sağlıklı ve tamamen glütensiz bir mutfağa sahip. Raw food yani çiğ beslenme, doğanın sunduğu besinleri en saf haliyle tüketmek üzerine bir beslenme biçimidir. Bu konuda Yayaraw sahiplerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Sebze suları, raw besinler, bowl’lar içeren renkli menüsü ile glütensiz beslenen insanların yanında veganlara ve sağlıklı beslenmeye özen gösteren insanlara da hitap ediyor.

Pizza Locale, Alsancak

İzmir’in En İyi

İzmir’in pek çok bölgesinde şubesi olan Pizza Locale, size glütensiz pizza seçeneği sunuyor! Pizza konusunda farklı ve aşırı lezzetli çeşitleriyle birçok insanın tercih ettiği Pizza Local’in glütensiz pizza seçeneği sunması açıkçası sevinilecek bir durum. Pizza Local, glütensiz hamur çeşidi ile sizleri pizzasız bırakmakla kalmayıp çapraz bulaşma riskinin de üzerinde durarak Alsancak şubesinde tamamen ayrı bir fırın bulunduruyor. Deneme amaçlı Alsancak şubesinde bulunan fırının diğer şubelerine de uygulanmaya başlanması durumu hakkında şubelerden bilgi alabilirsiniz.

Glütensiz Nokta, Karşıyaka

İzmir’in En İyi

Glütensiz beslenen birçok insan ile ortak olarak yaşadıkları glütensiz ürün bulma zorluğunu çözümü ulaştırmak için kurulan Glütensiz Nokta isimli market, size güvenli, glütensiz bir alışveriş sunuyor. Glütensiz Nokta Market’in amacı, glütensiz ürünlere mümkün olduğunca uygun fiyatlarda herkesin ulaşmasını sağlamak. Atıştırmalıklar, ekmek çeşitleri, baharat ve aklınıza gelebilecek pek çok ürün ile geniş bir kapsama sahip olduğunu söyleyebiliriz. Glütensiz ürünlere ulaşabilmek için ister Karşıyaka’ da bulunan yerini ziyaret edebilir isterseniz de web sitelerinden sipariş verebilirsiniz

Diyet Cafe, Bornova ( Dramalılar Köşkü)

İzmir’in En İyi

Diyet Cafe (Dramalılar Köşkü), Bornova Belediyesi’ ne bağlı olarak Çölyak ve PKU’lu (Fenilketonüri) hastalarının glütensiz ve düşük proteinleri ürünlere ulaşmasını sağlamak amacıyla hizmet veriyor. Glütensiz ve düşük proteinli market ürünlerinin yanında hamburger, salata, pizza, pasta, börek gibi daha birçok yemeklerin de satışı yapılıyor. Ayrıca haftanın belirli günleri glütensiz ekmek satışını da sizlere sunuyor. Glütensiz ürünlere herkesin kolay ulaşması için belediyelerin destekleri önemli bir noktada bulunuyor. Siz de Bornova Belediyesi’ nin bu hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Ruudo Coffee & Bakery, Konak

İzmir’in En İyi

Alsancak’ta bulunan Ruudo Coffee & Bakery sahipleri, ebeveynlerini şeker hastalığından kaybettikten sonra kendileri ve çocukları için sağlıklı bir yaşam oluşturmak amacıyla yola çıkmış harika bir çift! Ruudo Coffe & Bakery, çölyak ve şeker hastaları, glütensiz beslenenler, veganlar gibi geniş bir kesime hitap edebilecek ürünler ortaya çıkarıyor. Rafine şeker ve buğday unu kullanmadan hazırladıkları güzel tatlıların yanında 21 çeşit glütensiz aşırı lezzetli ekmek üretiyorlar. Bu ürünlere ulaşmak için ister Alsancak’ta ki Ruudo Coffe & Bakery yerini ziyaret edebilirsiniz isterseniz de sitelerinden sipariş vererek Türkiye’nin her yerine yaptıkları kargodan faydalanabilirsiniz.
Giriş
07 Haziran Çar.
Çıkış
08 Haziran Per.
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0