İstanbul'un En Güzel Kitap Kafeleri

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Seyhan Ahen

İstanbul'un En Güzel Kitap Kafeleri
Son yıllarda ülkemizde, özellikle İstanbul'da artan nüfusla birlikte büyük şehirlerde farklı konseptlerde açılan kafe ve restoranların sayısı gün geçtikçe artıyor. Yenilenen alışkanlıklarla birlikte insanlara tüm gün bir "ev" olma yolunda giden bu kitapçılar aynı zamanda güzel kahve ve tatlılarıyla hizmet etmekte birbirleriyle yarışıyor durumda. Hadi gelin, İstanbul'da bulunan, hem güzel kitap koleksiyonu ile haşır neşir olabileceğimiz, hem de kitabınız eşliğinde kahve ve tatlı şımarıklığını yapabileceğimiz yerlere göz atalım.

1- Penguen Kitabevi, Süreyya Plajı

İstanbul'un En Güzel Kitap KafeleriKaynak: Penguen Kitabevi

Son yıllarda İstanbul'da birçok şube açan okul kitaplarından, çocuk kitaplarına, güncel romanlardan, klasiklere kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Penguen kitabevinin birçok şubesinde bu keyfi yakalamak isteyeceğinize eminim. Maltepe Süreyya Plajı ve Kadıköy Suadiye şubeleri bizim favorilerimizden.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

516 TL

En Uygun Fiyata Git

2- İstanbul Belediye Kitapçısı, Karaköy/Kadıköy

İstanbul'un En Güzel Kitap KafeleriKaynak: İstanbul Belediye Kitapçısı

İstanbul Belediyesine ait olan ve İstanbul'da sekiz adet şubesi ile hem kitap severleri, hem de dinlenmek isteyenlere sunduğu tatlarla farkındalık yaratan İstanbul Belediye kitapçısı, bulunduğu konumlar nedeniyle de insanlar tarafından tercih edilen kitabevi&kafe konsepti olan yerler arasında. Karaköy ve Kadıköy vapur iskelelerinin üst katında bulunan şubelerine bir gün mutlaka uğramanızı tavsiye ederim.

Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

3- Türk-Alman Kitabevi, Tünel

İstanbul'un En Güzel Kitap KafeleriKaynak: Türk-Alman Kitabevi

Beyoğlu İstiklal Caddesi denilince kitap severlerin en sevdiği noktalardan biri olan Türk-Alman Kitabevi, sessiz ve sakin ortamı nedeniyle ders çalışabileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz aynı zamanda kitap koleksiyonlarına da ücretsiz bakabileceğiniz ve özellikle Almanca kaynaklı kitaplar satın alabileceğiniz, güzel kahvelerini yudumlarken sakin ve huzurlu zaman geçirebileceğiniz bir kitabevi.

Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

4- Filbooks, Karaköy

İstanbul'un En Güzel Kitap KafeleriKaynak: Filbooks

Karaköy'ün kalabalıklığından kaçmak isteyenler için önerebileceğimiz Filbooks, iç mekan tasarımı ile kendisini diğer kitapçılardan hemen ayırıyor. Kitap koleksiyonun yanı sıra zaman zaman yazar etkinlikleri, söyleşiler, atölyeler de burada gerçekleştiriliyor. Dış mekanı her zaman kalabalık olduğu için iç mekanda sakin ve sessizce kitabınızı okuyup, lezzetli kahvelerinden yudumlayabilirsiniz.

5- Minoa Books, Beşiktaş

İstanbul'un En Güzel Kitap KafeleriKaynak: Minoa Books

Kitabevi&kafe konseptinin belki de en güzel örneği olan Minoa, Dünyanın her yerinden getirdiği kitap koleksiyonun yanı sıra, yerli yazarların kitaplarına da ev sahipliği yapıyor. Yabancı dilde kitap arayanların özellikle tercih ettiği bu tatlı kitapçı, lezzetli yemek ve tatlılarıyla da Akaretler'de varlığını yıllardır sürdürüyor. Ek olarak Minoa Village adında geçtiğimiz günlerde büyük ve oldukça ferah bir mekan daha açtı Beşiktaş'ta.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1597 TL

En Uygun Fiyata Git

6- Yeniköy Kitapçısı, Yeniköy

İstanbul'un En Güzel Kitap KafeleriKaynak: Yeniköy Kitapçısı

Yolu Yeniköy'e düşenler için huzur dolu bir ortamı ve ufak bahçesi bulunan Yeniköy Kitapçısı, tam anlamıyla bir semt kitapçısı. Zincir kitabevlerinde bulamayacağınız ev ortamı atmosferi burada buram buram hissediliyor. Ufak menüsü ile tam bir ev ortamı sunan kafede ikinci el kitaplar da satılmaktadır. Soğuk havalarda kitabınızı alıp bir yürüyüş sonrası kahve ve ev keki eşliğinde güzel zaman geçirilecek kafelerden birisi.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)