Her Şeyi Bırakıp Gitme İsteği Uyandıran 10 Seyahat Filmi, Türkiye

Her Şeyi Bırakıp Gitme İsteği Uyandıran 10 Seyahat Filmi

5 Yorum

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Her Şeyi Bırakıp Gitme İsteği Uyandıran 10 Seyahat Filmi
Seyahat ile ilintili olan filmlerin insanın ufkunu genişlettiğine inanmışımdır her zaman. Adeta birer cesaret aşısı gibi geliyor hepsi de. Hele bazı filmler var ki, bize yaşadığımız hayatı sorgulatan, ruhumuzu aydınlatan, hedefler koydurtan ya da koyduğumuz hedeflerden saptıran… Hazır havalar da buz kesiyorken, yapılacak en iyi şeyin battaniye altında film izlemek olduğu konusunda hemfikirsek eğer, sizler için hazırladığımız bu şahane listeye bir göz atın deriz. İşte her şeyi bırakıp gitme isteği uyandıran 10 seyahat filmi.

10 - The Rum Diary/Tutku Günlükleri

seyahat filmleriKimileri için sıkıcı, kimileri için akıcı olan bir Johnny Depp filmi. Johnny Depp'in alkol problemi olan bir gazeteciyi canlandırdığı film de bizi en çok etkileyen şey ise hiç şüphesiz Porto Rico sahilleri oldu. Film bittikten sonra kendimizi Porto Rico seyahati planlarken bulduk mesela.

9 - The Beach/Kumsal

seyahat filmleriLeanorda Di Caprio'nun henüz toy bir delikanlı olduğu zamanlarda izleyiciyle buluşmuş bir film. Filmdeki o bembeyaz kumsallar ve masmavi denizin, adeta bir kartpostal tadında bizlere sunulduğu Kumsal, acilen tatile çıkma isteğini tavan yaptırıyor, bizden söylemesi.

8 - Seven Years In Tibet/Tibet'te Yedi Yıl

seyahat filmleri
Gerçek hayatta da sıklıkla başımıza gelen mantıksal ve duygusal çatışmanın örneklerini gözler önüne seren Seven Years In Tibet, Avustralyalı bir dağcının -ki bu dağcı Brad Pitt oluyor- iç hesaplaşmalarını anlatan etkileyici bir film olması dolayısıyla tavsiye olunur.

7 - The Bucket List/Şimdi Ya Da Asla

seyahat filmleriÖncelikle Jack Nicholson ve Morgan Freeman gibi iki ustayı aynı karede görmenin güzelliği bile bu filmi izlemek için yeterli bir sebep. Her izleyişinizde elinize kalem-kağıdı aldırtacak ve kendinize sürekli ‘yapılacaklar listesi' hazırlatacak bir film The Bucket List.

6 - The Way/Yol

seyahat filmleriSeyahat ile ilgili filmleri çok seviyoruz. Ama The Way'in yeri biz de çok ayrıdır. Değişen mekanlar ve dostluklar akıp giderken, içinizde yeni yerler görme isteği daha da bir perçinleşecek.

5 - 127 Hours/127 Saat

seyahat filmleriİzlerken ağzınızdan, burnunuzdan adrenalin fışkıracak, sonrasında ise karnınızda hafif sancılar hissedeceksiniz. Ancak her seyahat severin, daha doğrusu tek başına seyahate çıkmaktan hoşlananların mutlaka izlemesi gereken bir film. Yaşamak gerçek bir tutkudur, yeni yerler görmek ise tutkunun ötesinde bir şeymiş meğer…

4 - In July/Temmuz'da

seyahat filmleri
Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın'ın yönetmenliğini üstlendiği In July, gerçek anlamda içimizi ısıtan bir yol filmi. Film o kadar aydınlık ki, kendinizi birden arabayla Ege turu planlarken bulabilmeniz olası.

3 - The Motorcycle Diaries/Motosiklet Günlüğü

seyahat filmleriErnesto Che Guevara'nın motosikletle yaptığı Güney Amerika gezisinde aldığı notlara dayanan The Motorcycle Diaries, rengiyle, duygusuyla, gerçekten yaşadığınızı hissettiren bir film. Ayrıca efsane müzikleriyle de adından çok söz ettirmiştir zamanında.

2 - Before Sunrise/Gün Doğmadan

seyahat filmleriAmerikalı bir genç, Fransız bir sarışın ve Viyana… Before üçlemesinin ilk filmi olan Before Sunrise diyaloglarla süslü bir aşk filmi. Onlar sohbet ederken, siz de kısa bir Viyana turuna çıkmış gibi hissedebilirsiniz kendinizi. Bir de her gencin hayali olan interraile daha da bir sıcak bakmaya başlayabilirsiniz.

1 - Into The Wild/Özgürlük Yolu

seyahat filmleriSezar'ın hakkını Sezar'a vermeli. Into The Wild, bizce gelmiş-geçmiş en iyi seyahat filmlerinden. Yeni yerler görme isteğiyle yanıp tutuşan herkesin bu filmi kesinlikle seyretmesi gerekiyor. Film bittiğinde her şeyi bırakıp gitme isteğinden kast ettiğimiz şeyin ne olduğunu çok iyi anlayacaksınız.
5 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
5
/

-

9, 8 ve 5 numaralı filmleri seyrettim. 127 Saat için yorum yapamayacağım ama diğer filmler gerçekten de seyahat isteği uyandırıyor. Güzel bir paylaşım olmuş, emeğinize sağlık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Ben de birçoğunu izledim, gerçekten güzel filmler. Fakat bu listede bence Wristcutters da olmalıydı.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Bu listede ''127 Saat'' filminin bence yeri olmamalı.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Güzel bir paylaşım oldu. Emeğinize sağlık.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Hafta sonuna girerken, içimi titreten çok keyifli bir içerik oldu. Elinize, yüreğinize sağlık. Birçoğunu izledim ve hemen hepsinden büyük keyif aldım. Tam olarak bir seyahat filmi sınıfına belki sokulamayacak olsa da, plazalara hapsolmuş insanlar için dışarıda da umut ve mutluluk dolu bir hayat olduğunu hatırlatması adına Russel Crowe'un başrolünde oynadığı "A Good Year", Türkçe vizyon adıyla "Güzel Bir Yıl" da izlenmeli...

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)