Fotoğraflarınızı Beğeni Yağmuruna Tutacak 8 Instagram Rotası, Türkiye

Fotoğraflarınızı Beğeni Yağmuruna Tutacak 8 Instagram Rotası

Yorum Yok

Rota Önerileri Diley Kuru

Fotoğraflarınızı Beğeni Yağmuruna Tutacak 8 Instagram Rotası
Öyle bir zaman diliminde yaşıyoruz ki, sosyal medya adeta bir uzvumuz haline gelmiş durumda. Oldukça içli dışlı yaşadığımız bu mecra, bize olağanüstü keşif noktaları hakkında da yardımcı oluyor elbette. Ünlü bir blogger ya da fenominin sosyal medya hesabında gördüğümüz "o yerin" neresi olduğunu merak ediyor, öğrendiğimiz anda ise "o yere" gitmek için planlar yapmaya başlıyoruz. Sosyal medyanın gücü adına! Bu mecralar arasında bu konuda popülaritesi bir hayli yüksek olan Instagram her zaman ayrı bir yer tutuyor elbette. Bu noktada bizim de bir takım önerilerimiz olmasın mı dedik ve içlerinden birkaç tanesini bu içeriğimizde sıraladık. Kalan keşif noktaları için ise Neredekal Instagram hesabını takip etmenizi öneriyoruz. :) Zira neler kaçırdığınızı tahmin bile edemezsiniz.

1 – Barbare Bağları

barbare bağları2002 yılında Tekirdağ'da kurulmuş olan Barbare Bağları, son zamanlarda oldukça popüler bir destinasyon haline geldi. Özellikle Instagram'da buradan çılgınlar gibi fotoğraf paylaşıldığını söyleyebiliriz. Üzümlerin organik olarak yetiştirildiği ve bağ ile aynı isimli şarapların üretildiği Barbare'de bir de 6 odalı bir butik otel hizmet veriyor; ismi Barbaros Bağ Evi. İstanbul'dan 2 saat uzaklıkta olan bu işletmede konaklamanın dışında gurme lezzetleri deneyimleyebilir ve şarap tadımı yapabilirsiniz. Sadece fotoğraf çekmek için değil, huzur dolu bir hafta sonu için de tercih edebilirsiniz Barbare Bağları'nı.

2 – Lavanta Kokulu Köy

lavanta kokulu köyYani aslında Isparta'nın Keçiborlu ilçesine bağlı olan Kuyucak Köyü'nden bahsediyoruz ancak Lavanta Kokulu Köy olarak anıldığından biz de böyle kullanalım dedik. Zaten Instagram konum etiketinde de ismi bu şekilde geçiyor. Son zamanlarda, özellikle yaklaşık 1 yıldır neredeyse hepimizin Instagram sayfasını mora boyadı bu destinasyon. Keşfet butonuna tıkladığınız an 3 fotoğraftan 1'inin burada çekildiğini görebilirsiniz. Lavanta tarlaları ile bir hayli ünlü olan Lavanta Kokulu Köy, gerçekten de ülkemizin görülmesi gereken yerlerinden biri. 25 Temmuz'da hasat zamanı başlıyor. Bu tarihten önce gidebilirseniz, köyün en mor halini görebilirsiniz.

3 – Gelidonya Feneri

gelidonya feneriZaman kavramını yerle bir eden bir manzarası var Gelidonya Feneri'nin. Zaten bahsi geçen bu manzara, 2007 yılında Türkiye'nin en güzel manzarası unvanına sahip olmuş. Dolayısıyla Instagram için de oldukça ideal bir nokta. Akdeniz'in kılavuz fenerlerinden biri olan Gelidonya Feneri, Antalya'nın Kumluca ilçesinde bulunuyor. Bulunduğu konumun denizden yüksekliği 227 metre. Fenere çıkan yürüyüş parkuru çok zor olmamasına karşın, hava sıcaklığı ciddi bir problem. Dolayısıyla nisan ve haziran ayları Gelidonya'yı görmek için en uygun zaman dilimi. Fenere nasıl çıkacağınıza dair ve fenerle ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

4 – Gölyazı

gölyazıBursa-İzmir karayolu üzerinde, Ulubat Gölü kıyısında varlığını sürdüren şirin ötesi bir kasaba Gölyazı. Köklü bir tarihe ve ilginç bir coğrafyaya sahip olan Gölyazı, eski bir Rum köyü aslında. Son birkaç yıldır turizm açısından da dikkat çekmeye başladı. Pek fazla yapacak bir şey yok zira son derece küçük bir yer. Ancak fotoğrafçıların gözdelerinden biri olduğundan, kısa ziyaretler için çok sık tercih ediliyor. Ufacık bir yer olmasına rağmen yakalanacak çok güzel kareler var. Bu nedenle Gölyazı, Instagram fotoğraflarınız için aklınızın bir köşesinde her zaman bulunsun.

5 – Yediburunlar Lighthouse

yediburunlar lighthouseInstagram konum etiketine "Yediburunlar Lighthouse Yeryüzü Uyandırma Oteli" yazarsanız aslında bizim pek bir şey anlatmamıza gerek kalmayacak. Burası aslında az odalı bir butik otel. Fethiye'nin Faralya, şimdiki adı ile Uzunyurt olarak isimlendirilen bölgesinde bulunan Yediburunlar Köyü'nde hizmet veriyor. Manzara çok aşırı efsane. Çok aşırı ama. Tabi böylesine bir manzaranın karşılığı olarak ulaşım biraz zorlu. Burası aynı zamanda Likya Yolu üzerinde bulunduğundan yürüyüşçülerin de sıklıkla uğradığı bir yer. Şöyle 1-2 gün kimseyle konuşmadan sadece manzaraya boğulacağınız bir tatil ya da romantik bir kaçamak için değerlendirebilirsiniz. Diğer oteller için Fethiye otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

6 – Suluada

suluadaAkdeniz'in Maldivler'i olarak nitelendirilen Suluada, Adrasan açıklarında yer alan ve tekne turlarının uğrak noktalarından olan bir ada. İsmini, kayaların içinden çıkan küçük bir su kaynağından alan Suluada, oldukça temiz bir denize ve muazzam bir maviliğe sahip. Özellikle şnorkelle dalınması gereken bir sualtı zenginliğine sahip olduğundan sualtı çekimleri de bir hayli revaçta burada. Birkaç zamandır Instagram'da kendisine pek bir fazla rastlar olduk. Bazı arkadaşlarınız konum etiketi koymuyorsa biz söyleyelim, o maviliğin adresi Suluada'nın ta kendisi.

7 – Plato'da Mola

platoda molaRize'nin Çamlıhemşin sınırları içerisindeki Pokut Yaylası'nda bulunan bir yayla evi Plato'da Mola. Gerçek mi masal mı diye ayırt edemediğimiz, insanı böylesine bir ikilemde bırakan bir manzarası var buranın. Çok klişe olacak ama bu olağanüstü manzaranın yanında, Karadeniz mutfağını deneyimleme şansı da işin bonusu olmuş resmen. Pokut Yaylası'ndaki yayla evi haziran ve ekim ayları arasında hizmet veriyor. Bir de Ortan Köyü'nde ahşap bir evleri daha var. Orada yıl boyu konaklama yapabiliyorsunuz. Oranın manzarası da olağanüstü. Instagram'da beğeni rekoru alacağınız bir destinasyon olarak biz buraya imzamızı atarız.

8 – İsmil Lale Bahçeleri

ismil lale bahçeleriDiğerleri kadar popüler olmasa da, Instagram sayfanızın gökkuşağına dönmesi yakındır. Zira Konya'da bulunan İsmil Lale Bahçeleri, fotoğraf tutkunlarının radarına girmeye başladı birkaç zamandır. Konya Merkez'e 50 km mesafedeki Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi'nde yer alan lale üretim tarlaları, rengarenk görüntüleri ile oldukça dikkat çekiyor. "Topraktaki Gökkuşağı" olarak nitelendirilen bu lale tarlalarında, muazzam kareler yakalayarak Instagram sayfanıza beğenilerin akmasını sağlayabilirsiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)