Mağara Otellerinde Bambaşka Bir Deneyim: Cave Otelleri Hakkında Her Şey, Türkiye

Mağara Otellerinde Bambaşka Bir Deneyim: Cave Otelleri Hakkında Her Şey

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Merve Aygün Engin

Mağara Otellerinde Bambaşka Bir Deneyim: Cave Otelleri Hakkında Her Şey
Otantik havası ve masalsı atmosferiyle unutulmaz bir konaklama deneyimi sunan mağara oteller, misafirlerine büyüleyici bir kapı aralıyor. Alışılmış otel konseptinden çok daha farklı bir konaklama seçeneği sunan mağara otellerde doğanın mucizelerine şahitlik ediliyor.

Coğrafi özelliklerinden dolayı özellikle Kapadokya bölgesinde yer alan bu oteller, Ürgüp, Göreme, Uçhisar ve Avanos'ta sizleri bekliyor.

Mağara Otel Nedir?

Mağara Otellerinde Bambaşka Bir Deneyim: Cave Otelleri Hakkında Her ŞeyAdından da anlaşılacağı gibi mağara oteller (cave oteller), bir doğal oluşum olan mağaraların içinde hizmet veriyor. Bir dönem aktif volkanların püskürttüğü lavlarla oluşan Kapadokya bölgesi ise hem Peri Bacaları, hem de mağaralarıyla bu oluşumların en çok görüldüğü yerler arasında bulunuyor. Milyonlarca yıl önce insanların yerleşim yeri olarak kullandığı mağaralar, günümüzde ev, depo ve otel olarak kullanılıyor. Lavların, rüzgarın ve doğanın zaman içinde bugünkü görünümünü verdiği mağaralarda konaklamak, o dokuyu ve tarihi hissetmek ise Kapadokya bölgesini daha da değerli kılıyor.

Mağara Otellerde Konaklama Deneyimi

Mağara Otellerinde Bambaşka Bir Deneyim: Cave Otelleri Hakkında Her ŞeySakin, huzurlu ve stresten uzak bir ortamda konaklamak ve kafa dinlemek istiyorsanız, mağara otellerde bu aradıklarınızı bulabilirsiniz. Çoğu mağara otelin sahip olduğu teras manzarası hem romantik hem de etkileyici bir deneyim sunuyor. Bir tarafta eşsiz güzellikteki Peri Bacaları, bir tarafta gün doğumuna karşı havalanan ve güneşi gökyüzünde karşılayan balonlar, diğer tarafta ise sizi geçmişin büyülü kollarına götüren mağara oteller... Düşünürken bile içimizi sıcacık eden bu görüntüler, mağara otellerde sizleri bekliyor. Özellikle balayı çiftlerinin tercih ettiği bu romantik deneyim, mağara otellere ayrı bir tat katıyor. Balayı çiftleri için jakuzili mağara otel, havuzlu mağara otel ya da sadece balayı çiftleri için özel olarak dizayn edilen balayı mağara otel konseptlerinde hizmet veren tesisler de yine bu bölgede bulunuyor.

Peristyle Cave Cappadocia

  Otel
 • Merkez /
 • Kapadokya /
 • Nevşehir
0850 600 15 22

Tesis Fiyatı

30 Eylül 2022 giriş oda fiyatı

1900 TL

En Uygun Fiyata Git

Şarap mahzenleri, bölgeye ait geleneksel motiflerle dekore edilmiş odalar, müzeyi andıran objeler ve otellerin sunduğu kaliteli hizmet, mağara otelleri bir adım öne çıkarıyor. Geceleri dışarıdan aydınlatılan ve bu haliyle görsel şölen sunan otellerde anın tadını çıkarmak mümkün.

Mağara Otel Fiyatları

Kapadokya bölgesinde çokça bulunan mağara oteller, bulundukları konuma ve sahip oldukları özelliklere göre fiyatlandırılıyor. Ürgüp, Göreme, Uçhisar ve Avanos bölgelerinde sıkça karşımıza çıkan cave otellerde fiyatlar sezona, konsepte ve oda özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Siz de kriterlerinize uygun bir mağara otel arayışındaysanız, Neredekal.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Agarta Cave Hotel

  Otel
 • Avanos /
 • Kapadokya /
 • Nevşehir
0850 602 46 57

Tesis Fiyatı

30 Eylül 2022 giriş oda fiyatı

1950 TL

En Uygun Fiyata Git

Mağara Otel Tavsiyeleri

Mağara Otellerinde Bambaşka Bir Deneyim: Cave Otelleri Hakkında Her ŞeyBeş adet mağara ve üç adet taş odası olan Peristyle Cave Cappadocia, jakuzili ve şömineli odaları ve terasındaki muhteşem manzarasıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Mağara otel konseptini lüks ve konforla birleştiren ve leziz kahvaltısını terasındaki harika manzarasıyla buluşturan Agarta Cave Hotel, hem çiftlere hem de ailelere hitap ediyor. Kapadokya'nın islami mağara oteli olan ve muhafazakar tatili bölgenin tarihi dokusuyla birleştiren Şah Saray Cave Suites, odalarında kayadan oyma havuz, jakuzi ve Türk hamamıyla unutulmaz bir balayı deneyimi sunuyor. Hem taş hem de mağara otel konseptinde hizmet veren ve Göreme'nin eşsiz manzarasına karşı terasında muazzam bir manzara sunan Rox Göreme ise samimi ortamıyla kaliteli bir hizmet veriyor.

Milat Cave Hotel

  Otel
 • Merkez /
 • Kapadokya /
 • Nevşehir
0850 602 46 57

Tesis Fiyatı

30 Eylül 2022 giriş oda fiyatı

1723 TL

En Uygun Fiyata Git
Mağara Otellerinde Bambaşka Bir Deneyim: Cave Otelleri Hakkında Her Şey

Coğrafi açıdan eşsiz güzellikte olan ve doğasıyla büyüleyen Kapadokya'da mağara otel deneyimini yaşamak, değerli anılar biriktirmek ve doğayla baş başa olmak hepimize çok iyi gelecek. Sizce de öyle değil mi?

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)