Bezmialem Vakıf Üniversitesi
Bezmialem Vakıf Üniversitesi - Görsel 1
Bezmialem Vakıf Üniversitesi - Görsel 2
Bezmialem Vakıf Üniversitesi - Görsel 3
Bezmialem Vakıf Üniversitesi - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hakkında

Bezmialem Vakıf Üniversitesi; İstanbul ili, Fatih ilçesine bağlı bulunan ve 2010 yılında kurulmuş olan bir vakıf üniversitesidir. Bezmialem Valide Sultan, Silahtar Abdullah Ağa ve Abdülhamit Sani mazbut vakıfları adına Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kurulmuştur. Sağlık ve eğitim alanlarında örnek alınan Bezmialem Vakıf Üniversitesi, ismini Osmanlı padişahından almıştır.

2 yerleşkesi bulunan Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nin bir yerleşkesi Eyüp'te, diğer yerleşkesi Sultangazi'de yer almaktadır. Bezmialem Vakıf Üniversitesi; Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile eğitim-öğretim hayatını sürdürmektedir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile de eğitim sağlayan Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nde 3 enstitü (Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Yaşam Bilimleri ve Biyoteknoloji Enstitüsü, Gastroenteroloji Enstitüsü) bulunmaktadır. Kaliteli ve erişilebilir sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan Bezmialem Vakıf Üniversitesi, toplumun sağlık düzeyini yükseltmeyi amaçlamaktadır.

172 yıl önce açılan Gureba Hastanesi ise artık Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi olmuştur. Şehir merkezinde bulunan ve İstanbul Havalimanı'na 44 km uzaklıkta bulunan Bezmialem Vakıf Üniversitesi'ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlamak mümkündür.

Yorum / Değerlendirme

Bezmialem Vakıf Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?