Beypazarı Yaşayan Müze

+ 5 Fotoğraf
3.8/5
Çok İyi
3 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Beypazarı Yaşayan Müze Hakkında

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde bulunan Yaşayan Müze, mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerlerden biridir. Müze binası 19. Yüzyılda Beypazarı’nın ileri gelen tüccarlarından Büyük Abbas Ahmet’in oğlu Abbaszade Mustafa Efendi tarafından inşa ettirilmiştir. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan bu yapı günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Beypazarı Yaşayan Müze, dış mimarisinde olduğu gibi iç dekorasyonuyla da sizleri kendi tarihine götürecek ve Osmanlı zamanını yaşatacak. Bu müzede eşyalara dokunmak ve fotoğraf çekmek serbest... Beypazarı Yaşayan Müze’de Ebru hat sanatı, ıhlamur baskı, Türk kültüründe kahve, Türk masalları anlatımı ve Hacivat ile Karagöz perde oyunu görebileceğiniz aktiviteler arasındadır. Yaşayan Müze hem yetişkinlere hem de çocuklara büyük bir eğlence mekanıdır. Tarihin izlerini yakından hissedip yaşamak için Beypazarı Yaşayan Müze’ye mutlaka gitmenizi öneririz. Ankara tatilinizde Eğriova Yaylası, Müze Köşk, İnözü Vadisi ve Gordion Müzesi’ni ziyaret edebilir; Atakule’de alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

3.8/5
Çok İyi
3 değerlendirme
Beypazarı Yaşayan Müze
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
2/5 Ortalama
06.09.2017
Misafir
Müze için çok pahalı
Pek anlatıldığı gibi değil. Hacivat Karagöz pek doyurucu değil. Ebru yapan arkadaş 3 satır yazı ezberlemiş gelene anlatıyor, kendisi bile desen yapmayı bilmiyor. Amaç bir şeyler satıp para kazanmak. Müze giriş ücreti 7 TL. 5-6 kişi girdin mi 50 TL ödüyorsun. Bir müze için çok pahalı.
5/5 Mükemmel
20.07.2017
Misafir
Burayı görmeden ayrılmayın
Görmeden gitmeyin. Süper tasarlanmış, çok eğlenceli.
5/5 Mükemmel
20.12.2015
Ali Çapan
Görülmesi gereken bir yer
Mutlak görülmesi gereken bir yer. Tüm kültürel zenginlikler rehberler aracılığı ile sözlü anlatımlarla zenginleştirilmiş.