Belemedik Yaylası

  • Adana / Pozantı

Belemedik Yaylası

Adana-Pozantı'ya 9 kilometre uzaklıkta olan Belemedik Yaylası, turistlerin yoğun ilgisini görmekle birlikte kolay bir ulaşıma sahiptir. Çakıt Çayı yakınında bulunan Belemedik Yaylası, 3 kilometre uzunluğundadır.

Burada bulunan eski evler terk edilmiş olup, bölgede inşaat yasağı vardır. Sadece ahşap ev yapmak isteyenlere izin verilmektedir. Harika bir doğaya sahip olan Belemedik Yaylası, bahar aylarında buram buram çiçek kokar. Bölgede aynı zamanda yabani hayvanlara da rastlanmaktadır. Eğer yaylada kamp yapmak isterseniz, tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekiyor. Çünkü burada bulabileceğiniz bir tesis veya malzeme satış yeri yoktur.

Doğa fotoğrafları çekeceğiniz, tabiatın tam ortasında huzurlu vakitler geçireceğiniz Belemedik Yaylası sizleri bekliyor. Adana tatilinizde Belemedik Yaylası'nın yanı sıra keşfetmeniz gereken çok nokta var. Adana Ulu Camii, Şar Antik Kenti, Misis Antik Kenti şehrin tarihini tanıtırken, Akçatekir Yaylası ve Ceyhan Nehri doğal güzellikleriyle gözlerinize hitap edecek.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın