Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Bahçeşehir Üniversitesi

+ 11 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Bahçeşehir Üniversitesi Hakkında

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU); 1998 yılında İstanbul'un Bahçeşehir ilçesinde kurulan, fakat daha sonra Beşiktaş'ta eğitim hayatına devam eden bir vakıf üniversitesidir. 1998 yılında Bahçeşehir-Uğur Eğitim Vakfı tarafından açılan vakıf üniversitesi, 2006-2007 akademik yılında ise Beşiktaş ilçesine taşınmıştır.

‘ 'İstanbul'un kalbinde'' sloganını taşıyan Bahçeşehir Üniversitesi, sloganına yakışır bir şekilde Beşiktaş'ta boğazın kenarındaki ana kampüsünde öğrencilerine göz dolduran bir eğitim sağlamaktadır. İstanbul'da 6 kampüsü bulunan ve Global Eğitim Ağı'nın bir üyesi olan Bahçeşehir Üniversitesi, aynı zamanda 36 farklı ülkeden 193 üniversite ile iş birliği yapmaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi şu anda; 9 fakülte, 2 yüksekokul, 4 enstitü, 4 yüksekokul, 2 uygulama ve araştırma merkezi ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.

2017 ve 2018 yıllarında ‘ 'Eğitim Dalında Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Büyük Ödülü''nün ve aynı zamanda 2017 yılında ‘ 'Türkiye'nin Eğitimde En İyi Marka Ödülü''nün sahibi olan Bahçeşehir Üniversitesi, 1250 akademisyeni ile 26. 759 öğrencisine eğitim vermektedir.

Şehir merkezinde bulunan ve İstanbul Havalimanı'na 44 km mesafede bulunan Bahçeşehir Üniversitesi'ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma, servis araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Bahçeşehir Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?