Aydın Çıldır Havaalanı

Aydın Çıldır Havaalanı
Aydın Çıldır Havaalanı - Görsel 1
Aydın Çıldır Havaalanı - Görsel 2
Aydın Çıldır Havaalanı - Görsel 3
Aydın Çıldır Havaalanı - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Aydın Çıldır Havaalanı Hakkında

Aydın ili merkezinin Güneydoğusunda konumlanmış olan Aydın Çıldır Havaalanı 2006 yılından beri askeri havaalanı olarak hizmete geçer. Havaalanı pist uzunluğu ise yaklaşık, 1435 metre. Bu bakımdan sadece pervane tipi uçakları inişine ve kalkışına müsaade edilmekte. Şu an eğitim uçuşlarına izin verilmesi nedeniyle yolcuların hizmetine açılması beklenmekte.

İlerleyen zamanlar dahilinde tekrardan sivil uçuşlar için de hizmete geçeceği bilinmekte. Aydın ilinin Efeler ilçesinde yer alan Aydın Çıldır Havalimanı, 2012 tarihi ile işletme hakkının Devlet Hava Meydanlarına devredildiği bilinir. Çeşitli Aydın otelleri ulaşım açısından rahat olduğu için pek çok ziyaretçi tarafından bolca tercih edilmekte.

Peki Aydın Çıldır Havaalanı nerede? Aydın Çıldır Havaalanı, Aydın ilinin Efeler ilçesinde yer alır.  .

Aydın Çıldır Havaalanı yol tarifi verilebilir. Aydın Çıldır Havaalanı arası mesafe : 6 kilometre. Aydın Çıldır Havaalanı arası süre : 13 dakika. Aydın Çıldır Havaalanı adres bilgilerini merak edenler için, Hürriyet Mahallesi, Tepecik Belediyesi Aydın/ Merkez/Efeler-Aydın’da yer almakta.

Aydın Havaalanı Gezi Rehberi

Aydın Çıldır Havaalanı bilgi konulu yazı için ek not aşağıda yer almakta olup, Aydın ili bölgesindeki en iyi gezilecek yerlerden bazıları şu şekilde;.

 • Adaland/Aquapark: Gerek kaydırak gerek rafting ve yunuslarla yüzme aktivitelerinin sunulmuş olduğu aileler açısından da en fazla rağbet gören yerler arasında kabul edilen bir su parkı.
 • Güzelçamlı Milli Park: Aydın- Kuşadası'nda yer alan Milli Park, Güzelçamlı belediyesinde bulunur. Buraya gitmek içinse Kuşadasından Söke’ye doğru D515 karayolunu takip ederek Dilek Yarımadası Milli Parkına ait bir yön tabelası göreceksiniz. Bu noktada olan kavşaktan dönüş yaparak 17 km lik yolu takip ettiğiniz an Güzelçamlı Milli Parka ulaşmış oluyorsunuz.
 • Tortuga Pirate Island Theme/ Water Park: Park alanı içerisinde kaydırak, restoran ve korsan temalı birbirinden farklı temaları içeren su parkları yer almakta.
 • Aphrodisias Antik Kenti: Çıldır Havalimanı uçak biletleriniz sizleri tarihle buluşturmaya 1 adım daha yaklaştıracak. Aphrodisias Antik Kent, adını güzellik ve aşk tanrıçası olan Aphrodite’den almış önemli arkeolojik bölge.
 • Milet Müzesi: Milet Müzesi'nin bahçesi ve kapalı teşhir alanında Priene Antik Kent, Hermes, gibi çeşitli tanrıların yaşanıldığı düşünülmekte.
 • Güvercinada Kalesi: Kuşadası sınırları içerisinde yer alan Güvercinada Kalesi’nde denizden çıkarılmış olan tarihi küp ve başka kalıntılar görülebilmekte.
 • Kuşadası Kirazlı Köyü: Türkiye’nin ilk ekolojik köyü olması açısından dikkat çeken bu yer, kahvaltıya düşkün olanların da tercihleri arasında yerini alıyor.
 • Didyma Antik Kent: Aydın’ın Söke ilçesinde yer alan Didyma, mitolojik karakterlere (Zeus, Athena, Afrodit, Hermes, Poseidon, Hades, Demeter) ev sahipliği yapar.
 • Zeus Mağarası: Çıldır Havalimanı uçak biletleriniz, sizleri doğanın ender güzellikleri arasında sayılacak bu mağaraya götürecek. Mağara, denizlerden gelen tuzlu sularla dağdan gelen tatlı suları birleştirmesi bakımdan dikkat çekiyor.

Aydın Havaalanı Duraklarında Ne Yenir?

Aydın Havaalanı duraklarında sizler için önerilebilecek rotasyonlar şu şekilde;.

 • Kalyon: Çöp şiş, ayran, közde domates-soğan servisleriyle övgüye değer Kalyon, Aydın duraklarından birini oluşturuyor.
 • Köfteci Enişte: Çine’de yer alan Köfteci Enişte’nin köfte-şişi ve ikram edilmiş olan ünlü susamlı pidesiyle gözde duraklarlar arasında bulunuyor.
 • Sümer Pide Salonu: Lezzetli pideleriyle tanınmış olan Sümer Pide Salonu’na yolunuz düşerse kendinizi Mehmet Usta’ya bırakmanız kafi. Kapanışı ise tahinli pideyle yapmanız tavsiye edilmekte.
 • Gönül Hanı Restoran: Kahvaltısıyla ünlü olan Gönül Hanı Restoran, Aydın lokantaları arasında yerini alıyor. Mekanın bahçesinde yer alan havuza ise çocuklar bayılıyor.
 • Alışveriş : Kuşadası ilçesinde yer alan Hacivat Shop, geleneksel hediye eşya arayanlar açısından adeta bir kurtarıcı görev görmekte. Halı tutkunları için Gallery Elit’te el yapımı olan Anadolu kilimleri ve halıları bulunmakta.

Sizler de Aydın Çıldır Havaalanı yorum sayfasında ziyaretçilerin deneyimlemiş oldukları rotasyon duraklarına göz atabilir, fikir sahibi olabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

Aydın Çıldır Havaalanı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?