Atatürk Olimpiyat Stadyumu
Atatürk Olimpiyat Stadyumu - Görsel 1
Atatürk Olimpiyat Stadyumu - Görsel 2
Atatürk Olimpiyat Stadyumu - Görsel 3
Atatürk Olimpiyat Stadyumu - Görsel 4

Atatürk Olimpiyat Stadyumu

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Atatürk Olimpiyat Stadyumu Hakkında

Atatürk Olimpiyat Stadyumu, Türkiye’ nin İstanbul şehrine bağlı ve aynı zamanda ülkemizin en büyük stadyumu olma özelliğini taşıyor. 1999 yılında yapımına başlanan stadyumun yapımı 2002 yılında tamamlandı. Her türlü spor müsabakalarının, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapıldığı stadyumda aynı zamanda sporcu ve antrenör yetiştirilebilecek altyapı bulunuyor.

Stadyum uluslararası futbol ve dünya atletizm şampiyonalarının yapılabileceği IAAF, FIFA, IOC şartlarını karşılıyor. Şuan ki mevcut kapasitesi 76. 000 olan stadyumun yenilenmeden sonra 92. 000 kişilik olacağı ve stadyumun üstünün kapatılacağı bilgisi bazı haber portallarında yayılmaya başlıyor.

İstanbul’ un İkitelli bölgesinde bulunan stadyuma yeni planlamalarla birlikte IETT otobüsleri ile ulaşım sağlanabiliyor. Kültürel etkinliklerle de adını sıkça duyduğumuz Atatürk Olimpiyat Stadyumu her yıl çok fazla kişi ağırlamaya devam ediyor.

Ülkemizin en büyük stadlarından olan Atatürk Olimpiyat Stadyumu, aynı zamanda Türkiye’ nin en çok seyirci kabul eden stadyumları arasında yer alıyor. Özellikle 2020 yılında yapılacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi Finali heyecanla bekleniyor.

Yorum / Değerlendirme

Atatürk Olimpiyat Stadyumu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?