Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Antalya Körfezi
Antalya Körfezi - Görsel 1
Antalya Körfezi - Görsel 2
Antalya Körfezi - Görsel 3
Antalya Körfezi - Görsel 4
5 Fotoğraf
4/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Antalya Körfezi Hakkında

Şilvanlar Burnu’ ndan Antalya’ ya kadar sıralanan yüksek dağlar, küçük ve güneye bakan şirin koylar, dağların düzlüklerinden oluşmuş plajlar İşte tam bu bölgede yer alıyor Antalya Körfezi. Siz yaz aylarında Akdeniz’ in ılık suyunun keyfini çıkarırken, dağların zirvesindeki karlar büyüleyici bir manzara oluşturur.

Sabah saatlerinde dağlardan körfeze doğru rüzgarlar inmeye başlar ve saatler ilerledikçe bu rüzgarlar lodosa dönüşüverir. Dağların önlerinde burunlar, kayalar ve döküntüler bulunur. Antalya Körfezi, ülkemizin en sıcak bölgelerinden biridir aynı zamanda. Özellikle yaz aylarında nemin etkisi bir hayli fazla olur bu bölgede.

Antalya Körfezi’ nin kıyı kesimlerinde, ciddi ölçüde kendini hissettiren bir akıntı vardır. Bu akıntı daha çok batı yönünde etkilidir ve hatta Antalya – Kemer arasında 2-3 millere bile çıktığı görülür. Bu bölgede 4 marina bulunuyor aynı zamanda. Antalya Körfezi, su sporları için de oldukça elverişli bir alana sahip.

Özellikle tüplü dalışın vazgeçilmez noktalarından biri. Birbirinden etkileyici sualtı batıklarına rastlayabilmek mümkün Antalya Körfezi’ nde. Eğer yolunuz Antalya’ ya düşerse, Antalya Körfezi’ ni görmeden gezinizi sonlandırmayın. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

4/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
Antalya Körfezi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?