Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Keçiören

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

  • Ankara / Keçiören
  • Ayvalı, Gazze Cd. No:7, 06010 Keçiören/Ankara

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi; ismini aldığı şehir olan Ankara'da 21 Temmuz 2010 tarihinde kurulan, Türkiye'nin 97. Ankara'nın ise 5. devlet üniversitesidir.

Eski ismi Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olan okul, 2010 yılında Ankara'da eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi; ülkemize ve insanlığa hizmet edecek, bilimin insanlığın geleceğine yön verecek, güncel sorulara duyarlı, ülkemize ve topluma yol gösteren bir üniversite olma hedefini merkezine koymuştur.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 15 fakülte, 1 yüksekokul, 5 enstitü, 1 devlet konservatuarı, 3 meslek yüksekokulu ve 24 araştırma-uygulama merkezi ile eğitim-öğretim hayatını sürdürmektedir. Kendini konumlandırma yolunda önemli adımlar atan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, üniversite yerleştirme sınavları sonunda birçok programda Türkiye'deki üniversiteler arasında ilk 5'de yer almaktadır.

Ankara şehir merkezinde bulunan ve Ankara Esenboğa Havalimanı'na 30 km mesafede bulunan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma, servis araçları ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın