Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Spor Kompleksi
Turistik Yerler
Yerleşkeler
Alışveriş Merkezi
Müzeler

Keçiören Gezilecek Yerler

Keçiören civarında görülmesi gereken 12 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Ankara Bağ Evi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Keçiören Deniz Dünyası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Ihlamur Vadisi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Antares AVM

Antares AVM

Ücretsiz
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Forum Ankara Alışveriş Merkezi
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
T.C. Ziraat Bankası Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Bağlum Belediye Stadyumu
Spor Kompleksi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Harikalar Diyarı Parkı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
Ankara

12 mekandan 12 tanesi gösteriliyor

Keçiören Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Ankara’nın en büyük ilçelerinden bir tanesi olan Keçiören’e yolunuz düştüğünde vakit geçirip gezebileceğiniz çeşitli mekanlar sizleri bekliyor.

Keçiören tarihi yerler ve kültürel bir gezi planlama arayışında iseniz Estergon Kalesi, Vehbi Koç Vakfı – Ankara Bağ Evi, Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü - Meteoroloji Müzesi gibi mekanlar bu arayışınıza uygun olarak karşınıza çıkıyor.

Bununla birlikte Keçiören doğal güzellikleri arasında güzel bir gün geçirme amacınız bulunuyorsa Keçiören Şelalesi, Ihlamur Vadisi, Kartaltepe Kent Ormanı gibi seçenekler arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Ankara Keçiören’de gezilecek yerler sadece bunlarla sınırlı değil.

Eğer gününüzü eğlence ve aktivite dolu olacak bir şekilde planlamak istiyorsanız da Bağlum Belediye Stadyumu, Özbek At Çiftliği, Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı gibi mekanlar aileniz ve sevdiklerinizle güzel vakit geçirmenize olanak tanıyor.

Estergon Kalesi: Aslı Tuna nehrinin kıyısında bulunan bu kale, Türk ve Macar tarihi için oldukça önemli bir yere sahip. Keçiören gezilecek yerler listesinde başı çeken Estergon Kalesi ise, bir kültür merkezi olarak da biliniyor.

2005 senesinde açılan Estergon Türk Kültür Merkezi, Macaristan’da bulunan Estergon Kalesi’nin bir replikası olacak şekilde inşa ediliyor. Estergon Türk Kültür Merkezi inşasında Türk kültür ve mimarisinden esinleniliyor. Örneğin inşa esnasında, Alanya Kalesi’nde bulunan Kızıl Kule’nin sekizgen şekle sahip gövdesinden örnek alınıyor.

Kültür merkezinin giriş kısmı ise Karatay Medresesinin giriş kapısından esinleniliyor. Bununla birlikte girişte Divriği Camii bünyesinde bulunan motiflerin izlerine rastlamak da mümkün. Estergon Türk Kültür Merkezinin hemen her parçasında bu şekilde Türk kültüründen esinti ve izlerle karşılaşabilirsiniz.

Buna ek olarak bu kültür merkezinde bulunan Estergon Restoran Türk Mutfağı, dükkan katı, seyir terası ve de kümbet; Ankaralılar ile yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunuluyor.

Keçiören Şelalesi: Ankara Keçiören gezilecek yerleri arasında bulunan Keçiören Şelalesi, 1996 senesinde yapılıyor. 2000 senesinde genişletilen ve 27 metre boya sahip olan Keçiören Şelalesi, Ankara’nın sembollerinden bir tanesi olarak da kabul ediliyor. Keçiören Şelalesi aynı zamanda dünyanın en büyük yapay şelaleleri arasında yer alıyor.

Keçiören Şelalesi bünyesinde Ziya Akkuzu Parkı, bölgeye yolu düşen misafir ve şehir sakinleri için dinlenme olanağı sağlayan kamelya ve banklara sahip. Bununla birlikte şelale üzerinde cam seyir terası da yer alıyor. Keçiören şehir manzarasını gözlemlemek için bu noktayı tercih edebilirsiniz.

Özbek At Çiftliği: Keçiören gezilecek yerler listesi oluştururken sevdikleriniz ve çocuklarınızla keyifli bir gün geçirme planınız varsa Özbek At Çiftliği sizin için doğru bir rota olabilir. 2011 yılında faaliyete geçen Özbek At Çiftliği ziyaretiniz esnasında şehrin kalabalık ve gürültüsünden uzak sakin bir gün geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Atlar, koyun ve kuzular ile kümes hayvanlarının yanı sıra çeşitli meyve ağaçlarını gözlemleyerek, çocuklarınızın da eğlence dolu bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz. Özbek At Çiftliği sahip olduğu İngiliz - Arap atları ve midilliler ile birlikte hemen her yaştan at tutkunlarına hitap ediyor.

Burayı ziyaret eden misafirler, binicilik dersleri alabileceği gibi tecrübeli biniciler de köy içerisindeki turlara katılabilirler. Özbek At Çiftliği sunduğu bu imkanların yanı sıra kahvaltı ve yemek servisi sağlayan restoranı ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı: Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 1998 senesinde kurulan Evcil Hayvanlar Parkı, şehirde bulunan hayvan dostu sakinleri ve misafirleri kendisine çekiyor. Park bünyesinde midilli, eşek, kanarya, lama, beyaz kuğu, Çin kazı, kınalı keklik gibi pek çok türden hayvan bulunuyor.

Tüm bu canlı türlerine ek olarak yabani yaşama özgü canlıları da Keçiören Evcil Havyanlar Parkı ziyaretiniz esnasında şefkatle sevebilirsiniz. İguana, Kamerun koyunu, Ankara keçisi ve mara hayvanı burada sizleri bekleyen canlılardan sadece birkaçı. Ankara Keçiören gezilecek yerleri arasında bulunan bu değerli ve renkli mekanı ziyaret listenize eklemeniz tavsiye ediliyor.

Keçiören Akvaryum: Deniz Dünyası olarak da bilinen Keçiören Akvaryum, Türkiye’nin eğitim veren ilk akvaryumu olarak karşımıza çıkıyor. 2700 metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 4000 metrekarelik bir alana sahip olan Deniz Dünyası, Keçiören doğal güzellikleri ve doğal yaşama dair esintileri gözlemlemek isteyen misafirler için oldukça keyifli bir rota oluyor.

Deniz Dünyasını ziyaret ettiğinizde deniz balıkları, tatlı su balıkları, timsahlar, kaplumbağalar gibi deniz yaşamına ait pek çok canlıyı da gözlemleme şansına sahip olabilirsiniz. Bu tesisin öne çıkan bir diğer önemli özelliği ise, engelli çocuklar için oluşturulan dokunma havuzları olarak karşımıza çıkıyor.

Bu dokunma havuzlarında ise karantina havuzlarında ortalama 3 ay süren bir eğitimin sonunda insan elinden yem almaya alıştırılan Koi balıkları yer alıyor. Mekan ayrıca okul gezileri ve toplu ziyaretler için de uygun olarak karşımıza çıkıyor.

Meteoroloji Müzesi: Keçiören tarihi yerler arasında da sayılabilecek olan Meteoroloji Müzesi, 1908 senesinde inşa ediliyor. Bu müze ilk olarak Ziraat Mektebi olarak kullanılıyor. Anadolu Ajansı da Halide Edip Adıvar tarafından bu binada kuruluyor. İlerleyen süreçte ise Atatürk ve arkadaşları, bu binayı karargah olarak altı aylık bir süre boyunca kullanıyor.

Atatürk ve arkadaşlarının kullandığı bu oda; içerisindeki eşyalar ile birlikte “Atatürk Odası” ismiyle bir müze haline getiriliyor. Bununla birlikte Meteoroloji Teşkilatı kuruluşu ve günümüze kadar olan serüveni ile ilgili olarak kurulan Metoroloji Müzesi ise, toplamda iki bölümden oluşuyor.

İlk bölümde görsel ve yazılı dokümanlar yer alırken; ikinci bölümde meteorolojik cihazlar yer alıyor.

Vehbi Koç Vakfı – Ankara Bağ Evi: Semahat – Nusret Arsel Ankara Bağ Evi ismi ile de bilinen bu mekan, Keçiören gezilecek yerler listesi arasında yer alıyor.

1900’lü yılların başında inşa ettirilen bu ev, inşa edildiği dönemdeki yaşamı ve tarzı günümüze yansıtacak şekilde restore edilmiş ve yerli ve yabancı misafirlerin ziyaretine açılıyor. Keçiören tarihi yerler arayışında olan tarihsever ziyaretçiler için geçmişin izleri ile dolu bu mekanı dolaşmak, unutulmaz bir deneyim oluyor.

Keçiören Teleferik: Kuşbakışı bir Ankara manzarası görmek isteyen Ankara halkı ve turistler için oldukça değerli bir hazine olan Keçiören Teleferik, 2 istasyona sahip olarak karşımıza çıkıyor. Sekizer kişilik kapasitelere sahip olan toplam 16 gondola sahip olan teleferik aynı zamanda 3303 metrelik bir kullanım alanına da sahip.

Ortalama 20 dakika sürecek olan teleferik yolculuğunuz esnasında Keçiören Şelalesi ve Estergon Kalesi üzerinden de geçerek bu sevilen mekanlara bir de tepeden bakma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ankara Keçiören’de gezilecek yerler listesi sadece bunlarla sınırlı değil. Ankara’nın bu değerli ilçesinde misafirler ve yerel halkın ziyaret edebileceği çeşitli parklar ile dinlenme, eğlence ve kültür aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri mekanlar da yer alıyor. Bu bağlamda Ankara Keçiören bölgesini hangi amaçla ziyaret ederseniz edin, keyifli ve verimli bir gün geçirmeniz kaçınılmaz oluyor.

Günübirlikte ziyaretleriniz dışında Ankara Keçiören bölgesindeki otel ve pansiyon seçeneklerini değerlendirmek için sitemizden yararlanabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatları ile dönemsel tekliflerden yararlanarak Ankara tatilinizi şimdiden planlayabilir ve böylelikle Keçiören gezilecek yerler listenize eklediğiniz tüm bu mekanları bir an önce keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Keçiören Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Keçiören için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Keçiören için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Ankara Bağ Evi, Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, Keçiören Deniz Dünyası, Keçiören konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Keçiören için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Keçiören için gezilecek ücretsiz yerler : Harikalar Diyarı Parkı, T.C. Ziraat Bankası Müzesi, Bağlum Belediye Stadyumu, Keçiören konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Keçiören için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Keçiören için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Harikalar Diyarı Parkı, Bağlum Belediye Stadyumu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Keçiören konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Keçiören için gezilecek yerler nelerdir?
Keçiören için gezilecek yerler : Harikalar Diyarı Parkı, T.C. Ziraat Bankası Müzesi, Bağlum Belediye Stadyumu, Keçiören konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.