Ankara İtalya Konsolosluğu

  • Ankara / Çankaya / Kavaklıdere

Ankara İtalya Konsolosluğu

Aile ziyareti için, iş için ya da sadece tatil yapmak için İtalya'ya gitmeyi planlıyorsanız, vize işlemlerine erken başlamanızı öneririz. Çünkü özellikle tatil dönemlerinde vize başvurularında yoğunluk olmaktadır.

Ülkemizde birçok İtalya konsoloslukları bulunmaktadır. Size en yakın konsolosluğa başvuru yapabilir ve süreci takip edebilirsiniz. Eğer Ankara yakınındaki şehirlerin birinde ikamet ediyorsanız İtalya Ankara Konsolosluğu'nda vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsin. Tabii başvuru için önceden randevu almanız önemli.

Ankara İtalya Konsolosluğu; Kavaklıdere'de Atatürk Bulvarı üzerinde bulunmaktadır. Konsolosluğun vize bölümü Pazartesi-Perşembe 09:00-17:00 saatleri arasında, Cuma günü ise; 09:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İtalya vizesi Schengen vize işlemi dahilindedir. Eğer düzenli bir gelire sahipseniz vize almanız daha kolay hale gelecektir.

Ankara'ya İtalya vizesi başvurusunda bulunmak için gelecekseniz İtalya Konsolosluğu yakınındaki otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Konsolosluğa yakın bir otelde konaklayarak hem konsolosluğa ulaşımınız kolaylaşabilir hem de kalan zamanlarınızı şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini ziyaret ederek değerlendirebilirsiniz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın