Altınoluk Gezilecek Yerler

Kuzey Ege'nin mitolojik güzeli Altınoluk'ta gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal güzellik bulunuyor...Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Altınoluk Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

"Harika mozaikler"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Altınoluk Gezilecek Yerler

Kuzey Ege'nin mitolojik güzeli Altınoluk'ta gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal güzellik bulunuyor...

Edremit Körfezi'nde, Kazdağı'nın eteklerinde kurulu olan Altınoluk, Kuzey Ege'de tatil için en çok tercih edilen yerlerden biri. Yunan Mitolojisi'ne konu olmuş efsaneleri, eşsiz doğal güzellikleri, tarihi varlıkları ile Altınoluk bölgenin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden.

Altınoluk'ta gezilecek yerler, görülecek şeyler nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Antandros Antik Kenti: Dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yer olan Antandros Antik Kenti, Altınoluk'ta mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan bu antik kent Anltınoluk ve bölgenin geçmişi ile ilgili size müthiş ipuçları verecek...

Sarıkız Tepesi: Kaz Dağları'nın en yüksek tepesi, Zeus'un tahtı Sarıkız Tepesi, Altınoluk'un belki de en muhteşem güzelliklerinden biri. Edremit Körfezi'ni ve Midilli Adası'nı tepeden seyredeceğiniz, muhteşem manzaralar sunan Sarıkız Tepesi'ne keyifli bir yürüyüşten sonra ulaşılıyor.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi: Türkiye'nin ilk köy müzesi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'nde Orta Asya'dan göç eden Türk boylarının kendi özgü kültürleri, giyimleri, aletleri, çadırları ve halıları sergileniyor.

Şahinderesi Kanyonu: Altınoluk'ta gezmeden dönmemeniz gereken bir diğer yer de Şahinderesi Kanyonu'dur. Kazdağı'nın batı yamaçlarında bulunan ve 27 km uzunluğundaki kanyona rehber eşliğinde düzenlenen turlarla gidebilirsiniz.

Sütüven ve Hasanboğuldu Şelaleleri: Kaz Dağları'nda bulunan bu iki şelale doğa keşfine çıkanların vazgeçilmez iki durağıdır. Yeşil doğanın tam ortasından akan Sütüven ve Hasanboğul Şelaleleri sizi kendine hayran bırakacak.

Bu doğal ve tarihi güzelliklerin yanı sıra Altınoluk'a yakın konumda bulunan Assos, Behramkale Köyü, Güre Kaplıcaları da gezebileceğiniz yerler arasında.

Altınoluk gezilecek yer tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Beyza Hotel
Beyza Hotel

-

Çalışanlar genelde moralsiz

Hayatımda gördüğüm en kötü hotel. Çantalarda yemek, içecek var mı diye sürekli kontrol edilmekte. Çalışanlar genelde moralsiz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Beyza Hotel
Beyza Hotel

-

Balkon temiz değil

Yaşadığım en kötü tatil. Ne yemeği güzel ne müşteri memnuniyeti. Odaları, balkon temiz değil. Bir de düğün yapıyorlar otelin önünde, akşam yemeğini iptal ediyorlar. Müşterinin sesten rahatsız oldukları umurlarında değil. Bence bir kere daha düşünün. Şu an oteldeyim ve paramı alıp gitmek istiyorum.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Altıner Otel
Altıner Otel

-

Hizmet mükemmel

Süper bir otel. Hizmet mükemmel.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)