Altınoluk Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Altınoluk civarında görülmesi gereken 2 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Balıkesir
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Balıkesir

Altınoluk Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Kuzey Ege'nin mitolojik güzeli Altınoluk'ta gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal güzellik bulunuyor...

Edremit Körfezi'nde, Kazdağı'nın eteklerinde kurulu olan Altınoluk, Kuzey Ege'de tatil için en çok tercih edilen yerlerden biri. Yunan Mitolojisi'ne konu olmuş efsaneleri, eşsiz doğal güzellikleri, tarihi varlıkları ile Altınoluk bölgenin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden.

Altınoluk'ta gezilecek yerler, görülecek şeyler nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Antandros Antik Kenti: Dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yer olan Antandros Antik Kenti, Altınoluk'ta mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan bu antik kent Anltınoluk ve bölgenin geçmişi ile ilgili size müthiş ipuçları verecek...

Sarıkız Tepesi: Kaz Dağları'nın en yüksek tepesi, Zeus'un tahtı Sarıkız Tepesi, Altınoluk'un belki de en muhteşem güzelliklerinden biri. Edremit Körfezi'ni ve Midilli Adası'nı tepeden seyredeceğiniz, muhteşem manzaralar sunan Sarıkız Tepesi'ne keyifli bir yürüyüşten sonra ulaşılıyor.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi: Türkiye'nin ilk köy müzesi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'nde Orta Asya'dan göç eden Türk boylarının kendi özgü kültürleri, giyimleri, aletleri, çadırları ve halıları sergileniyor.

Şahinderesi Kanyonu: Altınoluk'ta gezmeden dönmemeniz gereken bir diğer yer de Şahinderesi Kanyonu'dur. Kazdağı'nın batı yamaçlarında bulunan ve 27 km uzunluğundaki kanyona rehber eşliğinde düzenlenen turlarla gidebilirsiniz.

Sütüven ve Hasanboğuldu Şelaleleri: Kaz Dağları'nda bulunan bu iki şelale doğa keşfine çıkanların vazgeçilmez iki durağıdır. Yeşil doğanın tam ortasından akan Sütüven ve Hasanboğul Şelaleleri sizi kendine hayran bırakacak.

Bu doğal ve tarihi güzelliklerin yanı sıra Altınoluk'a yakın konumda bulunan Assos, Behramkale Köyü, Güre Kaplıcaları da gezebileceğiniz yerler arasında.