Altınoluk bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Altınoluk Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Kuzey Ege'nin mitolojik güzeli Altınoluk'ta gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal güzellik bulunuyor...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Altınoluk Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Antandros Açık Hava Müzesi

"Harika mozaikler"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Şahinderesi Kanyonu

"Bir doğa harikası"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Altınoluk Tarihi Mekanlar

Kuzey Ege'nin mitolojik güzeli Altınoluk'ta gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal güzellik bulunuyor...
Edremit Körfezi'nde, Kazdağı'nın eteklerinde kurulu olan Altınoluk, Kuzey Ege'de tatil için en çok tercih edilen yerlerden biri. Yunan Mitolojisi'ne konu olmuş efsaneleri, eşsiz doğal güzellikleri, tarihi varlıkları ile Altınoluk bölgenin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden.

Altınoluk'ta gezilecek yerler, görülecek şeyler nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Antandros Antik Kenti: Dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yer olan Antandros Antik Kenti, Altınoluk'ta mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan bu antik kent Anltınoluk ve bölgenin geçmişi ile ilgili size müthiş ipuçları verecek...

Sarıkız Tepesi: Kaz Dağları'nın en yüksek tepesi, Zeus'un tahtı Sarıkız Tepesi, Altınoluk'un belki de en muhteşem güzelliklerinden biri. Edremit Körfezi'ni ve Midilli Adası'nı tepeden seyredeceğiniz, muhteşem manzaralar sunan Sarıkız Tepesi'ne keyifli bir yürüyüşten sonra ulaşılıyor.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi: Türkiye'nin ilk köy müzesi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'nde Orta Asya'dan göç eden Türk boylarının kendi özgü kültürleri, giyimleri, aletleri, çadırları ve halıları sergileniyor.

Şahinderesi Kanyonu: Altınoluk'ta gezmeden dönmemeniz gereken bir diğer yer de Şahinderesi Kanyonu'dur. Kazdağı'nın batı yamaçlarında bulunan ve 27 km uzunluğundaki kanyona rehber eşliğinde düzenlenen turlarla gidebilirsiniz.

Sütüven ve Hasanboğuldu Şelaleleri: Kaz Dağları'nda bulunan bu iki şelale doğa keşfine çıkanların vazgeçilmez iki durağıdır. Yeşil doğanın tam ortasından akan Sütüven ve Hasanboğul Şelaleleri sizi kendine hayran bırakacak.

Bu doğal ve tarihi güzelliklerin yanı sıra Altınoluk'a yakın konumda bulunan Assos, Behramkale Köyü, Güre Kaplıcaları da gezebileceğiniz yerler arasında.

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Yağış sonrası gitmemek en doğrusu
6

-

Arkadaslar guzel bir yer doğru fakat gölete ulaştığımız da ölümden döndük, Rabbim bizi korudu yukarılardanan üzerimize kayalar yağdı oglum ile ölümden saliselerle kurtulduk, Yılda bir kac kez oluyor dediler. Aman dikkat yağış sonrası gitmemek en doğrusu ve hayvanların oralardaki gezmeleri sonucu her an birsey olabilir. Bizim basimiza geldi sizlere gelmesin insallah.

3
Bir doğa harikası
10

-

Şahinlere Kanyonu mükemmel. Pırıl pırıl suları, şırıl şırıl akarken bir de yüzmeyi seviyorsanız mutluluğun en büyüğünü yaşarsınız. İyi ki buraya gelmişim dersiniz. Altınoluk'a çok yakın. Son cümle bir doğa harikası.

3
Harika mozaikler
10

-

Tek kelimeyle harika! 2015 Ekim ayında 22 kişilik bir Alman grubumla kazı bölgesini Demre Tour'dan Aysen Hanım'ın tavsiyesi ve refakatinde ziyaret ettik. Açıklamalarını ve hikayesini ilgi ile dinledik. Misafirlerimiz, bilhassa harika mozaiklerden çok etkilendiler. Kazılar tamamlandığında, mutlaka yerli ve yabancıların ilgi ile ziyaret edeceği mükemmel bir ören yeri olacaktır.