Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Safari Turları
Festival
Su Sporları

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Urla Aktiviteleri

Urla civarında yapılacak 5 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Uluslararası Urla Enginar Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Urla Bağ Bozumu Şenliği
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Urla Sail Academy
Su Sporları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Mart Dokuzu Ot Bayramı
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Manej Urla

Manej Urla

Ücretli
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir

5 mekandan 5 tanesi gösteriliyor

Urla Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

İzmir -Urla’da tatil yapmayı planlıyorsanız hemen söyleyelim; bu şirin tatil bölgesinde bir an bile sıkılmaya vaktiniz olmayacak. Urla, tarihiyle ve doğal güzellikleriyle unutulmaz bir tatil yapmanızı sağlayacak. Urla’ya gidip de yapılmadan dönülmemesi gereken aktiviteleri bir liste haline getirmeyi sakın unutmayın. Konaklama seçenekleri için uygun Urla otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Urla’nın en önemli tarihi kalıntılarına sahip noktası Klazomenai Antik Kenti’dir. İyon kentlerinden sadece biri olan Klazomenai Antik Kenti’nde yapılan arkeolojik kazılarda el havanları, öğütme taşları, çok sayıda fırın ve ocak gün yüzüne çıkarılmıştır. Zengin bir kalıntıya sahip olan antik kentin bazı kalıntıları Karanti’na Adası’nda yer alıyor.

Karantina Adası’na geçmeden ve adanın doğasını keşfetmeden Urla’dan kesinlikle ayrılmayın. Osmanlı döneminde bulaşıcı hastalığa kapılanların tedavi edildiği bir nokta olmasından dolayı isminin Karantina olarak anılmasını sağlayan adada büyük bir hastane bulunuyor. Karantina Adası’nın doğal güzelliklerini keşfetmeden tatilinize son vermeyin.

Çeşmealtı’nda yer alan Güvendik Tepesi’ni çıkıp İzmir Körfezi’nin tüm güzelliğine şahit olabilirsiniz. Güvendik Tepesi, turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen noktalar arasında. Tepede İzmir Körfezi'ne karşı piknik yapmayı da sakın ihmal etmeyin.

Urla’nın sahip olduğu tertemiz denizinde yüzerek tüm yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Ege Denizi’nin sıcak kumsallarında, şehrin tüm karmaşasından uzaklaştığınız Urla tatilinizde sizleri dinlendirecek en keyifli aktivite şüphesiz ki denizde doyasıya yüzmek olacak.

Ege mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini Urla’da tadabilirsiniz. Zeytinyağlıların ve otların ön planda olduğu bölgede kuzu kol sarma ve çalkamayı kesinlikle denemelisiniz. Bu arada güzel bir akşamda denize karşı rakı-balık yapmayı da ihmal etmeyin.

Urla Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Urla için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Urla için ailelere uygun aktiviteler : Urla Bağ Bozumu Şenliği, Kite Club Urla, Urla Sanat Günleri, Urla konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Urla için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Urla için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Urla Bağ Bozumu Şenliği, Kite Club Urla, Urla Sanat Günleri, Urla konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Urla için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Urla için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Urla Bağ Bozumu Şenliği, Kite Club Urla, Urla Sanat Günleri, Urla konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Urla için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Urla için çiftlere uygun aktiviteler : Urla Bağ Bozumu Şenliği, Kite Club Urla, Urla Sanat Günleri, Urla konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Urla için aktiviteler nelerdir?
Urla için aktiviteler : Urla Bağ Bozumu Şenliği, Kite Club Urla, Urla Sanat Günleri, Urla konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.