Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Büyükada Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Büyükada civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Büyükada Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

İstanbullular'ın şehirden kaçıp soluklanmak için tercih ettikleri ilk adreslerden biri olan Büyükada, misafirlerini keyifli bir yolculuğa davet ediyor.

Büyükada, İstanbul'un Adalar ilçesine dahildir ve Prens Adaları olarak da bilinen bu ada takımının en büyüğüdür. Deniz yolculuğu ile yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan Büyükada, özellikle bahar ve yaz aylarında ve hafta sonları çokça ziyaret edilen, her köşesi insana mutluluk veren bir yer. Konaklama seçenekleri için uygun Büyükada otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Büyükada geziniz sırasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Vapurla veya motorlarla ulaşabileceğiniz Büyükada'da iskeleye indiğiniz anda farklı bir atmosfer karşılayacak sizi. Büyükada gezinizi eğer günübirlik olarak planladıysanız, size önerimiz ilk olarak meydanda yer alan bisikletçilerden birinden bisiklet kiralayıp ada turuna çıkmanız. Muhteşem çam ormanları arasında kıvrılan yollarda, masmavi denizin ve tarihi köşk görüntülerinin eşlik ettiği bu keyifli bisiklet yolculuğu Büyükada'yı keşfetmenin en güzel yollarından biri.

Şayet pedal çevirmek istemezseniz yaklaşık 15 km'lik bu parkuru yürüyerek veya faytonla da geçebilirsiniz. İskele meydanından hareket eden faytonlarla kısa veya uzun Büyükada turu yapabilir, nostaljik bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Büyükada'nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri Aya Yorgi Kilisesi'dir. Büyükada geziniz sırasında mutlaka bu tarihi kiliseyi ziyaret edin. Adanın en yüksek noktasında yer alan Aya Yorgi Kilisesi'ne yürüyerek ulaşmaktan başka seçeneğiniz yok. Yorucu sayılabilecek bu yolu aştıktan sonra sizi karşılayan eşsiz manzara hafızanıza kazınacak. Kiliseyi gezdikten sonra dilerseniz kilisenin hemen yanında bulunan cafe-restoranda yemek yiyebilir veya keyifle içeceğinizi yudumlayabilirisiniz.

Büyükada İstanbul'da denize girebileceğiniz sayılı yerlerden biri. Eğer yaz aylarında adayı ziyaret ettiyseniz Büyükada'nın farklı yerlerinde yer alan plajlarda denize girebilirsiniz.

Yemyeşil çam ormanlarıyla kaplı koylarda piknik yapabilir, ada belediyesi tarafından belirlenmiş piknik alanlarında ailecek veya sevdiklerinizle keyifle vakit geçirebilirsiniz.

İskele bölgesinde yer alan, sıra sıra dizilmiş balık restoranlarından birinden lezzetli bir öğle veya akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Eğer Büyükada'da günübirlik değil; konaklama yapmak isterseniz Büyükada otellerinden veya pansiyonlarından herhangi birini seçebilir, rahat ve keyifli bir konaklama yapabilir, Büyükada'daki gezi keyfinizi birkaç gün uzatabilirsiniz.