Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Şehir Turları
Tekne-Yat

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Büyükada Aktiviteleri

Büyükada civarında yapılacak 3 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Büyükada Bisiklet Turları
Şehir Turları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Princes' Islands Tour
Tekne-Yat
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Büyükada Deniz Kulübü
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul

3 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Büyükada Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Büyükada geziniz sırasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:.

Vapurla veya motorlarla ulaşabileceğiniz Büyükada'da iskeleye indiğiniz anda farklı bir atmosfer karşılayacak sizi. Büyükada gezinizi eğer günübirlik olarak planladıysanız, size önerimiz ilk olarak meydanda yer alan bisikletçilerden birinden bisiklet kiralayıp ada turuna çıkmanız.

Muhteşem çam ormanları arasında kıvrılan yollarda, masmavi denizin ve tarihi köşk görüntülerinin eşlik ettiği bu keyifli bisiklet yolculuğu Büyükada'yı keşfetmenin en güzel yollarından biri.

Şayet pedal çevirmek istemezseniz yaklaşık 15 km'lik bu parkuru yürüyerek veya faytonla da geçebilirsiniz. İskele meydanından hareket eden faytonlarla kısa veya uzun Büyükada turu yapabilir, nostaljik bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Büyükada'nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri Aya Yorgi Kilisesi'dir. Büyükada geziniz sırasında mutlaka bu tarihi kiliseyi ziyaret edin. Adanın en yüksek noktasında yer alan Aya Yorgi Kilisesi'ne yürüyerek ulaşmaktan başka seçeneğiniz yok. Yorucu sayılabilecek bu yolu aştıktan sonra sizi karşılayan eşsiz manzara hafızanıza kazınacak.

Kiliseyi gezdikten sonra dilerseniz kilisenin hemen yanında bulunan cafe-restoranda yemek yiyebilir veya keyifle içeceğinizi yudumlayabilirisiniz.

Büyükada İstanbul'da denize girebileceğiniz sayılı yerlerden biri. Eğer yaz aylarında adayı ziyaret ettiyseniz Büyükada'nın farklı yerlerinde yer alan plajlarda denize girebilirsiniz.

Yemyeşil çam ormanlarıyla kaplı koylarda piknik yapabilir, ada belediyesi tarafından belirlenmiş piknik alanlarında ailecek veya sevdiklerinizle keyifle vakit geçirebilirsiniz.

İskele bölgesinde yer alan, sıra sıra dizilmiş balık restoranlarından birinden lezzetli bir öğle veya akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Eğer Büyükada'da günübirlik değil; konaklama yapmak isterseniz Büyükada otellerinden veya pansiyonlarından herhangi birini seçebilir, rahat ve keyifli bir konaklama yapabilir, Büyükada'daki gezi keyfinizi birkaç gün uzatabilirsiniz.

Büyükada Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Büyükada için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Büyükada için ailelere uygun aktiviteler : Büyükada Bisiklet Turları, Büyükada Deniz Kulübü, Princes' Islands Tour, Büyükada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Büyükada için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Büyükada için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Büyükada Bisiklet Turları, Büyükada Deniz Kulübü, Princes' Islands Tour, Büyükada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Büyükada için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Büyükada için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Büyükada Bisiklet Turları, Büyükada Deniz Kulübü, Princes' Islands Tour, Büyükada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Büyükada için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Büyükada için çiftlere uygun aktiviteler : Büyükada Bisiklet Turları, Büyükada Deniz Kulübü, Princes' Islands Tour, Büyükada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Büyükada için aktiviteler nelerdir?
Büyükada için aktiviteler : Büyükada Bisiklet Turları, Büyükada Deniz Kulübü, Princes' Islands Tour, Büyükada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.